Προς το περιεχόμενο

Θεμα με nova system switching!


iliasaek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!!

Αν και το θεμα των switchers εχει αναλυθει εκτενως(πχ το ποστ του συμφορουμιτη genius loci),θα ηθελα να ρωτησω κατι συγκεκριμενο για το προσωπικο μου gear!

Χρησιμοποιω τη nova system για ολα τα εφε και το fat foot για βρωμιες!

Ποιο ειναι το καταλληλο switcher για να μπορω με το πατημα ενος κουμπιου να εχω πχ fat foot και το ταδε preset της nova και με το πατημα ενος αλλου,να παιρνω κατευθειαν ενα αλλο συνδυασμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ηλία, δύσκολο να γίνει αυτό που ζητάς.

 

Δυστυχώς:

 

1) Το Fat Foot δεν έχει MIDI

2) Το Nova δεν έχει προγραμματιζόμενο effects loop

3) Το Nova δεν έχει relays που να επιτρέπουν το χειρισμό άλλων πεταλιών (που διαθέτουν κάποιο "control" ή "expression" in).

 

Επομένως, δεν μπορείς να καλυφθείς με έναν, για παράδειγμα, απλό εξωτερικό MIDI Controller, ώστε να αλλάζεις presets στο NS. Κάποιος σαν τον Behringer (που έχει relays) ίσως μπορεί να χρησιμοποιηθεί, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με το Fat Foot. Μπορείς να ρωτήσεις πάντως τον Telegun.

 

Μια άλλη (όχι ιδιαίτερα φτηνή) λύση, που θα σε συνέφερε αν είχες και μερικά άλλα πετάλια είναι αυτή, αυτό την G-Lab:

 

http://www.glab.com.pl/gsc-3_en

 

Και μια τελευταία επιλογή είναι να αλλάξεις το Nova System με μια Line6 M13, που σου δίνει από μόνη της αυτές τις δυνατότητες που αναζητάς. Αλλά εκεί πάμε σε ζητήματα γούστου/προτιμήσεών σου σχετικά με τα προσφερόμενα εφφέ.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου