Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με PayPal Vol.2


pasxos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος θα μπορουσε να δωσει μερικες πληροφοριες σχετικα με μια συγκεκριμενη κατασταση στο Πειπαλ,ας διαβασει παρακατω.

 

Θελω να αγορασω ενα προιον με πειπαλ.

 

Εχω 3 ευρω στο paypal account και 12 στην prepaid και το προιον κοστιζει 13.

 

Υποθετω οτι προφανως  ο πωλητης πρεπει να ''βλεπει'' τα 13 ευρω που πρεπει να παρει,αλλα οπως εξηγω παραπανω,τα χρηματα ειναι σπασμενα αναμεσα στο paypal και την prepaid.

 

Αυτο που ρωτω ειναι εαν με καποιο τροπο μπορω να επιστρεψω στην prepaid τα 3 ευρω,η αντιστοιχα να φορτωσω τα υπολοιπο prepaid στο paypal,για να μπορω να κανω επιτελους την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον, είναι αυτό που προσπαθείς να αγοράσεις σχετικό με μουσική; Ελπίζω να μη μας αναστατώνεις επειδή προσπαθείς να παραγγείλεις κάλτσες, προφυλακτικά, μπαταρίες ή δεν ξέρω γω τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα σου πω τι συνέβη σε εμένα. Δεν είναι το ίδιο ακριβώς, αλλά νομίζω ότι κάτι ανάλογο θα ισχύσει και στην περίπτωσή σου. Είχα κάνει μια αγορά, και από λάθος του πωλητή μου ζήτησε παραπάνω έξοδα αποστολής. Όταν το ανακάλυψε, μου τα επέστρεψε ο άνθρωπος, αλλά δεν μπήκαν στην κάρτα (τη συνδεδεμένη με το paypal) ,αλλά μπήκαν στο balance του paypal (για να έμπαιναν στην κάρτα θα έπρεπε να τα

«εκταμιεύσω»).

Τώρα στην επόμενη αγορά μου (από εδώ και κάτω σε ενδιαφέρει), πρώτα αφαιρέθηκε το ποσό από το balance του paypal, και ύστερα το υπόλοιπο χρεώθηκε στη συνδεδεμένη κάρτα.

Άρα πιθανολογώ πως στην περίπτωσή σου θα συμβεί κάτι ανάλογο. Ήτοι αφού προβείς στην αγορά, πρώτα θα χρεωθούν τα 3,00 € στο paypal, και στη συνέχεια θα χρεωθεί η prepaid για το υπόλοιπο των 10,00 €. Άρα θα σου μείνουν 2,00 € στην prepaid. Mε κάθε επιφύλαξη σου τα λέω όλα αυτά και όντως ρώτα τους και αυτούς στο paypal καλλίτερα αν γνωρίζεις Αγγλικά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σευχαριστω για την πληροφορια φιλε μου

(Δοξα σοι ο Θεος!!1)

 

Δεν κάνει τίποτις. Καλό ξεμπέρδεμα και καλές αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 3 σου ευρώ δεν είναι δεσμευμένα μέχρι το verification του λογαριασμού σου;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου