Προς το περιεχόμενο

μαγνήτες για stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις επέστρεψα από τη συναυλία του Holdsworth και αντί να κλάψω τη μοίρα μου και να το ρίξω στο βελονάκι είπα να δω τι κάνει το αγαπημένο μου φόρουμ! :D

 

Λοιπόν, spimav οι Kinman είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ αλλά το παιδί ζήτησε bridge μίνι humbucker, όπως σωστά επεσήμανε ο Τάκης :wink:

 

Για τους 'διπλομονούς' Dimarzio δεν έχω πολύ καλή γνώμη, πιστεύω ότι δεν είναι τόσο πετυχημένοι όσο οι SD. Βέβαια γούστα είναι αυτά...

 

Ο SD για την 'απόλυτη ευέλικτη Στρατ' (γουάου ρε!) προτείνει (από γέφυρα προς μπράτσο) JB, Duckbucker, Lil'59. Και όντως έχει δίκιο, παντρεύονται πολύ καλά μεταξύ τους. Βέβαια ξέχνα τον αυστηρά traditional ήχο, έτσι;

 

Οπωσδήποτε για μια Strat εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα αυτό που θέλει ο φίλος σου. Θα έκανα αυτό που λέει ο Seymour ή αυτό που λέει ο spimav (αλλά με Kinman Trad.2). Αυτό που σου προτείναμε όμως ειναι η πιο ενδεδειγμένη λύση για όσα ζητάει το παληκάρι. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόλις επέστρεψα από τη συναυλία του Holdsworth και αντί να κλάψω τη μοίρα μου και να το ρίξω στο βελονάκι είπα να δω τι κάνει το αγαπημένο μου φόρουμ! :D

 

Λοιπόν' date=' spimav οι Kinman είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ αλλά το παιδί ζήτησε bridge μίνι humbucker, όπως σωστά επεσήμανε ο Τάκης :wink:

 

Για τους 'διπλομονούς' Dimarzio δεν έχω πολύ καλή γνώμη, πιστεύω ότι δεν είναι τόσο πετυχημένοι όσο οι SD. Βέβαια γούστα είναι αυτά...

 

Ο SD για την 'απόλυτη ευέλικτη Στρατ' (γουάου ρε!) προτείνει (από γέφυρα προς μπράτσο) JB, Duckbucker, Lil'59. Και όντως έχει δίκιο, παντρεύονται πολύ καλά μεταξύ τους. Βέβαια ξέχνα τον αυστηρά traditional ήχο, έτσι;

 

Οπωσδήποτε για μια Strat [b']εγώ προσωπικά[/b] δεν θα το έκανα αυτό που θέλει ο φίλος σου. Θα έκανα αυτό που λέει ο Seymour ή αυτό που λέει ο spimav (αλλά με Kinman Trad.2). Αυτό που σου προτείναμε όμως ειναι η πιο ενδεδειγμένη λύση για όσα ζητάει το παληκάρι. :wink:

 

ειμαι λιιιιγο off topic αλλα θα ηθελα με αυτη την ευκαιρια για να μην ανοιξω αλλο θεμα , να μου εξηγουσες γιατι θα προτιμουσες τους traditional mk2?... :roll:

μου ειπε ο φιλος superfunk οτι αν κρινω απο τον ηχο του hank marvin πρεπει να ειναι πολυ κ α θ α ρ ο ι μαγνητες.τι διαφορα υπαρχει απο τους traditional ? ρωτω επειδη ειμαι σε διλλημα ακομα αναμεσα σ αυτους τους 2 σε ποσοστο 80-20 υπερ των hank marvin...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου