Προς το περιεχόμενο

Ηχεια monitor σε pc(γενικα απορίες για monitor)


nicktgr15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι τοτε τι νοημα εχει η απειλη για διαγραφη τετοιων ποστ αφου δεν υπαρχει δεοντολογικο προβλημα και γινεται μονο για λογους βοηθειας. αμα ειναι ετσι να διαγραφετε και τα ποστ αυτων που "δε τα λενε πολυ καλα".

αφηστε λιγη ελευθερια κινησεων ρε παιδια.

οταν καποιος θελει να υποδειξει καποια συγκεκριμενα χαρακτηριστικα θα βαλει το αναλογο σαιτ (πιθανον και το επισημο). οποιος θελει κατι παραπανω απο specifications ξερει που μπορει να ψαξει ( :) κατ'αντιστοιχια με την προταση σου παραπανω)

ζητω ταπεινα ταπεινα συγνωμη που το συνεχισα εδω , δε μπορουσα αλλιως ηθελα να τα πω εδω εν θερμω... :)

 

αυτα που ειπα αναφερονται στο ποστ του γερασιμου

 

Βοηθάτε αυτόν που ρωτάει. Το site της κάθε εταιρείας έχει τεχνικά χαρακτηριστικά των πρϊόντων, links σε εξειδικευμένα forum όπου μπορεί να κοιτάξει ζητήματα που προκύπτουν από τους ίδιους τους χρήστες ακόμα και reviews από περιοδικά (το αν είναι αξιόπιστα είναι άλλο θέμα). Αν το πρόβλημα κάποιου είναι οι τιμές, έχει μάθει πλέον που μπορεί να ψάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ο λόγος που έβαλα τα links απο μαγαζιά (που ήταν 2 άρα δεν εχω κανένα συμφέρον) είναι γιατί και ο ίδιος που έκανε την ερώτηση, από εκεί κοίταξε. Αυτό που κατάλαβα (και δεν το λέω για να παίξω τον έξυπνο) είναι οτι nicktgr15 έχει περιορισμένες γνώσεις στον τομέα (και όχι δεν το παίζω ξερόλας, ένας απλός φοιτητής είμαι στον τομέα αυτό) και έτσι το site της εταιρίας με τα πολλά στοιχεία δεν θα του έλεγε κάτι. Έτσι του έδωσα link στο site το οποίο έψαχνε και ο ίδιος για να μπορεί να δει και την τιμή εφόσον κατάλαβα ότι δεν διαθέτει και αρκετά χρήματα για τον σκοπό αυτό.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

 

Επειδή θέλω να δώσω γύρω στα 150 ευρώ λέω να πάρω ή τα M-audio DX4 ή τα M-audio Studiopro 4. Τα οποία studiopro 4 έχουν για είσοδο δύο RCA. Θα συνδέσω δηλαδή απευθείας στην καρτα ήχου ενα καλώδιο 1/8" καρφι στέρεο σε 2 RCA;

 

Επισης, unbalanced έξοδο απο που μπορώ να πάρω σε pc (τα DX4 δέχονται και balanced/unbalanced είσοδο);

 

 

 

Θα δω διαφορα απο τα 2.1 creative t3030 των 50 ευρω που έχω; Χωρις subwoofer αναρωτιέμαι πως θα ακούγονται. !

 

 

 

Υ.Γ. Κατεβάζω τωρα τα manual τους για μελέτη!. :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

 

Επειδή θέλω να δώσω γύρω στα 150 ευρώ λέω να πάρω ή τα M-audio DX4 ή τα M-audio Studiopro 4. Τα οποία studiopro 4 έχουν για είσοδο δύο RCA. Θα συνδέσω δηλαδή απευθείας στην καρτα ήχου ενα καλώδιο 1/8" καρφι στέρεο σε 2 RCA;

 

Επισης' date=' unbalanced έξοδο απο που μπορώ να πάρω σε pc (τα DX4 δέχονται και balanced/unbalanced είσοδο);

 

 

 

Θα δω διαφορα απο τα 2.1 creative t3030 των 50 ευρω που έχω; Χωρις subwoofer αναρωτιέμαι πως θα ακούγονται. !

 

 

 

Υ.Γ. Κατεβάζω τωρα τα manual τους για μελέτη!. :p[/quote']

 

Κατά τη γνώμη τα 2.1 βγάζουν τελείως αφύσικο ήχο οπότε ότι και να πάρει σίγουρα καλύτερο θα είναι.

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα! Ψάχνω κι εγώ ένα ζευγάρι monitor (ενεργά)! Έχετε καμιά άποψη για τα M Audio Studiophile BX-5a?? Είναι σχετικά φθηνά (250Ε)αλλά δεν ξέρω από επιδόσεις πως πάνε.

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εδώ http://www.noiz.gr/posts780-0.html πρώτα.

Τα bx5a ψιλοσωστά τα άκουσα.. πιστεύω πως είναι καλά για την τιμή τους. Στις χαμηλές ήταν λίγο προβληματικά.. συγγριτικά με ακριβότερα στην κατηγορία. Θα πρότεινα να πάρεις τα bx8a αν σου φτάνουν τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

εγω εχω τα fostex PM0.4 αυτοενισχυομενα με συνδεσεις RCA & TRS κ παιζουν αψογα κ τα προτεινω ανεπιφυλακτα. Μαζι με τα Tascam ειναι τα καλυτερα monitor στην κατηγορια τους... δεν υπαρχει συγκριση με τα 2.1 ή 2.0 των εταιριων που πουλουν ηχεια για Η/Υ ειναι πολυ καλυτερα μια δοκιμη 8α σε πεισει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου