Προς το περιεχόμενο

Μεταφορικά από Αθήνα προς Ιωάννινα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να στείλω ένα synth από Αθήνα προς Ιωάννινα.

Διαστασεις: 1.5μ x 24εκ x 14εκ Βάρος 6 κιλά.

Ενημερώθηκα από Γενική Μεταφορική ότι θα μου κοστίσει 75 ευρώ,μετράνε σε όγκο αυτοί, και πάει την επόμενη που θα το στείλω.

Κάτι οικονομικότερο πέρα από τα ΚΤΕΛ?

Διότι θέλω να παραλάβει το πακέτο μου και να στείλει το δικό του.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παραλάβει το m-audio 88sx -7κιλά κ ογκώδες- με 20 ευρώ από Θεσσαλονίκη με ΕΛΤΑ.

Ευχαριστώ Εύη.

Το θέμα είναι ο κουριερ να παραδώσει το δικό μου και να παραλάβει το δικό του και να μου το φέρει.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι καταλαβαίνω πρόκειται για ανταλλαγή...

Αξιόπιστο το κούριερ ή κανένας φίλος που σπουδάζει στα Γιάννενα, ή δουλεύει ή ταξιδεύει προς τα εκεί...

Τα ΚΤΕΛ αντικαταβολές δέν παίρνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Acs έστειλα κιθάρα, γύρω στα 30 ευρώ μεταφορικά. Μπορείς να κάνεις μερικά τηλεφωνήματα σε μεταφορικές και να ρωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωινό σενάριο...

Αφού πρόκειται για ανταλλαγή μπορείτε να κάνετε το εξής:

Τα ΕΛΤΑ έχουν πολύ καλό service για αντικαταβολές. Χωρίς να είμαι σίγουρος αλλά λογικά θα είναι πιο φτηνά από ACS (που όντως τίθεται θέμα αξιοπιστίας).

 

Κανονίζετε λοιπόν με τον άλλο χρήστη να στείλετε και οι δύο τα πράγματά σας με αντικαταβολή σε μια συμφωνημένη τιμή (ίδια και για τις δύο περιπτώσεις κοντά στην αξία των πραγμάτων).

 

Οπότε δίνεις τα χρήματα για να παραλάβεις τα keys σου και παίρνεις τα (ίδια) χρήματα από τα keys που θα στείλεις. Αυτός κατά τη γνώμη μου είναι ο πιο ασφαλής τρόπος μιας και δεν υπάρχει κίνδυνος η άλλη πλευρά να μην στείλει το αντικείμενό της. (αν δε το στείλει σου μένουν τα χρήματα  ;)).

 

Καλημερίζω... ;D

 

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου