Προς το περιεχόμενο

Charvel Guitars


Mike G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε Αμερικάνικες κιθάρες μάπα έχω πέσει, σε Γιαπωνέζα ποτέ.... Αν σας λέει κάτι αυτό?

 

Πρεπει μια μερα να σου δειξω μερικες jackson γιαπωνεζες και θα αλλαξεις γνωμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρεπει μια μερα να σου δειξω μερικες jackson γιαπωνεζες και θα αλλαξεις γνωμη...

 

ειναι απο 800ευρο και πανω οι γιαπωνεζες που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ τη dk2 dinky έχω και εκτός από φοβεrό finish (earie dess swirl  :o) έχει πολύ καλό licenced tremolo και seumour duncan μαγνήτες original οχι diesgned και τέτοια...Mόνο παράπονο ότι έχει λασκαρει το tremolo arm και δεν μένει σταθερό κατά τα άλλα 9 στα 10 άνετα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eεεεεεπ!!!Οι γιαπωνέζες jackson φυσάνε τουλάχιστον τα pro series (οff topic btw)

 

Για ποιες λες ? για αυτες με τα licenced floyd rose , και το μετριοτατο φινιρισμα . Γιατι σε αυτα τα χρηματα παιρνεις schecter - bcrich κατι αιωνες καλυτερες... Δηλαδη το αιωνες ειναι επιηκης ορος...

 

ειναι απο 800ευρο και πανω οι γιαπωνεζες που λες?

 

οχι ειναι στο οριο των 800 ευρω... λιγο πιο κατω... αλλα φυσικα και πρεπει να μεινεις μακρια... ισως κανα - δυο dinky  ΧΩΡΙΣ ΤΡΕΜΟΛΟ να αξιζουν λιγο... ομως στα χρηματα αυτα υπαρχουν κλασης ανωτερα οργανα... οι σαρβελ μανει μανει ειναι μια απο αυτες...Και για να μην νομιζετε οτι μιλαω ετσι... εχω και αμερικανικη και γιαπωνεζικη τζακσον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Mόνο παράπονο ότι έχει λασκαρει το tremolo arm και δεν μένει σταθερό

 

 

Αυτο διορθωνεται φτηνα  ;) http://www.thomann.de/gr/schaller_tremolobar_black_362003.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο διορθωνεται φτηνα  ;) http://www.thomann.de/gr/schaller_tremolobar_black_362003.htm

 

To τσέκαρα :P

Για ποιες λες ? για αυτες με τα licenced floyd rose , και το μετριοτατο φινιρισμα . Γιατι σε αυτα τα χρηματα παιρνεις schecter - bcrich κατι αιωνες καλυτερες... Δηλαδη το αιωνες ειναι επιηκης ορος...

 

οχι ειναι στο οριο των 800 ευρω... λιγο πιο κατω... αλλα φυσικα και πρεπει να μεινεις μακρια... ισως κανα - δυο dinky  ΧΩΡΙΣ ΤΡΕΜΟΛΟ να αξιζουν λιγο... ομως στα χρηματα αυτα υπαρχουν κλασης ανωτερα οργανα... οι σαρβελ μανει μανει ειναι μια απο αυτες...Και για να μην νομιζετε οτι μιλαω ετσι... εχω και αμερικανικη και γιαπωνεζικη τζακσον

 

Καλά ότι πεις πάντως τη δικιά μου την βιάζω καθημερινά και ξεκουρδιζει μια φορά τη βδομάδα μισο ημιτονιο σιγα τα ωα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά ότι πεις πάντως τη δικιά μου την βιάζω καθημερινά και ξεκουρδιζει μια φορά τη βδομάδα μισο ημιτονιο σιγα τα ωα :P

 

ισως δεν την βιαζεις σωστα... ;D

 

υπαρχει μια σχετικη διαφορα tuning stability μεταξυ original και licenced... Η δικια μου παλι που ειναι και αψογα σεταρισμενη απο τον Πανο οικονομακη ξεκουρδιζει πολυ ευκολα...

 

Και πιστεψε με , δεν κρεμαω την κιθαρα απο το τρεμολο. ισα ισα που επιδυκνυω μεγαλο σεβασμο...μερικα bends ειναι αρκετα συνηθως για να γινει η δουλεια...

 

καταρχην με το που αρχισεις να την βιαζεις οπως λες , χανει αμεσως το intonation...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως δεν την βιαζεις σωστα... ;D

 

υπαρχει μια σχετικη διαφορα tuning stability μεταξυ original και licenced... Η δικια μου παλι που ειναι και αψογα σεταρισμενη απο τον Πανο οικονομακη ξεκουρδιζει πολυ ευκολα...

 

Και πιστεψε με , δεν κρεμαω την κιθαρα απο το τρεμολο. ισα ισα που επιδυκνυω μεγαλο σεβασμο...μερικα bends ειναι αρκετα συνηθως για να γινει η δουλεια...

 

καταρχην με το που αρχισεις να την βιαζεις οπως λες , χανει αμεσως το intonation...

 

Μόλις την ξαναβίασα την μαμησα πωσ το λενε!!!Χορδές αρκετά παλιές (3  εβδομαδες με συνεχες παιξιμο) και το itonation kala. Ρε έπαιξα στην πρωτη χορδή ρε και στην ιδια χορδι στο 12 και 24 το ιδιο και μετις άλλες χορδες.Και μη συγκρίνεις με αμερικάνικες άδικη σύγκριση  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

καταρχην με το που αρχισεις να την βιαζεις οπως λες , χανει αμεσως το intonation...

 

το intonation θα επρεπε να ειναι παντα σταθερο.

Μια φορα το ρυθμιζεις και το αλλαζεις μονο σε περιπτωση που βαλεις αλλου παχους χορδες

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου