Προς το περιεχόμενο

ο ..ελληνας thomann;;;;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον σημερα πηγα σε ενα μαγαζι στην θεσσαλονικη στον "ριχαρδο" και τον ρωτησα την τιμη της highway telecaster.μου λεει 900€ με 950€.του λεω εγω να ξερεις αν την δινεις τοσο θα την παρω απο ενα μαγαζι απο το ιντερνετ τον thomann που την δινει 809 με τα μεταφορικα.

μετα του ειπα και για το θαψιμο που τρωνε ολοι εδω στην ελλαδα ιδιαιτερα οι αντιπροσωπειες που πολλα προιοντα τα εχουν πολυ πιο ακριβοτερα.μου ειπε οτι εχω δικιο ειδικα για τις αντιπροσωπειες γιατι λεει αυτοι επειδη εχουν πολλους υπαλληλους για..να τους ταισουν βαζουν και υψηλες τιμες ενω αυτος αφου ειναι ενας δεν χρειαζεται να τα βαζει τοσο ακριβα.ακομα μου ειπε οτι μερικες αντιπροσωπειες τους αναγκαζουν να τα πουλησουν σε μια ορισμενη τιμη αλλιως δεν θα ξανασυνεργαστουν μαζι τους.ειπε οτι αν τα φερνει πολλα προιοντα μονος του μπορει να μπλεξει γιατι αν παθει κατι ας πουμε ενας ενισχυτης που θα φερει οι αντιπροσωπειες του ξεκαθαρισαν οτι αν δεν τα παρει απο αυτους να μην τολμησει να τους τα παρει για επισκευη ή για να τον καλυψουν στην εγγυηση.

για να μην σας τα πολυλογω παραδεχθηκε οτι μερικα δεν μπορει να τα πουλησει τοσο οσο ο thomann αλλα σχεδον σε ολα οσα του ζητησα να μου πει ποσο θα μου τα πουλουσε(μικροφωνα,ενισχυτες,κιθαρες,πεταλακια κτλ..),ηταν ιδιες τιμες με του thomann και μερικα ακομα πιο φτηνα αφου δεν θα χρειαστει να πληρωσω μεταφορικα.πχ.shure beta 57 mic το δινει 134€.super reverb fender amp 1600€.νομιζω οτι ειναι παρα πολυ καλες τιμες ειδικα γοα ελλαδα ετσι;ααα!!!την tele highway μετα απο ολα αυτα μου την πουλαει οσο και ο thomann

βεβαια μου ειπε αυτες τις τιμες αφου του ειπα τι παιζετε και οτι σχεδον ολοι πια αγοραζουν μονο απο το εξωτερικο και αν συνεχισουν την ιδια τακτικη θα παρουν τα ..φριδια μου...

επομενος ..σταθμος μου..ο στολλας :!:

ελπιζω να συνεχισει ετσι ο ριχαρδος απο εδω και περα και οχι μονο με ατομα που ξερουν τι γινεται στο..ιντερνετ thomann κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο ριχαρδος στο παλιο μαγαζι ετσι ειναι εδω και πολυ καιρο και δεχεται πολλα παζαρια με αποτελεσμα πολλες φορες η τιμη να πλησιαζει εξωτερικου.

δεν εχω κανενα λογο να τον διαφημησω(δεν τον ξερω ουτε εχω ποτε ψωνισει απο αυτον) αλλα η αληθεια πρεπει να λεγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξανα αναφερθεί στο παρελθόν για τον ριχάρδο στην Θεσσαλονίκη, μάλιστα έχω κάνει αγορές από εκεί σε τιμές χαμηλότερες του thomann (πχ Sonor force 2003) αλλά σε συγκεκριμένα προιόντα. Και εμένα ακριβώς τα ίδια μου έχει πεί σε πολλές συζητήσεις που έχουμε κάνει. Το θέμα είναι αυτό που λές κι εσύ takis ότι από την αρχή πρέπει να του "ξεκαθαρίσεις" ότι έχεις γνώση για το τί γίνεται στον κόσμο αλλά και ότι είσαι διατεθημένος να τα σκάσεις τις μετρητοίς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ριχάρδος είναι πασίγνωστος στη Θεσσαλονίκη από παλιά για τις καλές τιμές του

Πάντως ακόμα παραμένουν αδικαιολόγητα ψηλές οι τιμές. :evil:

Κανονικά θα έπρεπε να ήταν πιο χαμηλές στην Ελλάδα για τη μην ξεχνάμε ότι στη Γερμανία π.χ. η υπάλληλος Super Market στα ταμία παίρνει πρώτο μισθό 1.200Ε 8O

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ γώ έχω ψωνίσει πολλά πράγματα απο τον ριχάρδο, αλλά ο τύπος είναι "οτι αρπάξουμε" κ μένα προσωπικά αυτή η συμπεριφορά δεν μου αρέσει καθόλου.

Ρωτάς πόσο κάνει ένα προϊόν κ σου απάνταει όπως του κατέβει.....

εγώ γουστάρω τίμια πράγματα...

όχι οποτε μας βολέυει πετάμε ένα νούμερο κ μετά αν ακούσουμε αντίλογο ανοίγουμε τους καταλόγους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ελληναρες ειμαστε οι πρωταθλητες του overpricing ΣΕ ΑΠΕΙΡΑ ΕΙΔΗ δυστυχως οχι μονο στα μουσικα.......καλυτεροι κι απο μανατζερς ειμαστε στο να πουλαμε 50€ κατι που εχει κοστος 1€................δεν υπαρχει αλλος τροπος απο τα να βαλουν μυαλο οι μαγαζατορες(καθε ειδους) απο τα να διαπιστωσουν οτι δε τρωμε κουτοχορτο (οπως στη προ internet εποχη) και να μας δουν ιδιοις ομασοις να τους γυρναμε την πλατη και να απευθυνομαστε αλλου αν δεν πληρουν τα στοιχειωδη κριτηρια σεβασμου στον πελατη.

 

Και προτου γινει καποιο "εθνικο" ποστ σχετικα με την υποστηριξη των "δικων μας" μαγαζιων και επιχειρηματιων στις δυσκολες στιγμες που περνανε οι καημενοι να πω οτι δε βλεπω το λογο για τον οποιο εγω να ειμαι καταναλωτης με το 1/10 των δικαιωματων και της δυναμης που εχει ο χαζοΑμερικανος (συμφωνα με τα σαινια τους Ελληνες) η ο Γερμανος. Οπως διαμορφωθηκε καταναλωτικη συνειδηση εκει ετσι μπορει και πρεπει να διαμορφωθει και εδω.Για μενα τα πραγματα ειναι απλα.....η ανταγωνιζεσαι τους προαναφερθεντες σε ολα (τιμες, σερβις κ.λ.π) η κλεινεις, χωρις κανενα ενδοιασμο περι "κοινωνικων αναταραξεων" η "οικογενειων που θα βγουν στο δρομο".....αυτα τα αφηνω για τα δελτια των 8.......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα τα πραγματα ειναι απλα.....η ανταγωνιζεσαι τους προαναφερθεντες σε ολα (τιμες' date=' σερβις κ.λ.π) η κλεινεις, χωρις κανενα ενδοιασμο περι "κοινωνικων αναταραξεων" η "οικογενειων που θα βγουν στο δρομο".....αυτα τα αφηνω για τα δελτια των 8.......[/quote']

Πες τα χρυσόστομε!

 

Παρεπιπτόντως το online κατάστημα παραμένει εδώ και ΜΗΝΕΣ εκτός λειτουργίας...

ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΚΥΡΙΟΙ??? :roll: :roll: :?: :?:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κανένα καλά οργανομένο Οnline κατάστημα .gr! Με ελάχιστες εξαιρέσεις, διαφήμηση δεν θα κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα... Δε νομίζω για αυτό...

Μάλλον η σύγκριση με τους Γερμανούς (που τείνουν να γίνουν φίλοι μας...χε χε Αρτέμης Μάτσας) δεν τον συνέφερε...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου