Προς το περιεχόμενο

Δαυίδ Γκίλμουρ.



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πιστεύω πως ανεξάρτητα από όλα τα άλλα που σωστά αναφέρονται, ο Gilmour (και κάθε Gilmour που καταφέρνει να γράψει ιστορία) είχε ΓΟΥΣΤΟ.

 

Μεγάλη υπόθεση η γνώση θεωρίας, θαρραλέα απόφαση να μην βολευτεί σε καμιά δουλίτσα γραφείου, σήμα κατατεθέν ο ήχος που δεν αντιγράφεται, αλλά θεωρώ ότι αυτά πηγάζουν από το καλό γούστο. Αυτό είναι που θα τα πάρει όλα και θα τα βάλει στη σωστή σειρά και αναλογία για να βγει το δικό σου χαρμάνι...

 

Γι αυτό εξάλλου υπάρχει και Gilmour, αλλά υπάρχει και Malmsteen (περί γούστου ο λόγος...)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το "the dark side of the moon". Αν έπαιζε καθένας σε αυτή την παραγωγάρα, ε, θα τον ενέπνεε το όλο σκηνικό και θα ολοκληρωνόταν ως μουσικός.

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "the dark side of the moon". Αν έπαιζε καθένας σε αυτή την παραγωγάρα' date=' ε, θα τον ενέπνεε το όλο σκηνικό και θα ολοκληρωνόταν ως μουσικός.[/quote']

Τι εννοείς?

Δηλαδή ο Gilmour δεν έπαιξε καταλυτικό ρόλο στο να ΕΙΝΑΙ παραγωγάρα το D.S.O.T.M.?

Αυτός, απλά κιθάρα νομίζεις ότι έπαιξε? Το D.S.O.T.M. ήταν μια συλογική δουλειά (υπάρχει και σχετικό documentary) που δείχνει πώς ΟΛΑ τα μέλη των Pink Floyd και με βοηθό τον Alan Parsons έγραψαν αυτό το ΕΠΟΣ! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "the dark side of the moon". Αν έπαιζε καθένας σε αυτή την παραγωγάρα' date=' ε, θα τον ενέπνεε το όλο σκηνικό και θα ολοκληρωνόταν ως μουσικός.[/quote']

Τι εννοείς?

Δηλαδή ο Gilmour δεν έπαιξε καταλυτικό ρόλο στο να ΕΙΝΑΙ παραγωγάρα το D.S.O.T.M.?

Αυτός, απλά κιθάρα νομίζεις ότι έπαιξε? Το D.S.O.T.M. ήταν μια συλογική δουλειά (υπάρχει και σχετικό documentary) που δείχνει πώς ΟΛΑ τα μέλη των Pink Floyd και με βοηθό τον Alan Parsons έγραψαν αυτό το ΕΠΟΣ! ;)

 

σιγα τον κιθαριστα!

και εγω αν επαιζα στο T.D.S.O.T.M. θα επαιζα ΤΕΛΕΙΑ & ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! :!: :lol:

 

Αλλωστε και για αυτο τον λογο παιζω στις μεγαλυτερες διεθνεις παραγωγες! :lol:

 

Μισο λεπτο γιατι χτυπα το κινητο μου....α,δε βαριεσαι παλι αυτος ο PRINCE ειναι με εχει ζαλησει....δεν το σηκωνω,αλλωστε δεν εχω και χρονο με περιμενει ο Springsteen για να παιξω στην παραγωγη του.. :lol: :lol:

 

Ωχ,μισο λεπτο αυτοι οι κυριοι με τα ασπρα γιατι με πλησιαζουν απειλητικα?? 8O

Οχι!Οχι!ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΛΕΩ!!ΕΧΩ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΜΕ ΤΗ MADONNA!!

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF ξέχασα να σου πω! Με πήρε ο Brian (ο Eno) χθες και μου είπε ότι σε παίρνει τηλ (για μια παραγωγή) και δε σε βρίσκει!

ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ του ανθρώπου? (Τον άκουσα λίγο απελπισμένο!) :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK sorry ! Χίλια συγνώμη! Έλεος! Δεν το ξανακάνω, το ορκίζομαι, συγνώμη, συγνώμη, συγνώμηηηηηηηηηηηη

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF ξέχασα να σου πω! Με πήρε ο Brian (ο Eno) χθες και μου είπε ότι σε παίρνει τηλ (για μια παραγωγή) και δε σε βρίσκει!

ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ του ανθρώπου? (Τον άκουσα λίγο απελπισμένο!) :lol:

 

ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΣ??!! :twisted:

Νισαφι πια ουτε στο ψυχιατρειο δεν με αφηνουν ησυχο!! :lol:

 

Τελικα μονο εγω και εσυ φιλε μου ΝΑΠΟΛΕΟΝΤΑ ειμαστε λογικοι σε αυτον τον κόσμο!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τότε πρέπει να σας αποκαλύψω ότι το Δαχτυλίδι των Νιμπελούγκεν δεν το έγραψε ο Wagner. Διαδώσεις. Εγώ το έγραψα

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου