Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο ΣΟΛ-ΛΑ-ΣΙ ,αν δε κάνω λάθος


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το τραγούδι σας επιτρέπω να διαφωνείτε ,αλλά όχι για το Κιθ  ;D.

 

Τι να πουμε ρε Samy για τον Κιθ??

Ο ανθρωπος ειναι θεος δεν το βλεπεις??!! Ο πλεον τσαμπουκαλεμενος κιθαριστας του ροκ.

Ακου και αυτο..

 

Rolling Stones - Honky Tonk Women - Live '97 Double Door

 

Το πρωτο που εβαλες, αν το παιζα εγω (λεμε τωρα) θα ξεκινουσα απο Re και θα κατεβαινα DO και Σι μπεμολ.

Αυτος το ξεκιναει απο Ρε υφεση ξερεις γιατι?? Γιατι κατεβαζει σε Λα ματζορε και κει φτιαχνεται (ολοι στο Λα ματζορε φτιαχνομαστε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σ' αυτόν έπρεπε να είχε δώσει τη κιθάρα του ο Peter Green. Eίναι ο πιο πειστικός του "κλώνος".

 

Κι αυτή που έχει ο "χιονάτος" μιά χαρά είναι  ;D...δεν έχει ανάγκη αυτός απο τέτοια, του φτάνουν τα δάχτυλα και η ψυχή...όσο για την Gold top του, αν θες θα στα πω απο κοντά κάποια μέρα πίνοντας τις μπύρες που θα κεράσεις  8)...κι έχω πολλά!!!

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγω για λιιιιιιιγο εκτος τοπικ και να βαλω μια ακομη φοβερη εκτελεση του "All along the watchtower" ?

Με τον τρισμεγιστο Nels Cline στην κιθαρα? Kαι τον ογκολιθο Eddie Vedder στη φωνη?

Ευχαριστω.

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αυτή που έχει ο "χιονάτος" μιά χαρά είναι  ;D...δεν έχει ανάγκη αυτός απο τέτοια, του φτάνουν τα δάχτυλα και η ψυχή...όσο για την Gold top του, αν θες θα στα πω απο κοντά κάποια μέρα πίνοντας τις μπύρες που θα κεράσεις   8)...κι έχω πολλά!!!

Μια που το 'πες, μια που θα γίνει.

Αλλά αυτή η Les Paul του Green, είναι η πιο χαρισματική (ήταν βέβαια και σε χαρισματικά χέρια) που έχω ακούσει.

Κι άλλοι Les Paulάδες μ' έχουν στείλει με τον ήχο τους (Duane, Bloomfield, Snowy, Kossof) αλλά του Green είναι ανατριχίλα.

 

Υ.Γ. και Gibbons. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άλλοι Les Paulάδες μ' έχουν στείλει με τον ήχο τους (Duane, Bloomfield, Snowy, Kossof) αλλά του Green είναι ανατριχίλα.

 

εκτος απο τα χερια του ο ηχος οφειλεται κυριως στους Matamp που χρησιμοποιουσε (εναν 20αρη και εναν...200αρη) καθως και σε ενα Matamp reverb που ηταν και το χαρακτηριστικο του ηχου του. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγω για λιιιιιιιγο εκτος τοπικ και να βαλω μια ακομη φοβερη εκτελεση του "All along the watchtower" ?

Με τον τρισμεγιστο Nels Cline στην κιθαρα? Kαι τον ογκολιθο Eddie Vedder στη φωνη?

Ευχαριστω.

 

 

 

 

Πω πω ρε φιλε μπραβο σου εγραψες!!!! Μου εφτιαξες το απογευμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου