Προς το περιεχόμενο

Τι χρειάζομαι για να ηχογραφήσω τύμπανα??


music man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o nai! αυτο θέλω, αλλα περιεργο παρα πολλα mixers που εβλεπα και πολυ πιο ακριβα δεν είχαν direct output :S

 

ναι ρε παιδια τη συντομευση της λεξης απλα δεν ετυχε να ακουσω αλλα τωρα την εμαθα:P γενικα εγω σπουδαζω ηχοληψια απo 'δω απ'το ιντερνετ και απο εμπειρια xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εννοεις τα εφφε που βαζω κατα τη μίξη? για αυτα που γράφω τωρα χρησιμοποιω το behringeraki  xenyn1002 και λεει παρα πολυ! δε μαρεσει να βαζω πολλα ψηφιακα απ το pc αν μπορω και αναλογικα..

 

 

 

δεν σου ειπα να βαλεις εφε,σου ειπα οτι η δυνατοτητα equing (και φυσικα η ΠΟΙΟΤΗΤΑ equing) που σου δινει ενα συγχρονο daw ειναι ΠΟΛΛΕΣ κλασεις ανωτερη απο αυτη που σου παρεχει μια κονσολιτσα Βεχρινγκερ...

 

απο εκει και περα βεβαια απο τη στιγμη που αρχιζεις κουβεντα για...αναλογικα και αλλα τετοια....μαλλον εισαι λιγο μπερδεμενος... ;)

 

αν θες με ακους ,αν δεν θες....παρε κονσολιτσα και γραψε ....αναλογικα..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

otaν ειπα ψηφιακα εφε ενοουσα το eq που εχει σε καθε καναλι.. ας ειναι ψηφιακη η κονσολιτσα αν αυτο λες, εγω θέλω τον ήχο να μη τον πειραζω πολυ απ το pc, θελω να βλεπω τα κανάλια μου καθαρα μες στο προτζεκτ με οσο λιγοτερα vst και eq,

το 'χεις να μου πεις τι ακριβως εννοεις? δηλαδη εσυ ποια κονσολα με λιγα καναλια θα διαλεγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως εχεις ελειπεις γνωσεις γυρω απο τον τομεα ηχογραφηση-μιξη για να κανουμε σοβαρη κουβεντα (δεν στο λεω για να  σε προσβαλω απλα μια διαπιστωση κανω)

 

σου προτεινω να διαβασεις στα "αρθρα" τα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ εισαγωγικα στην ηχογραφηση αρθρα του Νικοδημου και αν δεν σου λυθουν οι αποριες τα ξαναλεμε. ;)  

 

 

δηλαδη εσυ ποια κονσολα με λιγα καναλια θα διαλεγες?

 

δεν θα διαλεγα ποτε μου κονσολα,αν δεν ειχα πολλα χρηματα και ηθελα να πετυχω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα within a reasonable budget, θα επαιρνα μια σειρα απο εξαιρετικους προενισχυτες και θα τους συνεδεα κατευθειαν σε κορυφαιες καρτες ηχου & μετα στο daw μου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai ξερω ,αλλα εχω τον ποθο και τι σπιθα για μαθηση σχετικα με ολα αυτα!!! χαχαχ (γενικα πολυ πρακτικα λειτουργω αλλα βλεπω θετικα αποτελεσματα στο τελος και χερομαι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα εχω τον ποθο και τι σπιθα για μαθηση σχετικα με ολα αυτα

 

τοτε απλα διαβασε τα αρθρα του Νικοδημου,ειναι πραγματικα ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα διαλεγα ποτε μου κονσολα,αν ειχα πολλα χρηματα θα επαιρνα μια σειρα απο εξαιρετικους προενισχυτες και θα τους συνεδεα κατευθειαν σε κορυφαιες καρτες ηχου & μετα στο daw μου.

 

καλα ναι ραξ σε καθε μικροφωνο.... θα κοστιζε μια περιουσια, αλλα αυτη τη στιγμη με ενδυαφερει μονο το eq και θελω να γινεται απο την εγγραφη κιολα! κολλαω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου ελεγα να μην βιαστεις να αγορασεις κονσολες καρτες ηχου μικροφωνα κτλ κτλ,προσπαθησε να ενημερωθεις οσο καλυτερα μπορεις πρωτα,να δεις τι θελεις να κανεις,πως το κανουν αλλοι κτλ κτλ.καλη η πρακτικη αλλα σε ολα τα πραγματα υπαρχει και λιγο η θεωρια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου