Προς το περιεχόμενο

θήκη για μπάσσο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα...

 

Σκέφτομαι να πάρω μια σκληρή θήκη μεταφοράς για το μπάσσο μου...Η μεταφορά αφορά κυρίως μεταφορικά μέσα όπως λεωφορείο,τρενο,αυτοκίνητο..Δηλαδή δεν υπάρχει η επικίνδυνη περίπτωση του αεροπλάνου.Μέχρι τώρα το έπαιρνα κάθε φορα σε gigbag στο χέρι αλλά είναι γενικότερα κουραστικό και για μένα αλλά και γι αυτόν που κάθεται δίπλα μου και δεν είναι λίγες οι φορές που μου την έχουν πει(ευτυχώς με ευγενικό τρόπο) ή στο αυτοκίντο να πρέπει να μπουν άλλα πράγματα στο πορτ μπαγκαζ και αναγκαστικά να το έχω αγκαλιά.Ετσι λοιπόν λεω να πάρω ένα καλό hardcase ώστε να το βάζω στις αποσκευές χωρίς να έχω φυσικά τον φόβο ότι το μπάσσο θα υποφέρει(δηλαδή αν ο υπεύθυνος στα κτελ αποφασίσει να βάλει καμια βαλίτσα πάνω στη θήκη το μπάσσο να μην νιώσει τίποτα) και να είναι ασφαλές...Εσείς γενικότερα σε τέτοιες περιπτώσεις τι κάνετε?

 

Έχω τσεκάρει κάποιες θήκες μέχρι στιγμής στο διαδύκτιο κυρίως από skb και rockcase.Να σημειώσω ότι έχω ήδη μία από αυτές του thomann(πλαστική εξωτερικά) αλλά την χρησιμοποιώ για την αποθήκευση του παλιού μου μπάσσου το οποιό δεν χρησιμοποιώ πλέον και να πω την αλήθεια για μεταφορές δεν μου φαίνεται και πολύ εντάξει..Για αποθήκευση μια χαρά μου είναι!

 

Το μπάσσο είναι ένα Ibanez SR500...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι Rockcase και οι Skb είναι πολύ καλές θήκες (και αλλοίμονο αν δεν ήταν με τόσα χρήματα).

Οι Thomann από την άλλη ποτέ δεν με πρόδωσαν.

Εξάλλου δεν είναι και πυρηνική φυσική. Σκληρές θήκες είναι. Αν το εξωτερικό υλικό είναι καλό, η επένδυση όπως πρέπει (και με θήκες) και οι μεντεσέδες αντοχής, μια χαρά θα τα πάνε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλλου δεν είναι και πυρηνική φυσική.

 

Χαχαχα...Δεν διαφωνώ απλώς μια ανησυχία την έχω!  ;D

Δηλαδή πιστεύεις ότι οι thomann για την συγκεκριμένη δουλεια είναι μια χαρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα...Δεν διαφωνώ απλώς μια ανησυχία την έχω!  ;D

Δηλαδή πιστεύεις ότι οι thomann για την συγκεκριμένη δουλεια είναι μια χαρά;

Δεν πρόκειται να την σκίσεις κιόλας, οπότε δε νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου