Προς το περιεχόμενο

Chuck Schuldiner Bc rich με modifications


Mike G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες!!! Σκέφτομαι εδώ και κάνα 2μηνο να αγοράσω μία 3η κιθάρα και εκεί που έκανα search στο internet έπεσα πάνω σε αυτήν http://www.thomann.de/gr/bc_rich_stealth_chuck_schuldiner.htm  τρομερή η έκπτωση που κάνει το thomann.Είμαι και θαυμαστής του Schuldiner...Παρόλα αυτά σκάλωσα στο ότι έχει μόνο έναν μαγνήτη οπότε σκεφτόμουνα αν την πάρω τελικά να σκάψω το σώμα της και να της βάλω τον Di Marzio air norton-s (διπλός σε μέγεθος μονού) συν έναν 3θέσιο toggle switch για να αλλάζω τους μαγνήτες. Θα ήθελε κάποιος να μου πεί αν έχει παίξει με αυτή την κιθάρα και πώς του φάνηκε??Και έπειτα αξίζει αυτή η μετατροπή??Θα αλλοιωθεί πολύ ο τόνος της κιθάρας??Παίζω κυρίως μέταλ και μ αρέσει να σολάρω shred-aδικα με neck μαγνήτη.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αγορασε την και μην αλλαξεις τιποτα ο ενας μαγνητης ειναι αρκετος, η κιθαρα πηγε στην κανονικη αξια της  ;)(σορρυ αλλα τα 920 ευρω που ειχε ηταν παρα πολλα)

 

Δες αυτο το βιντεο η συγκεκριμενη ειναι κανονικο production model και οχι η custom shop που εχει 3.000 Ε.

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την πηρα την κιθαρα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Παρολο που καμια κιθαρα μου δεν ειναι "μαμα", η stealth θα παραμεινει καραμαμα.

Ο x2n σκοτωνει, για μεταλ παντα.

Ανοιξα λιγο το καπακι να δω τα ηλεκτρικα, ενα alpha pot φοραει οποτε μια χαρα και σε αυτο το σημειο.

Η κιθαρα για 435 ευρω ειναι καραυπερευκαιρια.  Με κλειστα τα ματια την ξανατσιμπαγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο air-norton θα λεγε μια χαρά. Μιας και την έχεις μπορείς να μου πεις λιγακι για το μανίκι???Είναι λεπτο??Είναι αλήθεια ότι γέρνει όταν στέκεσαι όρθιος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθαρα εχει το προβλημα με το neck diving επειδη τα straps (αν δεν κανω λαθος ετσι λεγονται) ειναι βαλμενα σε λαθος σημεια (νομιζω παιζει και αυτο ρολο στο diving), κατα τα αλλα η κιθαρα ειναι πολυ καλη  ;).

Να ξερεις αν σκαψεις για νεο μαγνητη ειναι σα να την παντρευεσαι  ;D.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασε την και μην αλλαξεις τιποτα ο ενας μαγνητης ειναι αρκετος, η κιθαρα πηγε στην κανονικη αξια της  ;)(σορρυ αλλα τα 920 ευρω που ειχε ηταν παρα πολλα)

 

 

 

Μιας και το λες αυτο , μπορεις να μου προτεινεις καποια αλλη signature κιθαρα neck through , με dimarzio μαγνητη , grover , εβενο και made in korea ?

 

Οσο για την μοντα που θες να κανεις , εννοειται οτι δεν πρεπει να πειραξεις τιποτα... την καταστρεφεις απο εκει και περα...  να την πουλησεις δεν θα μπορεις , και επειτα θα χασει και την ταυτοτητα της που ειναι το πιο σημαντικο... ολες οι bcrich εχουν τεραστια εκπτωση στον τομαν αυτο τον καιρο και εννοειται οτι αν δεν εχει αλλαξει η παραγωγη και δεν εχει παει κινα , τα λεφτα ειναι ξεφτιλα αν παραμενει κορεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τόση διαφορά το σκάψιμο να κάνει???Και οτι θα χάσει την ταυτότητα τι εννοείς???

 

διαφορα σε ηχο μπορει να μην εχει αφου αν πας σε καλο μαστορα και κανει καλη δουλεια ολα καλα... ομως αφου η stealth βγαινει με νεκ μαγνητη για πιο λογο η μοντα ? επειτα η εν λογω κιθαρα εχει γραψει ιστορια στα χερια του chuck shuldiner ... γιατι να την πετσοκοψεις ? προκειται για εξαιρετικο οργανο... απο τα πολυ ποιοτικα της ριτς... και πιστεψε με η ριτς ξερει να φτιαχνει κιθαρες οταν θελει...

 

η κιθαρα βγαινει ετσι... μην την πειραξεις... παρτε την και κρατα την... ειναι εξαιρετικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτην κ καν'την οτι θες,ομορφο,φθηνο,κορεατικο οργανο εναι χωρις μεταπωλητικη αξια.

Εχει ο Μπαμπης μια των 3Κ$,αυτος ναι θα'θελε ξυλο εαν τη πειραζε.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου