Προς το περιεχόμενο

Epi Thunderbird neck dive fix


JohnyOh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

Λοιπόν, σκέφτομαι να κάνω την ακόλουθη μετατροπή στο thunderbird μου: επειδή έχει ένα θεματάκι με το neck dive, (το μόνο θεματάκι που έχει βασικά γιατί κατά τα άλλα το μπάσο για τα λεφτά του είναι απίστευτο), σκέφτομαι να του αλλάξω θέση στο strap button, όπως φαίνεται στη φωτό που επισυνάπτω.

 

Ο μόνος μου ενδοιασμός, είναι μήπως, επειδή η περιοχή του neck pocket είναι λίγο φορτωμένη σε δυνάμεις -λόγω της bolt-on κατασκευής-, η επιπλέον τρύπα δημιουργήσει προβλήματα.. Όποιος μπορεί να δώσει τα φώτα του, τον ευχαριστώ προκαταβολικά!

button.jpg.6ce78074345a8d2f8c060be032549661.jpg

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην την κανεις εκει την τρυπα... απλα να ξεβιδωσεις την δεξια επανω βιδα του νεκ πλειτ και να βαλεις εκει το στραπ μπατον με μια λιγο πιο μεγαλη και φαρδια βιδα και το θεμα εληξε...

 

οπως κοιτας το νεκ πλαιτ , δηλαδη το πισω μερος της κιθαρας να κοιταει την κοιλια σου... την επανω δεξια βιδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επανω αριστερη εννοεις... Προς το μανικι δλδ

 

προς το μανικι 2 βθδες δεν εχει ? εεε την πανω δεξια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την έχω δει και αυτήν την λύση, η αλήθεια είναι οτι η λύση με την τρύπα είναι πιο βολική.. Το να ξεβιδώσω λίγο τη βίδα δεν θα επηρεάσει την σύνδεση?

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το μανικι 2 βθδες δεν εχει ? εεε την πανω δεξια ....

 

Καταλαβα εννοεις με την κιθαρα καθετη προς το εδαφος.. Εγω εννοουσα με την κιθαρα παραλληλη  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την έχω δει και αυτήν την λύση, η αλήθεια είναι οτι η λύση με την τρύπα είναι πιο βολική.. Το να ξεβιδώσω λίγο τη βίδα δεν θα επηρεάσει την σύνδεση?

Δεν νομιζω να ειναι πιο βολικο το να κανεις καινουρια τρυπα απο το να βγαλεις την βιδα εκεινη κ να βαλεις μια λιγο πιο μακρυα βιδα κ το στραπ μπατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λυση που σου προτεινα ειναι η νουμερο 1 λυση οταν υπαρχει προβλημα νεκ νταιβ σε μπολτ ον κιθαρες... τωρα οι τρυπες στην κιθαρα και αξια θα χασουν και μπορει να κανεις ζημια.... και ειναι και αηδια γενικοτερα...

 

δεν χαλαει καμια συνδεση... απλα ξεβιδωνεις... βρισκεις μια βιδα λιγο πιο φαρδια και λιγο πιο μακρια και την βιδωνεις και τελειωσε το πανυγυρι... οι περισοτεροι εδω μεσα με οργανα μπολτ ον που βουτανε αυτο εχουμε κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου