Προς το περιεχόμενο

Γνώση σε κλίμακες και θεωρία αρκούν για να παίξω blues?


blueslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης να πω ότι, κατά την άποψή μου, το συναισθηματικό υπόβαθρο (πες το όπως θες) για να παίξεις καλά blues είτε το έχεις είτε δεν το έχεις. Και αν το έχεις, δε θα σε κάνει το ωδείο να το χάσεις.

 

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο ... και καμιά φορά χωρίς κάποιες απαραίτητες γνώσεις που θα σου μεταφέρει ένας καλός δάσκαλος μπορεί να πάει και το συναισθηματικό υπόβαθρο χαμένο  :-\

 

Στον αντίποδα όμως .... Αν είσαι απ΄το κεφαλάρι , οδηγείς bmw z4 , ο μπαμπάς έχει οικοδομική εταιρία , δεν έχεις χωρίσει ποτέ , δεν έχεις δουλέψει ποτέ κλπ κλπ κλπ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ BLUES που να βαράς τον ποπό σου κάτω  ;D

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στον αντίποδα όμως .... Αν είσαι απ΄το κεφαλάρι , οδηγείς bmw z4 , ο μπαμπάς έχει οικοδομική εταιρία , δεν έχεις χωρίσει ποτέ , δεν έχεις δουλέψει ποτέ κλπ κλπ κλπ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ BLUES που να βαράς τον ποπό σου κάτω  ;D

Εκτός εάν λέγεσαι Larry Carlton... ;)

Συνεχίστε να βάζετε ανόητες ετικέτες...

 

ΥΓ Δεν ξέρω εάν έχει χωρίσει ποτέ ή είναι πιστός στη γυναίκα του ::) αλλά μια χαρά τα παίζει τα blues όταν θέλει.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω γιατι αυτοί που παίζουν blues πρέπει να έχουν προβληματα, να είναι ταλαιπωρημένοι απο τη ζωή, να είναι εθισμένοι σε κάποια ουσία, να μην έχουν λεφτά, να τους έχει παρατησει η γκόμενα ή ό,τι άλλο ...

 

είναι απλά μια μουσική παιδια! ούτε τρόπος ζωής είναι, ούτε γροθιά στο κατεστημένο. 

 

δυστυχώς αρκετοί την αντιμετωπίζουν ελιτίστικα, λες και τα άλλα είδη μουσικής είναι σκουπίδια.

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίστε να βάζετε ανόητες ετικέτες...

 

+πολλά...εκατομμύρια... ;D

 

Οι τάχα μου "χτυπημένοι από πάσης φύσεως κακουχίες και συμφορές" bluesίστες μου θυμίζουν τα κατά φαντασίαν μανιοκαταθλιπτικά και ερωτοτσακισμένα κοριτσάκια που ακούνε Πλιάτσικα...

 

"Συμφορά+κακουχία" καλό για blues? ::)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οδηγείς bmw  , δεν έχεις χωρίσει ποτέ ...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ BLUES που να βαράς τον ποπό σου κάτω  ;D

Θα πουλήσω τη BMW μου και θα προκαλέσω τη γυναίκα μου να με χωρίσει (γιατί αν τη στείλω εγώ δεν πιάνει, έτσι?).

Τρέμε Ζάικο, δηλ τι Ζάικο, τρέμε B.B.King.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BMW μηχανή μετράει?

 

Ότι να ναι μετράει,αρκεί να το πουλήσεις με πολύ χασούρα ώστε να σαι λυπημένος μετά...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω γιατι αυτοί που παίζουν blues πρέπει να έχουν προβληματα, να είναι ταλαιπωρημένοι απο τη ζωή, να είναι εθισμένοι σε κάποια ουσία, να μην έχουν λεφτά, να τους έχει παρατησει η γκόμενα ή ό,τι άλλο ...

 

Για να συντηρείται ο μύθος των bluesmen των αρχών του προηγούμενου αιώνα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συντηρείται ο μύθος των bluesmen των αρχών του προηγούμενου αιώνα.. ;)

 

άρα και σε αυτήν την περίπτωση μιλάμε για ένα ''μαγαζάκι'' και κάποιους πολύ καλούς ''πελάτες'' όπως σε όλα τα προϊόντα ...

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου