Προς το περιεχόμενο

να ξεκινησω μαθηματα ντραμς?


BURNING13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

παλια μικρος που πηγαινα πιανο (μεχρι που ανακαλυψα το μεταλ και εκοψα τις αηδιες)

 

  μη λες τετοια γιατι παλι για μικρος θα φαινεσαι.... 8)

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αηδίες το πιάνο?  :-X

αηδιες οσον αφορα τα μουσικα μου γγουστα τοτε, προφανως και δεν ειναι αηδια, εγω δε το γουσταρω...

 

σας ευχψαριστω για τις απαντησεις σας θα ψαξω και στο φορουμ παραπανω. να ειστε καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια μικρος που πηγαινα πιανο (μεχρι που ανακαλυψα το μεταλ και εκοψα τις αηδιες) ειχα μαθει να διαβαζω και νοτες μια χαρα(βασικα ειχα παρει διπλωμα αρμονιας) οποτε θα μπορουσα να διαβαζω και παρτιτουρες για ντραμς για πλακα

 

κοίτα και εγώ μεταλας ντραμμερ είμαι με παρόμοιο ιστορικό αλλά την φαντασία του μπαχ την έχω ξεκοκαλήσει στο πιάνο... και αν ακούσεις αυτό το κομμάτι θα καταλάβεις πόσο πίσω είναι οι σημερινοί κάφροι που χέρονται με τα hammer on αντι να μαμάνε όπως κάνανε παλιά... αν και αυτό μας συμφέρει γιατί έχει πέσει το επίπεδο με το πολύ riff που για να ξανανέβει γαμάμε κάτι διπεταλιές και το παίζουμε καβαλάρηδες του βορά.

;D ;D ;D ;D

 

 

Εισαι και μεταλας αρα εχεις την αρωγη του οντιν, τα χτυπηματα του Θορ, το grip του Αρθουρου και το μαλλι του merlin...

 

ενοείτε αυτό :P όχι πέρα απο την πλάκα αν ερχόταν ο όντιν για να σφάξει σαν soundtrack σίγουρα θα έβαζε το more time to kill και όχι καμία άλλη μακακία ;D ;D

I love chrisYouTube - Broadcast Yourself.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φυσικά ΠΡΕΠΕΙ να βρεις ΔΑΣΚΑΛΟ!

 

Έπαιζα ντραμς για 5-6 χρόνια. Στο διάστημα αυτό, είχα και μέταλ μπάντα (και αξίζει να πω ότι μέσα σε μπάντα μαθαίνεις ΠΑΡΑ πολλά πράγματα).

 

Αλλά νομίζω ότι γίνεται πάρα πολύ δύσκολο να εξελιχθείς από ένα σημείο και μετά (Εχτός αν έχεις ταλέντο Buddy Rich φυσικά). Γιατί κακά τα ψέματα, εμείς οι "μεταλλάδες" δεν ψαχνόμαστε και πολύ σε άλλα είδη μουσικής, που τελικά μπορεί να έχουν τα ΑΠΕΙΡΑ να μας προσφέρουν στην μουσικότητα, ιδέες, κλπ κλπ κλπ.

 

Τα τελευταία 2 χρόνια πηγαίνω μαθήματα, και πραγματικά νοιώθω ότι ανέβηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ επίπεδα και τώρα βλέπω οτι έχω ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ μπροστά μου (πράγμα που δεν έβλεπα πριν.)

 

Σου συνιστώ λοιπόν και γω δάσκαλο με τα 1000. Και 1 φορά τη βδομάδα είναι αρκετή. Σίγουρα θα έχεις πολλή δουλειά μέχρι το επόμενο μάθημα.

 

 

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου. δασκαλο βρηκα ειναι θεος και ειναι και απο το φορουμ!!!!! τωρα ν ααρχισω να κανω αναφορες δε λεει γιατι θα φανει σαν διαφημιση...

απλα ειναι κορυφη. ειναι ΔΑΣΚΑΛΟΣ. και γαμω τα παιδια

 

οποτε η περιπετεια τωρα αρχιζει. αλλα πολυ δουλεια ρε γαμωτο. θαθελα να μελεταω 3 ωρες τη μερα για να βγαλω αυτα που λεει οπως τα θελω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή αρχή  φίλε.

 

Καλές οι 3 ώρες την ημέρα. Αλλά το κάθε τι που "βγαίνει" ποτέ μην το αφήνεις. Για όσες μέρες, μήνες, χρόνια το παίζεις πάντα θα γίνεται καλύτερο.

:)

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dv247.com/drums-and-percussion/alesis-usb-studio-drum-kit--71048

  ή\

  http://www.dv247.com/drums-and-percussion/alesis-dm8-usb-kit-electronic-drum-kit--82747

 

οι κατεχοντες αποψη σχετικα με αυτα τα μοντελα ας με βοηθησουν στην επιλογη μου..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου