Προς το περιεχόμενο

1958 Les Paul VOS Vs 1959 Les Paul VOS


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια το εχω ξαναπει... οι γνωστες των λες πολ ας φτιαξουν εναν οδηγο αγορας λες πολ να γινει στικι οπως αυτοι του superfunk για τις fender..

 

 

 

Καθε βδομαδα σχεδον ανοιγει ενα θεμα για les paul...

 

 

Να ξεκιναει απο τις φθηνες επιφων μεχρι τις πανακριβες καστομ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Argytar υποθέτω οτί μένεις Aθήνα.Μπορώ να μεσολαβήσω και να σε στείλω να δοκιμάσεις(ώστε να έχεις μιά "εικόνα") μιά 59άρα την οποία είχα στη συλλογή μου και πούλησα σε ένα παλλικάρι από την Αθήνα.Το κακό βέβαια είναι οτί θα πάθεις πλάκα και θα θες να την αγοράσεις αλλά δεν θα την πουλάει... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το εχω ξαναπει... οι γνωστες των λες πολ ας φτιαξουν εναν οδηγο αγορας λες πολ να γινει στικι οπως αυτοι του superfunk για τις fender..

Καθε βδομαδα σχεδον ανοιγει ενα θεμα για les paul...

 

Να ξεκιναει απο τις φθηνες επιφων μεχρι τις πανακριβες καστομ κτλ...

 

 

Αστο καλυτερα.....  εχουμε ακουσει και συνεχιζουμε να ακουμε τοσο ακραιες και απιστευτες ιστοριες εδω μεσα για LP  (που ΠΑΝΤΑ συμβαινουν σε ...καποιον γνωστο)

που δεν εχει κανενα νοημα .......

 

Στικι μονο για Fender .  ;D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αστο καλυτερα.....  εχουμε ακουσει και συνεχιζουμε να ακουμε τοσο ακραιες και απιστευτες ιστοριες εδω μεσα για LP  (που ΠΑΝΤΑ συμβαινουν σε ...καποιον γνωστο)

που δεν εχει κανενα νοημα .......

 

Στικι μονο για Fender .   ;D

 

υπαρχουν ατομα που γνωριζουν ... και πολυ καλα μαλιστα και ειναι και αξιοπιστα... ας γινει μια αρχη...τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αστο καλυτερα.....  εχουμε ακουσει και συνεχιζουμε να ακουμε τοσο ακραιες και απιστευτες ιστοριες εδω μεσα για LP  (που ΠΑΝΤΑ συμβαινουν σε ...καποιον γνωστο)

που δεν εχει κανενα νοημα .......

 

+1....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπ΄όψη σου το εξής:Συνήθως οι "σαβούρες" καταλήγουν σε "μεγάλα" καταστήματα.Επαναλαμβάνω,συνήθως. (βλέπε Guitar Center,Thomman,Musicstore και πάει λέγοντας...)

 

Τα καλύτερα κομμάτια (και αισθητικά και ηχητικά) πάντα προορίζονται για την Ασιατική αγορά και κυρίως στην Ιαπωνία.Ω ναι,όσο απίστευτο και να σου ακούγεται...

 

Μου είναι δύσκολο να το πιστέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Argytar υποθέτω οτί μένεις Aθήνα.Μπορώ να μεσολαβήσω και να σε στείλω να δοκιμάσεις(ώστε να έχεις μιά "εικόνα") μιά 59άρα την οποία είχα στη συλλογή μου και πούλησα σε ένα παλλικάρι από την Αθήνα.Το κακό βέβαια είναι οτί θα πάθεις πλάκα και θα θες να την αγοράσεις αλλά δεν θα την πουλάει... ;D

 

Θεσσαλονίκη είμαι φίλε μου οπότε λίγο δύσκολο προς το παρόν... γιατί την έδωσες? βρήκες κάποια καλύτερη? (νομίζω έχεις και μια original αν θυμάμαι καλά, αλλά ήταν αυτός ο λόγος?)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσσαλονίκη είμαι φίλε μου οπότε λίγο δύσκολο προς το παρόν... γιατί την έδωσες? βρήκες κάποια καλύτερη? (νομίζω έχεις και μια original αν θυμάμαι καλά, αλλά ήταν αυτός ο λόγος?)

 

Τότε είσαι τυχερός...Μπορείς να έρθεις να δοκιμάσεις αυτή την 59άρα (μιά Jimmy Page #1) ώστε να χεις ένα μέτρο σύγκρισης για το πως ακούγεται μιά κορυφαία Les Paul,όταν θα έρθει η ώρα να πάρεις μία.

 

Η original 59άρα που έχω για ευνόητους λόγους δεν βρίσκεται σπίτι,διότι έπαψε εδώ και πολύ καιρό να είναι απλά μιά κιθάρα,αλλά περιουσιακό στοιχείο...

 

 

JPP_03.jpg.507ba7b0d7dc182e3957a99333ec46b6.jpg

JPP_05.thumb.JPG.2873cd0975552109f9f16626efe0570d.JPG

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε είσαι τυχερός...Μπορείς να έρθεις να δοκιμάσεις αυτή την 59άρα (μιά Jimmy Page #1) ώστε να χεις ένα μέτρο σύγκρισης για το πως ακούγεται μιά κορυφαία Les Paul,όταν θα έρθει η ώρα να πάρεις μία.

 

Η original 59άρα που έχω για ευνόητους λόγους δεν βρίσκεται σπίτι,διότι έπαψε εδώ και πολύ καιρό να είναι απλά μιά κιθάρα,αλλά περιουσιακό στοιχείο...

 

 

το εκτιμώ και σ' ευχαριστώ! Θα σου στείλω πμ όταν επιστρέψω θεσσαλονίκη για να κάνεις ένα ντεμοστρέισιον! Άραγε πώς συγκρίνεται αυτή η Jimmy Page σε σχέση με την original σου? Την πλησιάζει??

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου