Προς το περιεχόμενο

Τι χρειάζομαι για να ηχογραφήσω τύμπανα??


music man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα ναι ραξ σε καθε μικροφωνο.... θα κοστιζε μια περιουσια, αλλα αυτη τη στιγμη με ενδυαφερει μονο το eq και θελω να γινεται απο την εγγραφη κιολα! κολλαω!

 

Ειχα ξεχασει το ΔΕΝ πριν το "ειχα πολλα λεφτα".... ;D,το διορθωσα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα σου ελεγα να μην βιαστεις να αγορασεις κονσολες καρτες ηχου μικροφωνα κτλ κτλ,προσπαθησε να ενημερωθεις οσο καλυτερα μπορεις πρωτα,να δεις τι θελεις να κανεις,πως το κανουν αλλοι κτλ κτλ.καλη η πρακτικη αλλα σε ολα τα πραγματα υπαρχει και λιγο η θεωρια ;)

 

συμφωνώ αλλα ξερω τι θέλω να κανω,, ο,τι κανουμε και στο στουντιο που παμε(σπιτι ειναι)! το οποιο ειναι απλο με παρα πολυ παλιο εξοπλισμο και οχι σπουδαια πραγματα(λιγα και καλα και γαματους ενισχητες κιθαρας του 80) αλλα εχει τελεια παλιομοδιτικη ακουστικη και πιστευω πως πολλοι απο δω μεσα θα το ερωτευόταν, τα πιο πολλα μεταχειρισμενα θα τα παρω που θελω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα αρχισεις να ξεσκιζεις τα σηματα με eq κατα τη ληψη για να τα φερεις στα ισα,δεν εισαι σε καλο δρομο...

Παρε μια τετοια

http://smart.noiz.gr/details.php?id=8422

κοτσαρε πανω τα μικροφωνα(8?πολλα ειναι..ποιος εισαι?ο αεροσμιθ? ;D)

και απο κει στην καρτα ηχου και ξεκινα να πειραματιζεσαι με το θεμα''ηχογραφηση τυμπανων''που ακομα προβληματιζει τους καλυτερους ηχοληπτες στον κοσμο... ;)

 

εδιτ..αυτον της αγγελιας δεν τον ξερω αλλα αν δει την προταση μου ας μου δωσει τα ποσοστα μου παρακαλω... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 μικροφωνα για τα τύμπανα μια χαρα ειναι! κυριως θελω να κοβο μπάσα και να μπουσταρω μεσεοπριμα για πιο καθαρο αποτελεσμα η καρτα ηχου που θα παρω μια χαρα προενισχιτες θα εχει.. profire 2626,  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 μικροφωνα για τα τύμπανα μια χαρα ειναι!

Nαι,αλλα 11 μικροφωνα ειναι ακομα καλυτερα...

Μην επηρεαζεσαι απ αυτα που διαβαζεις στο ιντερνετ για το ΠΟΣΑ μικ πρεπει να χεις..

μποτα

σνερ

2 τομ

2 οβερ

και εισαι πολυ καλα.

Με οσο περισσοτερα σηματα μπλεκεις τοσο περισσοτερο θα ζαλιζεσαι στη φαση που εισαι.

Πρεπει να ξερεις να χειριστεις την μεταξυ τους αλληλεπιδραση.

Μη μιλησουμε για το θεμα...κομπρεσσορς..

Καλη συνεχεια φιλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το setaki τα samson τα έχω ακουσει στο home studio ενος φίλου,για να ξεκινήσεις να πειραματίζεσαι ειναι μια χαρα και σε συνδυασμο με την 2626 θα την βγαλεις αρκετα οικονομικα ;)good luck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta shure σε τι θα διαφέρουν? (εκτως απο ανθεκτικοτητα σε χτηπηματα χαχ σαν χρια?) εχω το 57 κ 58 αλλα δε φτανουν

 

http://www.thomann.de/gr/the_tmix_pm400_bundle.htm για τις προβες αυτα μια χαρα δε θά 'ναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο για την κονσολα πιστεύω πως χρειάζεται άν θέλεις να κάνεις μια λive ηχογράφηση και θές να βγει χωρεις πost-proccess, δηλαδη γράφεις αντε να ταιριάξεις καμια ενταση απ το daw (8)) και είσαι τζέτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου