Προς το περιεχόμενο

Μιχάλης Παούρης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Δεν έχει τόσο σημασία αν σας αρέσει η όχι (γούστα είναι αυτά)

Είναι πιτσιρικάς, η τεχνική του απίστευτη, πολύ καλό παιδί και τέλος...γιατί όχι?

Στο πρώτο παίζει με τον meola (παρακολουθήστε την έκφραση του Fausto Beccalosi )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απιθανος....οταν τον ανακαλυψα πριν καιρο νομιζα οτι τα ηχογραφημενα κοματια του τα πειραζε στην ταχυτητα ;D....τελικα απο τα βιντεο φιανεται οτι η τεχνικη του...τουλαχιστον ειναι απιστευτη :P....μπραβο στο παιδι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jazz με μπουζούκι  ??? ??? ???

Yeap, Jazz.

Και Rock & Blues & Classical & Reggae και οτι αλλο γουσταρει να παιξει ο (καθε) παικτης, αρκει να ξεκολησει απο τι σκυλαδικη νοοτροπια που μας εχει γ...σει τ'αυτια τοσα χρονια...

 

Btw, θυμαμαι πριν πολλα χρονια (πρεπει να ηταν στα μεσα των '90s) ενα πιτσιρικα-φαινομενο στο μπουζουκι, ο οποιος στα διαλειμματα του ελαφρολαικου προγραματος που παιζανε σε ενα μπαρακι, πηγαινε στον πανω οροφο και επαιζε με το μπουζουκι του...Al Di Meola!!

 

Πρεπει να ηταν τοτε 17-18 χρονων, και θυμαμαι που συζηταγαμε για jazzRock/Fusion kai Prog και καποια στιγμη του εγραψα κατι κασσετες με ELP και αλλα "καλουδια" και ειχε τρελαθει.

 

Σε καποια φαση μου εδωσε το CD "Love & Other Obsessions" των Spyro Gyra, και την αλλη μερα οταν του ειπα οτι μου αρεσε πολυ, μου λεει:

"ασε μη μου πεις, ξερω, πιο πολυ γουσταρες το Track 6, Το "Group Therapy, σωστα?" και οντως ετσι ηταν ;D (κομματαρα...)

Στο τελος μου το χαρησε. Ακομα το εχω. 8)

 

Αυτον θυμηθηκα μολις ειδα το video, και σκεφτηκα "Ρε μπας και...?..."cc3b70245ee780032e5a376a531b7d6e.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap, Jazz.

Και Rock & Blues & Classical & Reggae και οτι αλλο γουσταρει να παιξει ο (καθε) παικτης, αρκει να ξεκολησει απο τι σκυλαδικη νοοτροπια που μας εχει γ...σει τ'αυτια τοσα χρονια...

 

 

 

 

+1

 

φοβερος παιχτης και  :o

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου