Προς το περιεχόμενο

Plug ins & vst instruments


djObiwan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να πω κάτι γενικό και (ολίγον) άσχετο: δεν είμαι γενικά αντίθετος στο try before you buy (... no matter what! :D ) αλλά το να 'δοκιμάζεις' από δω και από κει πειρατικές κόπιες δεν είναι ότι πιο παραγωγικό... Καλύτερα είναι να καταλήξεις κάπου να το αγοράσεις (αν και όσο σε παίρνει) και να κάνεις τη δουλειά σου όμορφα και απροβλημάτιστα.

 

Ρε συ fleamail, τι πάθανε τα μάτια σου;;;; :P :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να πω κάτι γενικό και (ολίγον) άσχετο: δεν είμαι γενικά αντίθετος στο try before you buy (... no matter what! :D ) αλλά το να 'δοκιμάζεις' από δω και από κει πειρατικές κόπιες δεν είναι ότι πιο παραγωγικό... Καλύτερα είναι να καταλήξεις κάπου να το αγοράσεις (αν και όσο σε παίρνει) και να κάνεις τη δουλειά σου όμορφα και απροβλημάτιστα.

 

Ρε συ fleamail' date=' τι πάθανε τα μάτια σου;;;; :P :lol: :lol:[/quote']

 

 

Κοιτα αμα ειχα studio και εκανα επαγγελματικα πραγματα και ηξερα τι μου γινεται με τα προγραμματα και τι ζηταω απο το καθενα τοτε ναι μαζι σου,αλλα το να μαι σπιτι μου για την παρτι μου δεν θα τα σκασω τα βρισκω πεντε ευρω copy και ειμαι οκ.

 

Ειναι λιγο offtopic τα δυο τελευταια Post και θα ακουστουν διαφορα

μην το κουρασουμε αλλο 8)

 

See ya friend!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ηδη κατεβασα και τρεχω μερικα στο cubase sx για να δουμε στο παλιο Cubase5vst32 θα παιξει αραγε?

 

Από προσωπική εμπειρία έχω διαπιστώσει ότι πολλά από τα καινούργια plug in έχουν πρόβλημα με τις παλιές εκδόσεις του Cubase, κολλήματα, υπερβολικά μεγάλη κατανάλωση cpu, κλπ.

Επίσης να επισημάνω προς αποφυγή παρεξηγήσεων, ότι το KVR δεν είναι site με πειρατικά plug ins. Όσα είναι free, είναι έτσι από τις εταιρίες τους. Τα υπόλοιπα είναι demo με ημερομηνία λήξης. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον...βρεσ οπωσδηποτε το nostalgia...εχι τα παντα απο vintage ηχους-πολυ ποιοτικους-.....γραφουν πολυ καλα στην μιξη...(εχει ηχους απο ολα τα synths,samplers,hammonds,rhodes,mellotron κ.α..θα βρεις και πολυ καλα pads εδω...)..ειναο οτι πρεπει για την μουσικη σου...και οχο μονο. :lol: :lol: :lol:

θα βρεις και πολλα μπασσα εδω....θα προτεινα ομως για μπασα να δεις και το trilogy..

απο loops και drums θα εισαι καλυμμενος με bfd-stylus...εχουν και πολλα κρουστα

 

:wink: :wink:

τωρα για πιανο και φυσικους ηχους προτεινω να παρεις καποιο σαμπλερ...το kontakt me thn bibliouhkh toy einai oti prepei :D :D

για βαθος ,eq,compressos κοιτα της waves τις σειρες...επισης της psp kai tc-electronics...ειδικα για βαθος δες και της wizoo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά εσείς τι προτείνετε;

Εγώ προτείνω

 

Μπάσο : Steinberg virtual bassist

Κιθάρα : Μusiclab realguitar και guitar rig 2, καθώς και steinberg virtual guitarist 2

Drums : Bfd drums, Groove agent 2, Battery 2 + battery studio kits double cd

Γενικώς όργανα : Garritan personal orchestra

 

καμιά άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi οτι ειμαι ο εμπειρος αλα ετσι μια δευτερη γνωμη:

Native Instruments Absynth 3 (Pads)

Native.Instruments.Battery 2 (Drums)

Vanguard (Aν εισαι λιγο electro τυπος θα σου λυσει τα χερια)

Discodsp Discovery v.2.3 (Nord Edition) Για ολα τα γουστα :lol:

DiscoDSP.Phantom. (αν ψαχνεις καθαρους ηχους)

Novation.Bass-Station Το λεει απο μονο του (το εχουν και πολυ μεγαλα ονοματα πρωσοπικα δεν μου αρεσει)

Korg.Legacy.Collection - Linplug.Octopus

και για effe:

SpinAudio - Izotope - Wave - Ohmboyz

 

ε και ενα Reaktor,Ιntakt,pro-53 kalo ειναι να υπαρχουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου