Προς το περιεχόμενο

Τα συγχαρητηρια που δεν ακουμε ποτε!


al6sjackson!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβγαλες, έπαιξες ή έγραψες μια μουσική , που όταν θα την ακούσω, εγώ, η κοπέλα σου ή οποιοσδήποτε άλλος, θα κερδίσουμε κάτι; Αυτός είναι ο μόνος λόγος για να πάρει κάποιος συγχαρητήρια για την ενασχόλησή του με τη μουσική. Το τι θα σε βοηθήσει να το πετύχεις αυτό είναι δικό σου θέμα, αν και μπορώ να σκεφτώ δεκάδες πράγματα που είναι πιο χρήσιμα από...

 

...τις ατελειωτες ωρες που περναμε ψαχνοντας σε ολα τα πιθανα sites του κοσμου για κι8αρες,ενισχυτες,πεταλια και οτιδηποτε αλλαζει τον ηχο μας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

    παντως εγω ειμαι περηφανος για ενα πραμα: οτι ανεξαρτητα απο την τσεπη μου,εχω κατσει κι εχω μαθει ενα οργανο και γενικοτερα μουσικη,και διεθεσα προσπαθεια και χρονο περα απο τα λεφτα.

 

  Τι εννοω? Οτι ο πλουσιοτερος ανθρωπος του κοσμου ΔΕΝ μπορει να τα σταξει και να μαθει οσα ξερουμε εμεις πανω στο οργανο,αν δε στρωσει για πολλα χρονια τον κωλο του....Η εμπειρια και η γνωση ΔΕΝ αγοραζονται! Αυτο το συναισθημα ειναι υπεροχο! :D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ολοι δικιο εχετε.Απλα αυτο αλλαζει σχετικα με τις προσωπικες αναγκες και βλεψεις/στοχους του καθενος.Για παραδειγμα αν θες να εισαι επαγγελματιας και να βγαζεις χρηματα απο την μουσικη ως session guitarist η με οποιοδηποτε αλλο τροπο δεν μπορεις να παρουσιαζεσαι με μια κιθαρα squier affinity με σκουριασμενες χορδες και μια πεταλιερα zoom στη τσαντα και βισματα που κανουν διακοπες.Aπο την αλλη αν το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να αποκτησεις μια Α μουσικη παιδεία και τεχνικη στο οργανο για να μπορεις να τζαμαραεις πανω στα backing tracks του youtube και με τη μπαντα σου,καλη ειναι και η zoom καλη και η squier και τσαμπα χρονο θα χαλας στο να ψαχνεις επι ωρες με πιο πεταλακι θα βγαλεις το distortion του ταδε κιθαριστα και ποιος ενισχυτης ειναι καλυτερος για ροκ και πιος για μεταλ και ποιες χορδες εχουν καλυτερο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Thomann, DV247, Musicstore, Nakas, Ebay, Paypal, Musicstore και εκατοντάδες άλλα διαδικτυακά μαγαζιά και υπηρεσίες, εύχονται στον φίλο μας τον Αλέξη και στους υπόλοιπους καταναλωτάκηδες ένα πελώριο ΜΠΡΑΒΟ !

 

Και αν ποτέ μας λείψει το "Μπράβο", βρίσκονται εδώ να μας το δώσουν σε ότι χρώμα (ακόμα και relic) σχήμα και διάσταση θέλουμε.

 

Φτάνει να χουμε την πιστωτική μας έτοιμη και το monitor πάντα ανοιχτό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Thomann, DV247, Musicstore, Nakas, Ebay, Paypal, Musicstore και εκατοντάδες άλλα διαδικτυακά μαγαζιά και υπηρεσίες, εύχονται στον φίλο μας τον Αλέξη και στους υπόλοιπους καταναλωτάκηδες ένα πελώριο ΜΠΡΑΒΟ !

 

Και αν ποτέ μας λείψει το "Μπράβο", βρίσκονται εδώ να μας το δώσουν σε ότι χρώμα (ακόμα και relic) σχήμα και διάσταση θέλουμε.

 

Φτάνει να χουμε την πιστωτική μας έτοιμη και το monitor πάντα ανοιχτό.

 

Respect.

Φοβερο σχολιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Respect.

Φοβερο σχολιο.

 

+1.000.000

 

Παιδιά, με όλο το σεβασμό, κατανοήστε επιτέλους ότι είναι κατάντια για το καλλιτέχνη να μιλάει δημόσια για τα εργαλεία του, πολύ περισσότερο να περιμένει κάποιο είδος έγκρισης για το ότι ασχολείται τόσο πολύ με αυτά. Δε θα βρείτε πουθενά συγγραφέα να μιλάει δημόσια για τα μολύβια του ή τον υπολογιστή του, ούτε θα βρείτε φωτογράφο να κάθεται να μιλάει για τους φακούς του, ούτε θα βρείτε ζωγράφο να μιλάει για τους καμβάδες του.

 

Οι περισσότεροι από εσάς, έχετε δώσει σε εξοπλισμό τόσα χρήματα που θα μπορούσατε κάλλιστα να έχετε κάνει ένα δίσκο, όπως οι Black Frame ή οι Snooze:Loop. Όχι ότι εγώ είμαι λιγότερο μαλάκας, αλλά το συγκεκριμένο thread (από το τίτλο έως το περιεχόμενο της αρχικής εισήγησης) είναι μία ηχηρή ένδειξη ότι το αστείο παρατράβηξε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Thomann, DV247, Musicstore, Nakas, Ebay, Paypal, Musicstore και εκατοντάδες άλλα διαδικτυακά μαγαζιά και υπηρεσίες, εύχονται στον φίλο μας τον Αλέξη και στους υπόλοιπους καταναλωτάκηδες ένα πελώριο ΜΠΡΑΒΟ !

 

Και αν ποτέ μας λείψει το "Μπράβο", βρίσκονται εδώ να μας το δώσουν σε ότι χρώμα (ακόμα και relic) σχήμα και διάσταση θέλουμε.

 

Φτάνει να χουμε την πιστωτική μας έτοιμη και το monitor πάντα ανοιχτό.

 

τα έσπασες Κώστα...  ;)

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε audio, ο κιθαριστικός καταναλωτισμός και ειδικότερα το GAS δεν είναι φαινόμενο των eshops (σίγουρα όμως διευκολύνεται φοβερά μέσω αυτών). Για μένα τα γραφόμενα του OP έχουν να κάνουν περισσότερο με τις γνώσεις που αποκτά κανείς μέσα από τη διαδικασία του ψαξίματος, ειδικά αν είναι bedroom player ή απλά χομπίστας.

 

Στο τέλος μια καλή αγορά είναι το κερασάκι στην τούρτα.

 

Στην τελική μια mockingbird st δε μπορεί να χαρακτηριστεί αγορά GAS, είναι κλασσική περίπτωση best bang for the buck (είναι η χαρά του ροκά/μεταλά στα 450 Ευρώ) για κάποιον που δεν έχει λεφτά για πέταμα  ;)

 

Εκτός κι αν έχει άλλες 10 κιθάρες και δε μας το έχει πει  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα βρείτε πουθενά συγγραφέα να μιλάει δημόσια για τα μολύβια του ή τον υπολογιστή του, ούτε θα βρείτε φωτογράφο να κάθεται να μιλάει για τους φακούς του, ούτε θα βρείτε ζωγράφο να μιλάει για τους καμβάδες του.

 

Μαλλον εδω εχεις αδικο.... Ειμαστε σε ενα ιντερνετικο φορουμ. Το ιντερνετ ως γνωστο συγκεντρωνει τονους πληροφοριας πανω στα πιο κουλα κι απιθανα αντικειμενα....ΠΟΛΥ πιο μυστηρια απο αυτα που ανεφερες. Για την ακριβεια, δεν νομιζω καν να υπαρχει καποιο αντικειμενο ή γνωστικο πεδιο που να μη βρισκεται στο διαδικτυο! Ειμαι σιγουρος οτι με ενα απλο google θα επαληθευτω....και θα βρω τονους απο συζητησεις πορωμενων γυρω απο γραφικες υλες,καμβαδες, φωτογραφικο εξοπλισμο( καλα να΄σαι... ειδικα πανω σ΄αυτο..... 8)) και ας μη μιλησουμε για τους υπολογιστες που ανεφερες  ;D ;D.... Μα αμα ηταν ετσι θα ειχε το word τοσες διαφορετικες γραμματοσειρες? Ποιος μπηκε στον κοπο να ασχοληθει μ΄αυτες? Οι προγραμματιστες της microsoft μετα απο απαιτηση ανθρωπων που γραφουν τονους σελιδες.... συγγραφεων βεβαιως βεβαιως!

 

  Θελω να πω οτι δεν ειναι καθολου αφυσικο που μαζευομαστε ολοι εδω και μιλαμε μανιωδως για μουσικο εξοπλισμο.... Στο κατω κατω δεν προκειται για απλο αντικειμενο.

 

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου