Προς το περιεχόμενο

Γειά μας - The Rolling Stones - Following The River


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο σημαντικοτερος δισκος της ιστοριας του rock n'roll εγινε...ακομα πιο σημαντικος με την προσθηκη αυτου του unreleased material (συνολικα για το αλμπουμ πρεπει να γραφτηκαν..100 τραγουδια οποτε ......εχουμε ακομα....)

 

προσφατα διαβασα αυτο το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιβλιο

 

http://www.bookdepository.co.uk/book/9780306815638/Exile-on-Main-Street

 

το προτεινω ανεπιφυλακτα μια και περιγραφει πολυ γλαφυρα τις...απιστευτες.... ;D συνθηκες κατω απο τις οποιες ηχογραφηθηκε.....

 

 

το κομματι ειναι απλα....υπεροχο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το beggars banquet είναι ο καλύτερος κατά τη γνώμη μου δίσκος ,αλλά το exile....... Είναι μασίφ δε μπορείς να ξεχωρίσεις τραγούδι ,παλιά έβαζα το βινύλιο και βαριόμουν να αλλάξω πλευρές και δίσκους ,είχα το πικαπ στην επανάλληψη  ;D

Δε πολυδιαβάζω βιογραφίες συγκροτημάτων ,απλά τυχαίνει να έχω τη ταινία cocksucker blues και βλέπω διάφορα από συνεντεύξεις κλπ . Η μόνη βιογραφία μουσικού που έπεσε τυχαία στα χέρια μου ήταν του eric barton με το αστείο περιστατικό με τους Πιξ λαξ στη συναυλία του Λυκαβητου ...

 

Τελικά το σημαντικότερο στη ζωή είναι αυτό που είπε ο Σόλωνας και μας μεταφέρει στους βίους παράλληλους ο Πλούταρχος . ΄΄Να μη με βρει ένας άκλαφτος θάνατος. Θέλω πεθαίνοντας να φέρω θλίψη στους φίλους και στεναγμούς΄΄

Κάποιοι άνθρωποι με το έργο τους το καταφέρνουν ,άλλοι πάλι αντί να διαβάζουν Πλούταρχο ,τον ακούν από τους δίσκους του  ;)

Καλημέρα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαθηκε ο κοσμος αντι να το βγαλουνε διπλο να το βγαζανε ........πενταπλό???

Απλα δεν παιζονται οι ανθρωποι!

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιγραφει πολυ γλαφυρα τις...απιστευτες.... ;D συνθηκες κατω απο τις οποιες ηχογραφηθηκε.....

όπως επίσης κάνει και το mini-documentary Stones In Exile [το οποίο έπαιξε και στις φετινές Νύχτες Πρεμιέρας]

 

http://www.amazon.co.uk/Rolling-Stones-Exile-DVD/dp/B003DW6C1I/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=music&qid=1295084618&sr=1-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το κομμάτι.

 

Ο σημαντικοτερος δισκος της ιστοριας του rock n'roll...

Μπορεί όχι ο, αλλά σίγουρα ένας από...

 

Το beggars banquet είναι ο καλύτερος...

Ένας από...και μένα ο πιο αγαπημένος μου.

 

Η original 2LP κόπια (την οποία έχω, αφου την έχω χρυσοπληρώσει) έχει inner sleeves, κάρτες κλπ καλούδια. Οι vinyl-freaks καλό είναι να τσεκάρουν, αν και δεν ξέρω ποιά είναι η τιμή της σήμερα σε mint condition.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου