Προς το περιεχόμενο

Εκτύπωση CD & Booklet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα καλά...μάγειρας δεν είσαι? Εάν είναι να γνωρίζουν όλοι τις μετατροπές RGB,CMYK, Lab...να πάμε να το κλείσουμε να πάμε στο MasterChef ;D ;D ;D

Η αλήθεια είναι οτι στο MasterChef μία φορά που έκατσα να το δω, πιο πολύ για γραφίστες μου έκαναν οι τύποι παρά για μάγειρες ;D ;D

 

Και πέραν της πλάκας, δεν έχω πρόβλημα να κάνω τη μετατροπή (έτσι κι'αλλιώς μόνος μου σχεδιάζω όλο το artwork), αν και θέλει λίγο εξτρά χρόνο, αλλά αν δεν ξέρω που και σε τι θα τυπώσω τι να κάτσω να κάνω, εκδοχές?

 

www.fotosmart.gr

 

Πάρε τους τηλέφωνο. Οι τιμές είναι άκρως δελεαστικές (ειδικά η παράγραφος που αναφέρει "ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΤΙΡΑΖ") ;)

Αυτοί είναι οι €272 + ΦΠΑ που προανέφερα.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτοί είναι οι €272 + ΦΠΑ που προανέφερα.

 

Παράξενο...

Σύμφωνα με το σάιτ τους, 100 φύλλα 35χ50 εκτύπωση 2 όψεων στα 130γρ τα χρεώνει 81€ και 100 cds εκτύπωση 92€. Σύνολο 173.

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πέραν της πλάκας, δεν έχω πρόβλημα να κάνω τη μετατροπή

Και πέραν της πλάκας, πρέπει να έχεις λίγο γνώση από εδώ για να κάνεις (σωστά) μετατροπές ;)

http://www.fogra.org/

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ' όλο που, όπως είπε ο Μάραθον, οι εκτυπωτές οι μικροί δουλεύουν καλύτερα με rgb αρχεία, εσύ πρέπει να τα δουλέψεις σε cmyk. Γιατί έτσι θα αποφύγεις να έχεις out of gamut χρώματα που, έτσι κι αλλιώς, δεν τυπώνονται σε μηχανήματα με cmyk κεφαλές (ακόμα και τα 6χρωμα ή 8χρωμα μοντέλα).

Άρα δουλεύεις σε cmyk, σώζεις, μετατρέπεις σε rgb και τυπώνεις.

 

Επίσης, υπολόγισε πως το κάθε δισκάκι στον epson τρώει 3-6 λεπτά για εκτύπωση, ανάλογα με το δημιουργικό. Και άλλο τόσο για στέγνωμα :)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση πάντως και στις εγχώριες εταιρίες δεν βλάπτει. Άρχισαν κι αυτές να ασχολούνται με μικρά τιράζ κάτω των 1000. Σχετικά πρόσφατα, π.χ. έστειλα ένα cd για παραγωγή 400 αντιτύπων και όλα πήγαν ρολόι.

 

Μέχρι στιγμής οι τιμές που έχω πάρει για 100 κόπιες απο 3 εγχώριες εταιρίες είναι €225, €272, €390 όλες οι τιμές χωρίς ΦΠΑ και χωρίς μεταφορικά.

Αναμένω απάντηση απο άλλες 3 Ελληνικές και βλέπουμε.

Επίσης έχω παραγγείλει μερικά Lightscribe CDs για να κάνω δοκιμή να δω τι παίζει με το αποτέλεσμα.

Αν πάει καλά με το lightscribe (αν και έχω τις επιφυλάξεις μου) θα γλιτώσω ένα κόστος της τάξης των €90-€110.

 

ρε παδια για δωστε λινκ απο αυτες τις εταιριες να εχουμε γιατι θα το χρειωστω σε καποια φαση!

ευχαριστω!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

εχει διαφορες εταιριες για τηξν κοπη cd dvd και νομιζω αναλαμβανουν και folder digipack και καθε μορφη εκτυπωσης θηκων cd dvd www.digitalmedia-thessaloniki.com 

www.cd-production.gr

www.webdesign-solutions.gr

www.digitalprinting-thessaloniki.gr

www.artweb-design.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου