Προς το περιεχόμενο

ο ..ελληνας thomann;;;;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και παλιό το θέμα... αυτό που έχω να προσθέσω κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι ότι εκτός ότι οι έλληνες μαγαζάτορες μουσικών οργάνων ψάχνουν κοροιδάρες χωρίς κανέναν σεβασμό! Δεν καταλαβαίνουν ότι προσπαθούμε να στηρίξουμε την εγχώρια αγορά γνωρίζοντας τι γίνεται στο διαδύκτιο και τι τιμές παίζουν. Οι δικαιολογίες τους πολλές... κοστολόγια διαφορετικά κλπ (ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ? Τι κοστολόγια δικαιολογούν, μετά από παζάρι, την Fender US H/S/S 1500 euro? E? 15000 ευρώ νοίκι δίνεις?) για να μην προσθέσω την μέγιστη απάτη!! ναι από τον ίδιο τον συγκεκριμμένο σε προηγούμενη αγορά οργάνου πριν 3 χρόνια περίπου αφού συμφωνήσαμε τιμή (αχχχ άλλο τσούξιμο) μετα 3 μήνες από την αγορά πήγα το όργανο για σεταπ και αλλαγή μαγνητών. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΩ! Ο τύπος κατέστρεψε το όργανο 8O 8O !!! ΛΑΘΟΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΑΓΝΗΤΩΝ 8O , και ανεπανώρθωτη ζημιά αλλού 8O . ο ένας μάλιστα μαγνήτης δεν ήταν καν αυτός που συμφωνήσαμε ο ίδιος μεν άλλης θέσης όμως.....(σκεφτόταν καλός μ@#$ς, θα έρθει σύντομα πάλι για σέρβις :evil: :evil: ) και να σκεφτείτε ότι δεν είναι κανένας τυχαίος! Ή άλλος το έκανε ή εκείνη την μέρα έκανε χαβαλε με τη δική μου κιθάρα. εν τέλει το όργανο αυτό πουλήθηκε στο 1/3 της τιμής του για καθαρά λόγους εντιμότητας πέρσι.... κύριοι δεν θέλω να πω ποιός είναι στο φόρουμ γιατί στην τελική δεν είναι και αυτός ο λόγος...Το θέμα είναι ότι πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14

Τώρα γιατί εγώ την πάτησα τότε και μετέπειτα θα σας πω μόνο τούτο: είχα εμπιστοσύνη στο όνομα και στα λεγόμενα άλλων φίλων μου, επιπροσθέτως ήταν η εποχή που ξαναέκανα comeback στην μεγάλη μου αγάπη :P (είχα να ασχοληθώ λίγα χρόνια, τότε που δεν "ξέραμε" οι περισσότεροι της γενιάς μου) πράγμα το οποίο "έπιασε" τότε ο τύπος ο νοών νοείτω.... Βασικά είναι πάρα πολλά και ίσως τα είπα και λίγο "άτσαλα"

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και παλιό το θέμα... αυτό που έχω να προσθέσω κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι ότι εκτός ότι οι έλληνες μαγαζάτορες μουσικών οργάνων ψάχνουν κοροιδάρες χωρίς κανέναν σεβασμό! Δεν καταλαβαίνουν ότι προσπαθούμε να στηρίξουμε την εγχώρια αγορά γνωρίζοντας τι γίνεται στο διαδύκτιο και τι τιμές παίζουν. Οι δικαιολογίες τους πολλές... κοστολόγια διαφορετικά κλπ (ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ? Τι κοστολόγια δικαιολογούν' date=' μετά από παζάρι, την Fender US H/S/S 1500 euro? E? 15000 ευρώ νοίκι δίνεις?) για να μην προσθέσω την μέγιστη απάτη!! ναι από τον ίδιο τον συγκεκριμμένο σε προηγούμενη αγορά οργάνου πριν 3 χρόνια περίπου αφού συμφωνήσαμε τιμή (αχχχ άλλο τσούξιμο) μετα 3 μήνες από την αγορά πήγα το όργανο για σεταπ και αλλαγή μαγνητών. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΩ! Ο τύπος κατέστρεψε το όργανο 8O 8O !!! ΛΑΘΟΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΑΓΝΗΤΩΝ 8O , και ανεπανώρθωτη ζημιά αλλού 8O . ο ένας μάλιστα μαγνήτης δεν ήταν καν αυτός που συμφωνήσαμε ο ίδιος μεν άλλης θέσης όμως.....(σκεφτόταν καλός μ@#$ς, θα έρθει σύντομα πάλι για σέρβις :evil: :evil: ) και να σκεφτείτε ότι δεν είναι κανένας τυχαίος! Ή άλλος το έκανε ή εκείνη την μέρα έκανε χαβαλε με τη δική μου κιθάρα. εν τέλει το όργανο αυτό πουλήθηκε στο 1/3 της τιμής του για καθαρά λόγους εντιμότητας πέρσι.... κύριοι δεν θέλω να πω ποιός είναι στο φόρουμ γιατί στην τελική δεν είναι και αυτός ο λόγος...Το θέμα είναι ότι πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14

Τώρα γιατί εγώ την πάτησα τότε και μετέπειτα θα σας πω μόνο τούτο: είχα εμπιστοσύνη στο όνομα και στα λεγόμενα άλλων φίλων μου, επιπροσθέτως ήταν η εποχή που ξαναέκανα comeback στην μεγάλη μου αγάπη :P (είχα να ασχοληθώ λίγα χρόνια, τότε που δεν "ξέραμε" οι περισσότεροι της γενιάς μου) πράγμα το οποίο "έπιασε" τότε ο τύπος ο νοών νοείτω.... Βασικά είναι πάρα πολλά και ίσως τα είπα και λίγο "άτσαλα"[/quote']

 

Φίλε taq ασφαλώς δυσάρεστη η εμπειρία σου και ειλικρινά λυπάμαι... Αν έχεις πάντως ΣΑΦΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ότι εξαπατήθηκες θα πρέπει να εξαντλήσεις όλα τα νόμιμα μέσα για να ικανοποιηθείς. Επίσης μην ξεχνάς ότι η αρνητική διαφήμιση είναι κάτι που προσπαθούν να αποφύγουν όλοι οι μαγαζάτορες. Δεν μιλάω για δημόσια διατύπωση κατηγορίων (που μπορεί να έχουν και νομικές συνέπειες), αλλά για την μεταφορά των εμπειριών σου σε φίλους, γνωστούς κλπ. Είναι μικρή η αγορά και τα νέα ταξιδεύουν πολύ γρήγορα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσον αφορά την απάτη, είναι δεδομένο! (Δεν διανοείστε τι έκανε στην κιθάρα, της άλαξε τα πετρέλαια, αν καμιά φορά συναντηθούμε, θα πέσει πολύ γέλιο και κλάμα μαζί!) Τ'ωρα όσο αφορά το νομικά... κανονικά θα πρεπε γιατί του χρειάζεται ΑΛΛΑ δεν είμαι τέτοιος χαρακτήρας, θέλω να πιστεύω (αν και μεγαλη χοντράδα αυτό που έκανε) ότι αν κάναμε μυνήσεις για το παραμικρό που έπεφτε στην αντιληψή μας στην αγορά άστα να πάνε.....το καλύτερο όπλο μας είναι όπως είπες είναι να ενημερώνεις τους φίλους (και είναι κάμποσοι χεχε ...¨"μουσική γειτονειά...είναι εδώ") και σαφώς ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΕΝΑ

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως στην περίπτωση σου, έπρεπε να κινηθείς νομικά...Αυτό που έκανε ήταν πολύ χοντρό. Θα προσδτάτευες καλύτερα όμως όλους εμάς εάν ο τύπος έτρωγε μια αγωγή. Την επόμενη θα πρόσεχε πολύ περισσότερο !!!

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάθε δίκιο αλλά είναι πολλά... ξέρεις τι είναι πιό σημαντικό? ΜΑΥΡΟ!!!! εκείειειειει!!! όποιον πετυχαίνω και ανοίγει κουβέντα ΜΑΥΡΙΣΜΑ & ΔΟΣΙΜΟ!! την μύνηση ποιός θα την μάθει αν έγινε? Αυτός θα βγάλει τα σπασμένα στον επόμενο... κ.ο.κ ...(συνήθεια Ελλήνων, όχι όλων ευτυχώς) παιδιά αυτό που έχει σημασία είναι προσοχή... και αν την πάτησα δευτερη φορά (και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι) είναι γιατί ανακάλυψα πολλά εκ των υστέρων και από μόνος μου και από ΑΛΛΟΝ ΦΥΣΙΚΑ τεχνίτη που μου τα έδειχνε ένα ένα και .. και (γέλαγα έκλαιγα δεν θυμάμαι) Παντως έκανε πολλές ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ (εγώ ακόμα αναρωτιέμαι αν έχω ταλέντο να τα κάνω και μόνος μου αυτά που έκανε σε καινούργιο όργανο)!!! Με αποκορύφωμα την δευτερη φορά " Fender US H/S/S 1500 euros ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ διότι η κιθάρα κοστίζει 1800!! και δεν πάει πιό κάτω, διότι..τα κοστολόγια... είναι διαφορετική η αγορά εδω στο ελλάντα... η χονδρική...οι ποσότητες..." Μετά και από αυτό έμαθα το Θωμά...και εδώ και ενάμισι έτος ούτε ΠΕΝΑ από εκεί, ούτε και απ'έξω δεν περνάω!! Θωμάς μόνο και αυστηρά επιλεγμένοι εδώ. Αμα σκάσεις καμιά 2700 ευρά μαθαίνεις.... τι να πεις.... :roll:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως καλο θα ηταν να μας ελεγες ποιος εκανε τετοιες απατεωνιές & ΤΙ απατεωνιες σου εκανε,δεν υπαρχει λογος να χαριζόμαστε σε ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ απατεώνες...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κακοτεχνίες έχουν ώς εξής σε Fender Stratocaster :

1. JBjr (bridge) ήταν η παραγγελία JBjr (neck) μπήκε (και άκομψα η μι

καντίνι δεν είχε σήμα όταν έπαιζες σε θέση bridge, τα δύο πηνιάκια

ήταν ακριβώς κάτω από την σι) :twisted: :twisted:

2. Ο JBjr ΔΕΝ έπαιξε ποτέ 2πλος λάθος συνδεσμολογία (διαπίστωση

του επόμενου τεχνικού) :twisted: :twisted: :twisted:

3. Έπίσης οι ενδιάμεσες θέσεις όλες λάθος (από τύχη δεν "θορυβούσαν"

οι άλλοι 2 μονοπήνιοι Texas special)

4. ΧΡΕΩΣΕ SOLDERING γραφίτη 90 ευρώ (ενώ το όργανο είχε από μαμά,

διαπίστωση επίσης του νέου τενίτη..ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ) :twisted:

5. Το tone δίπλα στο Volume μάλον τα δικά σου πρίμα έκοβε superfunk

μιας και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεν το συνέδεσε :roll:

6. Το δεύτερο tone έκλεινε τα πρίμα στον neck μονοπήνιο :roll:

7. Το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΤΡΙΨΕ ΤΑ ΤΑΣΤΑ!!!! Ναι έτριψε καινούργια τάστα

τύπου VINTAGE!!!!! τα έκανε σαν την ..... ΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑ

ΖΟΥΝ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΟΤΙ ΤΡΙΒΟΥΝ ΤΑΣΤΑ? ΓΡΗΓΟΡΟ SERVICE E? και σε

maple μπράτσο? ΚΑΛΥΤΕΡΑ αντί να τα αλλάξεις να βάλεις νεό, από

ότι διαπίστωσα!

8. Για να μην αναφερθώ στην τιμή των μαγνητών...(ούτεε ο Jef Beck

να έπαιζε με αυτούς! Τι στο καλό ο ίδιος ο Dunkan τους έστειλε?)

 

Η κιθάρα superfunk μετά από αυτό το καταπληκτικό service δεν παιζόταν

τουλάχιστον εγώ και 10 άλλοι (ακόμα πιο έμπειροι) που προσπαθήσαμε αλλά τα ρίχναμε όλα στον μεξικάνο και στην ποιότητα του , διότι το ίδιο σετ pickups σε άλλη Fender Japan ακουγόταν εκπληκτικά (δεν φανταζόμασταν την συνδεσμολογία, επίσης επειδή το τεστ κράτησε λίγο κανείς μα κανείς δεν παρατήρησε τα τάστα και ότι τρίφτηκαν και μάλιστα με τον χειρότερο τρόπο και έτσι απλά "εσβηναν" τα περισσότερα ΄σηκώματα και υποθέσαμε όλοι ότι παρακατέβασε τις χορδές και μ πορεί να ήθελε ένα καλύτερο ρύθμισμα)

Από τότε η κιθάρα έμεινε στο ράφι,΄και εγώ απογοητευμένος ήμουν και έκανα νέα αγορά... όταν χρειάτηκε να αλλάξω μαγνήτες σε άλλο όργανο και θα χρησιμοποιούσα το πιό πάνω σετ σε ΝΕΟ ΤΕΧΝΙΚΟ φυσικά αυτή την φορά έμαθα και τις πιό πάνω λεπτομέριες.

 

Τώρα όσο για το ποιός είναι ...... Αποφεύγετε όλοι Ακαδημίας και Μπενάκη

εεεεεε μα πια!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις οτι σου χρεωσε 90 ευρω γαι soldering!!!!?????????? 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου