Προς το περιεχόμενο

Σκίτσο σε pickguard κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να φτιάξω ένα σκίτσο σε pickguard κιθάρας το οποίο να μείνει και μην ξεβάψει. Θα προτιμούσα να χρησιμοποιήσω μαρκαδόρους (poska) και μαρκαδοράκια με λεπτή μύτη. Ξέρει κανείς τι είδους μαρκαδοράκια πρέπει να χρησιμοποιήσω, τι λούστρο να βάλω από επάνω, και γενικά την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου... καταρχήν πας σε ένα καλό μαγαζί με γραφική ύλη, και ζητάς ανεξίτηλους μαρκαδόρους οινοπνεύματος. Εγώ χρησιμοποιώ Pilot που έχουν διπλή μύτη (και απο τις 2 πλευρές σε 2 διαφορετικά πάχη). Ακόμη καλύτερη λύση είναι να αγοράσεις ραπιδογράφο της Rotring αλλά είναι ακριβή λύση.

Κάνεις το σχέδιο που θέλεις στο Pickguard και το αφήνεις να στεγνώσει πολύ καλά...

 

Μετά... οι λύσεις που έχεις είναι δύο...

ή

1. Πλαστικοποιείς το pickguard σε ένα καλό θερμικό πλαστικοποιητή με πολύ λεπτή πλαστικοποίηση (εύκολη λύση)

ή

2. Περνάς βερνίκι πολυεστερικό και στη συνέχεια γυαλίζεις (λύση για πιο μυημένους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου