Προς το περιεχόμενο

24 ωρες με μια......Vox tonelab se


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρτε ενα pod να ησυχασετε :) και αν δε σας κανει παρτε ενα ipod :P

 

Πολύ "μουντό" το pod κατα τη γνώμη μου

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το χρησιμοποιω και με τους δυο τροπους.

Το POD ειναι επιεικως ΑΣΤΕΙΟ μπροστα στο Tonelab :wink:

Τo i-pod ομως ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερο ( να φανταστεις το συνεδεσα με τον Boogie μου & επαιζε ΜΟΝΟ του U2 & οι ηχοι του EDGE ακουγονταν ΟΛΟΪΔΙΟΙ!!!) :lol:

Φοβερο μηχανημα (εχει και ενας φιλος μου αλλα το δικο του παιζει Stones!! :lol: )

τι σου ειναι η τεχνολογια! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παντως την εντυπωση πως περισσοτερο σχεδιαστηκε με σκοπο την direct χρηση για ηχογραφηση και λιγοτερο για χρηση με καποιο ενισχυτη.....(κατι που αν δε κανω λαθος ισχυει γενικοτερα με τα modelling effects που τοσο της μοδας ειναι απο τη νεολερα και τους γιεγιεδες μαλλιαδες :D :D :D :D )

 

Εγω νομίζω ότι είναι φτιαγμένα για direct χρηση, studio ή live, με full range ηχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω με την vox εχω περασει πολλες ωρες και ακομα περισσοτερες με την GT8 την οποια την εχω κι ολλας !

 

Εχουμε δοκιμασει ( με τον συνκιθαριστα μου που εχει την VOX )και τις 2 με τον ιδιο ενισχυτη και με line στην ιδια κονσολα......η GT8 κερδιζει παντου θα ελεγα αν με μια εξαιρεση που η vox εχει ποιο ζεστο ηχο στα καθαρα χωρις να εχει ασχημα καθαρα η GT απλα η μονη διαφορα γινεται λογο της λαμπας.....αν εχεις εναν λαμπατο ενισχυτη δηλαδη η GT8 ειναι απιαστη......Η GT6 την οποια ειχα για 2 χρονια ηταν ΧΑΛΙΑ !Οταν την πουλησα και πηρα την GT8 ειλικρινα δεν πιστευα οτι θα εχει τοσες διαφορες!!

 

Εγω επειδη ηξερα την Gt6 η GT8 μου φανηκε παιχνιδι οποτε αν κατσεις να ασχοληθεις και καταλαβεις την φιλοσοφια και τον τροπο που δουλευει το μηχανημα εισαι οκ!

 

Τα τζιτζικια της VOX ηταν απαραδεκτα ...Εγω οταν ελεγα οτι δεν εχει gain εννοουσα οτι ειναι χαλια (για Hi-gain) αλλα για την φαση που λεει o Superfunk ειναι ιδανικη !Και παλι ομως εχει μειον......Οτι ειναι βαρια , οτι εχει τον comp μαζι με τα πεταλια και οτι δεν εχει ενα ξεχωριστο EQ (Ελεος)

 

Τελος ο φιλος μου απελπιστηκε γιατι δεν μπορουσε να πιασει τον ηχο μου που ειχα με Gt8 στις προβες (με overdrive παιζω και οχι με higain στην συγκεκριμενη μπαντα) και οποιος ενδιαφερετε την πουλαει σχεδον αμεταχειριστη....σε 3 προβες την πηρε μονο 8)

Αυτη ειναι η δικια μου εμπειρια απο την Vox .....εχει παρα πολυ καλα πραγματα πανω αλλα εχει και αρκετα αρνητικα που την χαλανε σαν πεταλιερα γιατι ο σκοπος της πεταλιερας ειναι να τα εχει ολα..... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι η εμπειρια μου με τη BOSS ηταν ακριβως η αντιθετη: ψυχρος & "ψευτικος" καθαρος ηχος,χαλια παραμορφωσεις & ενω ειχε καλα εφε κανενα απο αυτα δεν εφτανε τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ εφε τις tonelab στην ποιοτητα.

πανω σε λαμπατο ενισχυτη δε καμμια σχεση η μια με την αλλη,κατα κορον νικουσε η TL,ακομα και σε υπερβολικα fuzz ηχους.

προσφατα κυκλοφορησε και ο νεος δισκος των Διαφανων Κρινων οπου η πεταλιερα αυτη χρησιμοποιηθηκε κατα κορον στα "γκαζια" και μονο τζιτζικια :lol: δεν ακουγονται! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε ενα pod να ησυχασετε :) και αν δε σας κανει παρτε ενα ipod :P

 

Πολύ "μουντό" το pod κατα τη γνώμη μου

 

http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=289850

 

ακου το high tension και ξανασκεψου το:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το χρησιμοποιω και με τους δυο τροπους.

Το POD ειναι επιεικως ΑΣΤΕΙΟ μπροστα στο Tonelab :wink:

Τo i-pod ομως ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερο ( να φανταστεις το συνεδεσα με τον Boogie μου & επαιζε ΜΟΝΟ του U2 & οι ηχοι του EDGE ακουγονταν ΟΛΟΪΔΙΟΙ!!!) :lol:

Φοβερο μηχανημα (εχει και ενας φιλος μου αλλα το δικο του παιζει Stones!! :lol: )

τι σου ειναι η τεχνολογια! :lol:

 

SUPERFUNK το &^$#&^#σες.οχι και αστειο. για ακου και συ στο link εδωσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να πάρω το Korg AX10 ή το G3 (σημαντικά φτηνότερο) που έχουν την ίδια τεχνολογία με την τοουνλαμπ εκτός της λυχνίας. Με απασχολεί όμως το θέμα του χαι γκαιιν, αν και σε αυτή τη κατηγορία τιμής δε βρίσκεις εύκολα κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου