Προς το περιεχόμενο

Classic player 50's & 60's strats reviews


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τη σελιδα της Fender UK......το προσφατο review του περιοδικου Guitarist

 

http://www.fender.co.uk/images/resources/pdfs/GIT287%20rev_fender.pdf

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονώ να πιάσω μία στα χέρια μου..... μακάρι τα specs (κατ αντιστοιχία και ανάλογα με το μοντέλο να πέρναγαν και σε άλλες σειρές της Fender!)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης στο περιοδικό τα Knobs και τα καπάκια από τους μαγνήτες είναι aged ενώ στο site της fender όχι

 

http://www.fender.com/products/prod_images/guitars/0141102344_xl.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω παρει την 50's και επειδη και εγω ειμαι γενικα δυσπιστος ως προς τα reviews μπορω να πω οτι πραγματικα το ολο review ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.......αυτη τη στιγμη για καποιον που θελει στρατ δεν μπορω να βρω καποια καλυτερη προταση......ειδικα αν σκεφτει και το χρηματικο.

 

 

Οντως τα χρωματα ειναι καπως περιορισμενα.......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι διαφορά έχουν οι 50s από τις 50s player?

 

δες τα specs στο site της fender..γενικα οι..Player εχουν πιο..μοντερνα χαρακτηριστηκα... :wink:

εμενα οι μοναδικες που θα με εψηναν απο fender αυτην την στιγμη και αυτο βασικα λογω του neck ειναι η srv και john mayer signature ή ακομα και η american stratocaster...αλλα και μια haar stratocaster custom δεν θα ηταν ασχημη φαση για οποιoν ενδιαφερεται για..customies... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι διαφορά έχουν οι 50s από τις 50s player?

 

Οι CP 50's εχουν μοντερνο 9.5 radius, μαγνητες 57/62, medium jumbo ταστα, two point tremolo με vintage saddles, locking vintage tuners, ενω η θεση 4 ειναι bridge+neck (αυτο ειναι το μονο που αλλαξα προτιμω τον κλασσικο συνδυασμο neck+middle) μανικι με ελαφρυ V

 

Oi classic 50's εχουν vintage 7.25 radius, απλους MIM μαγνητες, απαισια μικρα vintage ταστα, 6 point tremolo, ping tuners.

 

A και οι cp50's (τουλαχιστον η δικη μου) ειναι απιστευτα καλα κατασκευασμενη.....αρκει να δειτε το μανικι και το φινιρισμα του ,τη δουλεια που εχει γινει στα ταστα........Και κατι που τα λεει ολα....ειναι ελαχιστες οι φορες που σε maple μανικι της fender (ουτε καν σε αμερικανικες) εχει καθησει καποιος στο εργοστασιο και εχει βγαλει τη λακα πανω απο τα ταστα......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου