Προς το περιεχόμενο

Τα συγχαρητηρια που δεν ακουμε ποτε!


al6sjackson!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς ολους τους κι8αριστες η guitar geeks θα ελεγα περισσοτερο!Για τις ατελειωτες ωρες που περναμε ψαχνοντας σε ολα τα πιθανα sites του κοσμου για κι8αρες,ενισχυτες,πεταλια και οτιδηποτε αλλαζει τον ηχο μας.Για τις υπεραρκετες σκεψεις και διλληματα που εχουμε σχετικα με συγκρισεις που βλεπουμε η κανουμε οταν θελουμε να αγορασουμε κατι απο ολα αυτα.Για την αγαπη που τρεφουμε προς ολα μας τα μουσικα αντικειμενα και κυριως για το οργανο μοναχα.Για το δεσιμο που διατηρει δυνατη τη σχεση μας με το οργανο και μας ωθει να τζαμμαρουμε μονοι μας μη δινοντας σημασια στον χρονο που πρεπει να εξασκηθουμε γιατι στην τελικη θελουμε να γινουμε βιρτουοζοι!

Για ολα αυτα που ειπωθηκαν παραπανω,και κυριως για την αδυναμια ολων των υπολοιπων να μας καταλαβουν,ακομοι και των hobby guitarists,ενα μεγαλω μπραβο και δυνατο χειροκροτημα απο μενα(...χειροκτοτημα...)!!!Ειμαι σε αυτη τη φαση και παντα πιστευω θα ειμαι,ομως μολις το καλοσκεφτω χαιρομαι και καμαρωνω.

Υ.Γ. Λογω αυτης της ατελειωτης ερευνας για την αναζητηση της "τελειοτητας" εχω καταφερει να κανω πολυ καλες αγορες για της οποιες δεν μετανιωσα κα8ολου,και η πιο προσφατη απο αυτες ειναι η ολοκαινουργια μου B.C. RICH MOCKINGBIRD ST σε χρωμα transparent red το οποιο τρεις μερες μετα την αγορα της απο τη γερμανια εξαντλη8ηκε λογω πωλησεων!περαιτερω για την κιθαρα θα πω σχετικα με ερωτησεις απο κατω!

ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ χαχαχ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σαν τις γκόμενες με τα κοσμήματα και τα ρούχα είμαστε ένα πράγμα... Να είμαστε καλά και να μαθαίνουμε και από τις λάθος αγορές μας. Μόνο έτσι εκτιμάμε καλύτερα τις μελλοντικές μας, και πορωνόμαστε κι από το αποτέλεσμα ανάλογα. Πάντως είναι πάθος που δύσκολα αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το κάνω για να δοκιμάζω όργανα..........που να τρεχεις να δανειζεσαι τωρα

 

το αγοραζεις και το δοκιμαζεις ;D ;D ;D

 

χάνεις λεφτα......ε και? .....αμα το δανειζοσουνα δεν θα πλήρωνες?

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ μηπως ομως στην τελικη πιανουμε πιο πολλες ωρες την ημερα το ποντικι απ'οτι το μπρατσο της κιθαρας; Μηπως τελικα το ηχητικο και παικτικο αποτελεσμα θα ηταν ανωτερο εαν αντι να σπαταλουσαμε ωρες ψαχνοντας στο ιντερνετ ψαχνομασταν με το ταπεινο μας οργανο που αγοραστηκε χωρις πολλα πολλα; Μερικες φορες δεν ειμαι σιγουρος εαν θα πρεπει να με χειροκτοτησω η να με μουτζωσω.... >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλόγως

 

απο ποιά πλευρα το βλέπεις.

 

αν δεν παιζεις κανά 4ωρο ημερισίως τουλάχιστον, δεν χρειάζεσαι 3η κιθάρα. ;) ( 2 φτάνουν  ;D)

 

να μην εχεις και μια ακουστική καβατζα για τις εξορμήσεις σου........να έχεις.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Μηπως τελικα το ηχητικο και παικτικο αποτελεσμα θα ηταν ανωτερο εαν αντι να σπαταλουσαμε ωρες ψαχνοντας στο ιντερνετ ψαχνομασταν με το ταπεινο μας οργανο που αγοραστηκε χωρις πολλα πολλα;

 

δεν ξερω γι αυτο, αλλα ο λογαριασμος στην τραπεζα θα ηταν σιγουρα σε καλυτερη κατασταση  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε makispoll η γνωμη μου ειναι η εξης.Δεν πιστεβω οτι χανουμε το χρονο μας ψαχνοντας για διαφορα,και 8α σου φερω ενα παραδειγμα.Πριν μαθεις οποιαδηποτε νοτα,δεν επρεπε να στη δειξει καποιος?Η εν πασει περιπτωσει να ψαξεις ωστε να τη μαθεις?τωρα που την ξερεις ξερεις και πως να τη χρησιμοποιεις και μπορεις και να εχεις τα προσωπικα σου γουστα.Το ιδιο ιχυει και με την ποσοτητα της μουσικης που ακουμε.Ειναι σαφως καλυτερο να εχουμε πολλα ακουσματα,οταν φυσικα μπορουμε να τα αναλυσουμε και ξερουμε τι ακουμε,παρα να ειμαστε ελλειπεις!και στο λεω εγω που ειμαι ΠΟΛΥ ελλειπης στα ακουσματα μου.Γι'αυτο ομως πιστεβω οτι το ψαξιμο ισουται με τη γνωση,και η γνωση συνεπαγεται την επιστημη της μουσικης και της οργανοπαιξιας και οργανοποιειας,που ενω ειναι αλλο πεδιο,ολοι οι οργανοπαιχτες πρεπει να εχουν καποιες γνωσεις της ωστε να κρινουν για ποιοτητες οργανων.Σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ μηπως ομως στην τελικη πιανουμε πιο πολλες ωρες την ημερα το ποντικι απ'οτι το μπρατσο της κιθαρας; Μηπως τελικα το ηχητικο και παικτικο αποτελεσμα θα ηταν ανωτερο εαν αντι να σπαταλουσαμε ωρες ψαχνοντας στο ιντερνετ ψαχνομασταν με το ταπεινο μας οργανο που αγοραστηκε χωρις πολλα πολλα; Μερικες φορες δεν ειμαι σιγουρος εαν θα πρεπει να με χειροκτοτησω η να με μουτζωσω.... >:(

 

Το χρόνο μας δεν το χάνουμε από δώ, αλλά από αλλού. Κι αυτό γιατί όσο χρόνο κι αν σπαταλήσεις να ψάξεις πράγματα τα οποία αποσκοπείς ότι θα σε κάνουν να ακουστείς πιο ωραία ή με τα οποία θα νιώσεις καλύτερα σαν οργανοπαίκτης, είναι με το μέρος σου. Όσο το κάνεις αυτό σοβαρά, τόσο θα ανταμείβεσαι από αυτή τη διαδικασία (μιλάμε για κάτι παραγωγικό, όχι να μιλάς 10 ώρες τη μέρα σε ένα φόρουμ για το αν τα πεφτάστερα του ουρανού σε κάνουν να παίζεις πιο γρήγορα).

 

Κατά τα άλλα, σίγουρα θα χάσουμε το χρόνο μας σε άλλες δραστηριότητες από δω κι από κει, είτε στο ίντερνετ, είτε σε υπερβολικό άραγμα καμιά φορά, είτε σε αναγκαίες δουλειές που πρέπει να γίνουν... όλα είναι στο πρόγραμμα, και όλα όσα μας κρατάνε μακριά από το όργανό μας και την τρέλα του (σε αυτό το κομμάτι πάνε και οι αναζητήσεις περί ήχου και λοιπών), τόσο σκουριάζουμε και παικτικά και εγκεφαλικά, και έτσι καταλήγουμε να μένουμε στάσιμοι. Θέλει επαγρύπνυση συνεχή σε όλα τα επίπεδα, μαζί και σε αυτό (που βέβαια πάντα αποτελεί το περιτύλιγμα). Αυτά κι από μένα. Καλό βράδυ σε όλους.

 

Υ.Γ. Πάντως εντάξει, για να είμαστε και σοβαροί, δεν χρειάζεται και συγχαρητήρια για κάτι τέτοιο. Το μεράκι του καθενός είναι. Όταν αυτό το μεράκι και το ενδιαφέρον για ό,τι κινείται στη μουσική αγορά μετατρέπεται σε κάτι όμορφο και πρωτότυπο για εμάς τους ίδιους σαν μουσικούς, αλλά και ευχαρίστηση για τους ακροατές, τότε έρχονται και τα συγχαρητήρια. Μέχρι τότε, είναι απλά ένας όμορφος πονοκέφαλος που μπορεί να μην σε βγάλει και πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Πάντως εντάξει, για να είμαστε και σοβαροί, δεν χρειάζεται και συγχαρητήρια για κάτι τέτοιο. Το μεράκι του καθενός είναι. Όταν αυτό το μεράκι και το ενδιαφέρον για ό,τι κινείται στη μουσική αγορά μετατρέπεται σε κάτι όμορφο και πρωτότυπο για εμάς τους ίδιους σαν μουσικούς, αλλά και ευχαρίστηση για τους ακροατές, τότε έρχονται και τα συγχαρητήρια. Μέχρι τότε, είναι απλά ένας όμορφος πονοκέφαλος που μπορεί να μην σε βγάλει και πουθενά.

Συγχαρητηρια για το "περιτυλιγμα" δεν ειπα ποτε οτι χρειαζεται καποιος.Απλα υπαρχουν τοσοι πολλοι εξωτερικοι παραγοντες που σε επιρρεαζουν αρνητικα και σε "ριχνουν" απο αυτο που κανεις.Δεν μπορω να ψαχνω με την ιδια ορεξη οταν πχ η κοπελα μου δεν βρισκει νοημα σε αυτο που κανω και απλα βλεπει οτι καθομαι στον υπολογιστη!Σε αυτο ακριβως αναφερθηκα και οχι σε γενικα συγχαρητηρια για το τιποτα.Μπραβο μας που δεχομαστε οτι ειμαστε,και κυριως που αγαπαμε την αναζητηση,την ερευνα και τη γνωση παρα τις δυσκολιες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου