Προς το περιεχόμενο

Firewire controller


Tablet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις καλυτερο,οσο αφορα τα FW controllers.Το ζητουμενο ειναι να μην επηρρεάζουν τον ήχο είτε με διακοπές,είτε με το latency της χελώνας.Δεν έχει καμία απολύτως διαφορά στην αποδοση το chip της T.I. με το chipset της Via,και είναι κατι που γνωρίζω εκ πείρας.(Έχω και τα δύο,με το πρώτο να είναι ενσωματομένο στην μητρικη μου - Gigabyte X58A-UD7).Μην βιαστείς να πάρεις μητρική παντως,γιατι δεν είναι όλα τα FW chipsets της Texas Instruments συμβατά με τα FW-DACs.Τελος,γιατί να αγχωθεί κανείς και να πληρώσει 30 ευρώ για κάτι που κάνει την ίδια δουλειά με ένα αντιστοιχο προιόν αξίας 10 ευρώ,το οποίο μάλιστα θα βρεί δίπλα απο το σπίτι του?Για να λέει οτι έχει Texas Instruments chipset,ασχέτως με το οτι δεν του προσφέρει τίποτα παραπάνω?

Κατα την γνώμη μου είναι άσκοπο.

Ξέχασα να επισημάνω οτι όντας κάτοχος και των 2 chipsets,χρησιμοποιώ αυτό της Via απλα και μόνο για να έχω το ενσωματομένο ως fail-safe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου