Προς το περιεχόμενο

Chuck Schuldiner Bc rich με modifications


Mike G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι η stealth βγαίνει με EMG 85 στη neck θέση αλλά σιχαίνομαι τους active μαγνήτες. Ευχαριστώ παίδες, θα την δοκιμάσω κανα 2μηνο να δω αν οπωσδήποτε θέλω neck μαγνήτη και μετά θα δώ τι θα κάνω,πιο πολύ ήθελα να μάθω για την ποιότητα της κιθάρας και τις επιπτώσεις με το σκάψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απο ποιοτητα ειναι απιστευτη... σκεψου οτι ειναι μια κιθαρα που πριν λιγο καιρο ειχε 900 ευρω... επισης επειδη αυτα τα εχω ξαναζησει με την ριτς , κατα καιρους ο τομαν κανει τρομερες εκπτωσεις στις ριτς και μετα απο λιγο καιρο επανερχονται οι τιμες. ειναι απο τις αγαπημενες μου εταιριες και την παρακολουθω... η δικη μου ειναι μια warlock nj deluxe την οποια ειχα παρει 680 ευρω και μετα απο μερικες μερες πηγε 859. Τωρα ξαναεπεσε. Δεν θα μου κανει εντυπωση αν αυριο μεθαυριο ξαναανεβουν οι τιμες τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή πάντως δεν θα χρειαζότανε σκάψιμο http://www.thomann.de/gr/bc_rich_draco.htm

 

θα είταν ενδιαφέρον πάντως να προσπαθούσες να την παίξεις καθιστός  ;D

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ποιοτητα ειναι απιστευτη...

 

 

Αληθεια τι σε κανει να εισαι τοσο σιγουρος, την εχεις, την εχεις δοκιμασει, εχεις καποια αλλη που ειναι σαν αυτη (και σε κανει να νομιζεις οτι επειδη μοιαζουν ειναι και ιδιες) ?, γιατι εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι μιλας για μια κιθαρα με βαση μια αλλη που εχεις εσυ ! η μηπως κανω λαθος ? εσυ ο ιδιος εγραψες οτι εγω εχω αυτη και η bc rich ειναι πολυ καλη μπλα μπλα μπλα.

Επισης να σου θυμισω οτι σε αλλο ποστ στο παρελθον εχω συμφωνησει μαζι σου σχετικα με τις bc rich οτι ειναι πολυ υποτιμημενες  ;)

Α επισης απο ποτε η ΔΙΚΙΑ μου γνωμη πρεπει να εκφραζει και εσενα ?

Αφου το διαβασες το ποστ και ειδες οτι την πρωτεινα την κιθαρα, και ενας παραπανω λογως που το εκανα ηταν η χαμηλη τιμη.

 

Επισης την συγκεκριμενη κιθαρα την ειχα αγορασει, και απο δικια σου προτροπη ιδου και το ποστ απλα αυτο που ειπα ειναι οτι τα 900 ευρω ηταν πολλα αλλα τωρα τα 435 ειναι ενας λογος για να την αγορασει ο φιλος μας.Αντε και καλα κρασα  :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=179084.0

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια τι σε κανει να εισαι τοσο σιγουρος, την εχεις, την εχεις δοκιμασει, εχεις καποια αλλη που ειναι σαν αυτη (και σε κανει να νομιζεις οτι επειδη μοιαζουν ειναι και ιδιες) ?, γιατι εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι μιλας για μια κιθαρα με βαση μια αλλη που εχεις εσυ ! η μηπως κανω λαθος ? εσυ ο ιδιος εγραψες οτι εγω εχω αυτη και η bc rich ειναι πολυ καλη μπλα μπλα μπλα.

Επισης να σου θυμισω οτι σε αλλο ποστ στο παρελθον εχω συμφωνησει μαζι σου σχετικα με τις bc rich οτι ειναι πολυ υποτιμημενες  ;)

Α επισης απο ποτε η ΔΙΚΙΑ μου γνωμη πρεπει να εκφραζει και εσενα ?

Αφου το διαβασες το ποστ και ειδες οτι την πρωτεινα την κιθαρα, και ενας παραπανω λογως που το εκανα ηταν η χαμηλη τιμη.

 

Επισης την συγκεκριμενη κιθαρα την ειχα αγορασει, και απο δικια σου προτροπη ιδου και το ποστ απλα αυτο που ειπα ειναι οτι τα 900 ευρω ηταν πολλα αλλα τωρα τα 435 ειναι ενας λογος για να την αγορασει ο φιλος μας.Αντε και καλα κρασα  :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=179084.0

 

 

καλα ρε συ προς τι ολο αυτο ? ασε που δεν θυμονουνα την παραπανω συζητηση μας... αν το θυμομουνα τοτε δεν θα αντιδρουσα... Ο λογος που αντεδρασα λοιπον ειναι οτι εχει καταντησει κουραστικο απο ασχετους ( δεν εννοοω εσενα ) να σπιλωνουν το ονομα μιας ιστορικης εταιριας κατα την γνωμη μου χωρις να εχουν καν δοκιμασει την εν λογω εταιρια απλα επειδη κατι ακουσανε...

 

Εσυ ετυχε και εχεις ριτς και καλα κανεις και εχεις αποψη. Εγω ομως δεν το θυμομουνα. Επισης δεν σου ειπα και τιποτα , απλα απαντησα στην φραση σπυ οτι τωρα εχει την τιμη που της αξιζει , και λεω αυτο που το στηριζεις οταν με 400 ευρω παιρνεις κατι μπρικια , κι εδω εχουμε ενα εξαιρετικο οργανο νεκ θρου με καλο μαγνητη καλα τιουνερς κτλ... εεε μου την βαρεσε κι εμενα γιατι δεν πιστευω οτι υπαρχει αλλο οργανο με αυτα τα χαρακτηριστικα σε αυτα τα λεφτα...

 

την κιθαρα την ειχα μεχρι πριν 2 μηνες οταν την πουλησα στον εταιρο κιθαριστα στο γκρουπ. Οποτε αυτο που ειπα ειναι απλα να μου πεις γιατι θεωρεις οτι τα 400 ευρω αντικατοπτριζουν την ποιοτητα ενος εξαιρετικου οργανου ενω η αντιστοιχη ας πουμε σε ποιοτητα σεχτερ εχει 949 ευρω ? σε ποιοτητα απαναλαμβανω και οχι σε χαρακτηριστικα...

 

Απλα αυτο !!!

 

δεν ζητησα να συμβαδιζουν οι αποψεις μας απλα να μου πεις ποια αλλη σιγκνατσουρ κιθαρα κορεατισα και οχι κινεζα με αυτα τα χαρακτηριστικα εχει αυτην την τιμη... τιποτε αλλο

 

χρονια πολλα κι ολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα παιδες.

 

Εγω παντως που την πηρα την κιθαρα, εχει εξαιρετικη αισθηση.

To σχημα το λατρεψα, το diving εχει ενα μικρο θεμα, αλλα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα.

Ο λαιμος της ειναι αριστος.

Απο ποιοτητα κατασκευης ολα εξαιρετικα.

Σε σχεση με τις αρκετες κιθαρες που εχω ειναι στα ιδια επιπεδα (Exω αρκετες Jackson (rr-kvx-ps4-bc rich warlock (80s))) οι οποιες εχουν ενα καλο επιπεδο χωρις βεβαια να ειναι usa.

Προσωπικα δεν θα αλλαζα το παραμικρο.

Warp around γεφυρα μια χαρα, μαγνητης αψογος για heavy καταστασεις, ιδιαιτερο σχημα, neck through contruction, ταστιερα εβενος, grover tuners. Ισως, αν και δεν εχω θεμα το alpha ποτενσιομετρο να παρει δρομο να μπει καποιο καλυτερο, καθως και ολα τα ηλεκτρικα της. Δεν εχουν προβλημα, απλα σε πολλες απο τις κιθαρες μου ειδα αρκετη διαφορα αλλαζοντας pots και jacks και καλωδια.

Επισης να κανω μια μικρη παρατηρηση, οταν την παρειγγειλα ο thomann ειχε την καλυτερη τιμη worldwide. Την ιδια στιγμη στο ebay την εδιναν 800 usd.

Επισης νομιζω οτι δεν προκειται σε καμια περιπτωση να χασει την αξια της. (435 ευρω ) Ποσο μαλλον εαν κανει καμια κεντα και την σταματησει η bc rich απο την παραγωγη.

 

Αυτα απο εμενα, καλες γιορτες και καλη χρονια με το καλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα παιδες.

 

Εγω παντως που την πηρα την κιθαρα, εχει εξαιρετικη αισθηση.

To σχημα το λατρεψα, το diving εχει ενα μικρο θεμα, αλλα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα.

Ο λαιμος της ειναι αριστος.

Απο ποιοτητα κατασκευης ολα εξαιρετικα.

Σε σχεση με τις αρκετες κιθαρες που εχω ειναι στα ιδια επιπεδα (Exω αρκετες Jackson (rr-kvx-ps4-bc rich warlock (80s))) οι οποιες εχουν ενα καλο επιπεδο χωρις βεβαια να ειναι usa.

Προσωπικα δεν θα αλλαζα το παραμικρο.

Warp around γεφυρα μια χαρα, μαγνητης αψογος για heavy καταστασεις, ιδιαιτερο σχημα, neck through contruction, ταστιερα εβενος, grover tuners. Ισως, αν και δεν εχω θεμα το alpha ποτενσιομετρο να παρει δρομο να μπει καποιο καλυτερο, καθως και ολα τα ηλεκτρικα της. Δεν εχουν προβλημα, απλα σε πολλες απο τις κιθαρες μου ειδα αρκετη διαφορα αλλαζοντας pots και jacks και καλωδια.

Επισης να κανω μια μικρη παρατηρηση, οταν την παρειγγειλα ο thomann ειχε την καλυτερη τιμη worldwide. Την ιδια στιγμη στο ebay την εδιναν 800 usd.

Επισης νομιζω οτι δεν προκειται σε καμια περιπτωση να χασει την αξια της. (435 ευρω ) Ποσο μαλλον εαν κανει καμια κεντα και την σταματησει η bc rich απο την παραγωγη.

 

Αυτα απο εμενα, καλες γιορτες και καλη χρονια με το καλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way μπάνισα και αυτήν http://www.bcrich.com/models/guitars-and-bass/ASM/ASM-Pro/50 σε ασπρο χρώμα και μ άρεσαν το πως ακούγονταν οι EMG ΣΤΟ μαόνι. Τι λέτε???Σορυ αν σας ζαλίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way μπάνισα και αυτήν http://www.bcrich.com/models/guitars-and-bass/ASM/ASM-Pro/50 σε ασπρο χρώμα και μ άρεσαν το πως ακούγονταν οι EMG ΣΤΟ μαόνι. Τι λέτε???Σορυ αν σας ζαλίζω

 

ποσο παει αυτη ?

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way μπάνισα και αυτήν http://www.bcrich.com/models/guitars-and-bass/ASM/ASM-Pro/50 σε ασπρο χρώμα και μ άρεσαν το πως ακούγονταν οι EMG ΣΤΟ μαόνι. Τι λέτε???Σορυ αν σας ζαλίζω

που την μπανησες την συγκεκριμενη ? πρεπει να ειναι φοβερη αλλα δεν την εχω βρει πουθενα...

 

υπαρχει σε κανενα καταστημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου