Προς το περιεχόμενο

Αμφιλεγόμενα άλμπουμ-είναι τόσο ''χάλια'' τελικά?


John Goumis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ένας από τους δίσκους που όταν βγήκε έγινε ο χαμός από αρνητικά σχόλια,

 

Load.jpg

 

ο οποίος IMHO είναι εξαιρετικός.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια πρόταση από εμένα. Το Bent out of shape των Rainbow είχε κατηγορηθεί ως το πιο "φλώρικο" άλμπουμε του Blackmore. Ο τελευταίος είχε βάλει και τον Turner με σκοπό, όπως λέγανε να κατακτήσει την αμερικάνικη αγορά, έβγαλε και τον εν λόγω δίσκο και τον είχανε κράξει όλοι, οπαδοί και μουσικοκριτικοί. Εμένα πάντως πάντα μου άρεσε το Bent out, πιστεύω ότι έχει κομματάρες μέσα, πολύ καλή παραγωγή για την εποχή και μου θυμίζει τις εποχές που αγοράζαμε LPs όχι για ένα μόνο κομμάτι, αλλά εποχές που ακούγαμε τους δίσκους και από τις 2 πλευρές από την αρχή μέχρι το τέλος......

bent_out.jpg.047509e81967f9bfd07236f009c37b47.jpg

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ελειπe....

.....απο την δισκογραφια του οπως και  το επόμενο

Everybodysrockin.jpg  

θα  ήταν ότι καλύτερο   ;D

 

και αυτο έξω ;)

Neilyounglandingonwatercover.jpg

 

....άτιμα '80ς ;D

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλω κι εγώ μερικά...

 

cover_41187112009.jpg

Απλά ατύχησε να βγει την ίδια χρονιά με το Metropolis Pt.2 των Theater. Πολύ καλός δίσκος..

 

Acid+Death+-+randoms-manifest.jpg

Γενικά πολύ αδικημένη και υποτιμημένη μπάντα. Το Pieces of Mankind βγαίνει album του μήνα στο αγγλικό Terrorizer, όταν εδώ οι αντίστοιχοι φωστήρες μας γελάγανε και σνομπάρανε.

Το Random's Manifest (για μένα ό,τι καλύτερο έχει δείξει ως τώρα ελληνικό metal group προς τα έξω) δεν το άγγιζε κανείς στα ελληνικά δισκοπωλεία και έρχεται αναμενόμενα η διάλυση...

 

album-a-trick-of-the-tail.jpg

και

4160FVZ9K8L._SL500_AA300_.jpg

Μετά το υπέρτατο The Lamb lies down on Broadway ο Gabriel αποχωρεί και οι 2 επόμενοι δίσκοι νομίζω είναι το λιγότερο αντάξιοι της Gabriel-era όσο κι αν παραγνωρίστηκαν (ή όχι; )

 

beat.jpg

Στην 80's περίοδο νομίζω είναι ναι μεν κατώτερο του Discipline, αλλά μ' αρέσει πολύ και ακούγεται ευχάριστα.

Οι Crimson ακόμα κι αν ήταν ουσιαστικό διαφορετικό group με τον Belew (άλλωστε ο Fripp αρχικά ήθελε να μην παίξουν υπό το όνομα των Crimson μ' αυτό το line-up, αλλά σαν Discipline), δεν πήραν τον κατήφορο όπως π.χ οι Genesis και Yes στα 80's, αλλά στάθηκαν αξιοπρεπέστατα κατ' εμέ και με τους 3 δίσκους τους.

 

96_bleeding1.jpg

Οι ίδιοι παραδέχονται ότι είχαν περιοριστεί αρκετά απ' την εταιρία τους γι' αυτό τον δίσκο όπως και για το Mosquito, και δεν ήταν 100% Psychotic Waltz. Εγώ λέω πως απλά είναι πολύ καλός δίσκος αν και ήταν η αρχή του τέλους τους (τότε...γιατί τώρα πάλι πίσω είναι :)).

 

 

Αυτά προς το παρόν.

 

+1 για And the Circus... των Kyuss.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου