Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας...


Aggelos22i

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η άποψή μου είναι ότι εαν κάτι δούλεψε για τον marathon (και για τον οποιοδήποτε marathon, for that matter), αυτό δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει για σένα - με άλλα λόγια πρέπει να ξέρεις ακριβώς τι ψάχνεις αλλά και τι περιμένεις από ένα τέτοιο όργανο.

Σωστά...στο συγκεκριμένο παράδειγμα το πείραμα ήταν πόσο πιο φτηνά και κοντά στον ήχο θα μπορούσα να φτιάξω μία AMERICAN SPECIAL STRAT CANDY APPLE RED με texas Special μαγνήτες ;)

Όποιος θέλει, συγκρίνει :)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sir Muttley εσυ πρεπει να εισαι μεγαλη μορφη  :P οποτε μιας και ειστε αρκετα σκαλοπατια παραπανω απο εμενα σαν κιθαριστες μου προτεινετε Fenderostratocaster?

υ.γ. κατι ακομα βρειτε μου μια με λευκη ταστιερα και ''μεγαλο κεφαλι'' ας εχει και 1600ευρω+παραπανω κλαϊ μαϊν την παντρευομαι!  ;D

 

A...τώρα που "ξεκλείδωσα" τον Marathon έχεις να πάρεις πράματα και συμβουλές!

Συμφωνώ  με τον Sotto ως προς το θέμα σου

 

...και όχι ούτε μορφή είμαι ούτε σε πιο ψηλά πατώματα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε δοκίμασε μια american special Strat αφού έχεις κολλήμα με μεγάλο headstock και αν σου κάνει χτύπα την. Μια χαρά κιθάρα είναι (αλλά σε σχέση με τις standard δε με ενθουσίασε)

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A...τώρα που "ξεκλείδωσα" τον Marathon έχεις να πάρεις πράματα και συμβουλές!

αλλωστε εισαι ο πρωτος που με καλωσορισε!

Επιμένεις για κάτι που έρχεσαι δεύτερος και ιδρωμένος...εάν σε κάνει να αισθανεσαι καλύτερα...no problem ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένεις για κάτι που έρχεσαι δεύτερος και ιδρωμένος...εάν σε κάνει να αισθανεσαι καλύτερα...no problem ;)

 

...έχεις χάσει την ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...έχεις χάσει την ουσία.

Η ουσία είναι ότι ο Άγγελος από την αρχή κατάλαβε και διόρθωσε τα ορθογραφικά του λάθη...και συνέχισε γράφοντας σωστά...εσύ όμως όχι...πάλι no problem ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία είναι ότι ο Άγγελος από την αρχή κατάλαβε και διόρθωσε τα ορθογραφικά του λάθη...και συνέχισε γράφοντας σωστά...εσύ όμως όχι...πάλι no problem ;)

 

...έχεις χάσει την ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πετάγομαι και εγώ να πω 2 κουβεντούλες πάνω στο TOPIC του παιδιού...

Άγγελε αν ετοιμάζεσαι να δώσεις 1400 ευρώ πρέπει να ξέρεις τι θέλεις... Εγώ αυτό που έχω καταλάβει ότι θέλεις μετά από 4-5 σελίδες είναι ότι σου αρέσει το maple μανίκι και αρκετά οι Super Strats όπως και οι Maiden... Πάρε λοιπόν μία Fender χωρίς να είναι Fender 100%...

http://guitars.musiciansfriend.com/product/Charvel-SoCal-Style-1-HH-Electric-Guitar?sku=H65801

Είναι κατά αρκετά το καλύτερο που μπορείς να πάρεις γιατί

Α) έχει maple ταστιέρα

Β) Είναι super strat

Γ) Αυτοί οι μαγνήτες δεν σε εμποδίζουν από το να παίξεις ότι θες από Pantera μέχρι Joe Cocker

Δ) Έχει Floyd κάτι το οποίο έχεις συνηθίσει

Ε) Αν θες κάποια στιγμή βάζεις άλλο Pickguard με άλλη διάταξη μαγνητών και έχεις όλα τα παραπάνω (εκτός του Γ)

ΣΤ) Είναι παρόμοια εμφανισιακά με την signature του Smith...

Ζ) Κοστίζει 899 USD δλδ κοντά στα 660 ευρώ (όλο μαζί με τα μεταφορικά κάνα 700-750)

Η) Σου περισσεύουν λεφτά για πρόβες, για μπύρες Η' για να πετάξεις τα μάτια έξω στην Ibanez και να έχεις 2 ετοιμοπόλεμα υπέροχα κιθαρόνια Η' να τουμπανιάσεις ΑΚΟΜΑ περισσότερο την Charvel...

(έκθεση έγραψα έτσι?)

 

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι! μου εδωσες μια ιδεα! μπορω να παρω μια Fender special strat σαν την κοκκινη που εδειξα παραπανω που φερει και το αλητικο logo ''Fender Stratocaster'' στο Big Headstock και να αλλαξω το pickguard και να κανω τον bridge pickup (H) για περισσοτερη καφριλα? και γλιτωνω και ενα μηνιατικο..

υ.γ. δεν με νοιαζει το οικονομικο αν μεινω ευχαριστημενος αλλα με αυτα που θα γλιτωσω βαζω κατι ακομα και αργοτερα εχει ο θεος περνω ενα αρκετα καλο εργαλειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου