Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε ηχο μετα απο αλλαγη καρτας γραφικων


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'σπεραααα

 

Λοιπον, οτι λεει ο τιτλος

Η παλια μου καρτα γραφικων (ATi MSI 256mb) τα εφτυσε και την αντικατεστησα με μια αλλη ATi ASUS 1Gig.

Ολα καλα, ομως παω να βαλω μουσικη και μου "κολλαει" για split second και το χειροτερο ειναι οτι το ιδιο γινεται και στο Cubase.

Δηλαδη οπως παιζει η μουσικη (ακομα και mp3) κολλαει για κλασμα δευτερολεπτου.

Για να διευκολυνω και να μην γινονται πολλα ασκοπα ποστ, να πω οτι, ξαναεβγαλα και εβαλα παλι του drivers της καρτας ηχου μου (TASCAM US 224 η παλια η μπλε, που ειναι και controller), και δοκιμασα να μην τρεχει κανενα αλλο προγραμμα που να επιβαρυνει (ισως).

 

Τα φωτα σας

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drivers για την καρτα γραφικων εχω τους τελευταιους και για την καρτα ηχου τους τελευταιους που ειχε βγαλει γι αυτην η Tascam

 

Το συστημα μου ειναι Intel Pentium D 3.2Ghz και 4 Giga RAM (3.2 βλεπει το συστημα γιατι ειναι Windows XP pro 32)

 

Ασχετο, οι ASIO for all υπαρχει περιπτωση να κανουν δουλεια?

 

YΓ. μολις διαπιστωσα οτι ο ηχος μου "κολλαει" και σε youtube βιντεακια κι ας εχουν "φορτωσει"

YΓ 2. Η καρτα ειναι αυτη http://www.dontcrack.com/freeware/downloads.php/id/610/software/US-224-driver/

και εχω τους 3.4 drivers

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΑΤΙ πρέπει να έχει έξοδο ήχου και να σου δημιουργεί διενέξεις υλικού.

Γι' αυτό και εμφανίστηκε  το πρόβλημα με την αλλαγή της κάρτας γραφικών.

 

Πες λίγο ποιο ακριβώς μοντέλο έχεις και τσέκαρε μήπως σου εγκατέστησε τίποτα drivers ήχου.

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καρτα μου ειναι η ASUS EAH5450, αυτη εδω

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513459

 

Εχει επανω HDMI (πραγμα που μου αρεσε για να την συνδεσω με την τηλεοραση μου) αλλα δεν ξερω αν μου εγκατεστησε και drivers ηχου, και τι να κανω με αυτο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα, να απεγκαταστήσεις το ati catalyst control center (αν είναι εγκατεστημένο) και να κρατήσεις μόνο τον display driver. To control center, στο παρελθόν, μου είχε δημιουργήσει διάφορα προβλήματα που λύθηκαν με αυτό τον τρόπο. Ελπίζω να βοήθησα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διάφορες επιλογές παραμετροποίησης, οι περισσότερες των οποίων θα παραμείνουν διαθέσιμες μέσω windows desktop, ούτως ή άλλως. Όσον αφορά την απόδοση της κάρτας, δεν παίζει κανένα ρόλο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου