Προς το περιεχόμενο

ο ..ελληνας thomann;;;;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μας πιανουν εντελως κοροιδα. και γω εχω παει σε μαγαζια και εχωμιλησει για τα θεματα αυτα και μου εχουν κλαυτει οτι και καλα πανε για ενα 8-10%.......αυτο ειναι το μεγαλυτερο αστειο που εχω ακουσει τελευταια....

 

εχω ξαναγραψει τον εξης συλλογισμο. αν καποιος μαγαζατορας αγορασει απο τον thomann και οχι χοντρικη απο τον προμηθευτη του πχ εναν hotrod deluxe sta 670 ευρω με τα μεταφορικα και τον πουλησει 800 ευρω(οσα η καλυτερη τιμη που μου εκαναν στην ελλαδα), υπολογιστε τι κερδος θα εχει....

 

σε καμια περιπτωση δεν γινεται να αγοραζω εγω λιανικη φτηνοτερα απο τα ελληνικα μαγαζια.

 

ηρθε η ωρα να δουλεψουν με λιγοτερο κερδος και πανω απ ολα να παρουν σεμιναρια πωλησης και καλης συμπεριφορας..

 

 

οσο για το καταστημα που αναφερθηκε, εχω μπερδευτει λιγακι.εκει εχει κανα δυο.. δεν μπορω να φανταστω οτι ολα αυτα εγιναν στο γνωστο καταστημα της μπενακη, γιατι τοτε μονο επιτηδες θα εγιναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εμαθα ποιο ειναι το καταστημα που αναφερεστε και θα μου επιτρεψετε να διατηρω μεγαλες επιφυλαξεις για το αν εκνανε ολα αυτα η οχι.

ως προς τις τιμες θα συμφωνησω απολυτα, αλλα ας ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι, γιατι ο ανθρωπος ειναι απο τους πιο εμπειρους μαστορες στην ελλαδα. αν αυτος τασ εκανε ολα αυτα πραγματικα, τοτε τι να πω, δεν ξαναδινω την κιθαρα μου σε κανεναν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα όσο για το ποιός είναι ...... Αποφεύγετε όλοι Ακαδημίας και Μπενάκη

εεεεεε μα πια!

 

Γιατί δεν αναφέρεις το όνομα του καταστήματος ?

Εαν έχεις δίκιο, πως θα βοηθήσεις αλλους ανθρώπους να είναι προσεκτικοί ?

Επίσης στην Μπενάκη έχει παραπάνω απο ενα μαγαζιά.

 

(λέω εαν έχεις δίκιο με την έννοια ότι δεν είναι εύκολο σε κάποιο public forum να ξέρει κανείς ποιός είναι ποιός, αρα όλες οι παρατηρήσεις θα πρέπει να γίνονατι δεκτές με κάποια επιφύλαξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν αναφέρεις το όνομα του καταστήματος ?

 

¶γγελε υπάρχουν νομικά ζητήματα! Θέλει λίγο προσοχή, ειδικά αφού ο taq δεν έχει κινηθεί νομικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομικό ζήτημα θα υπήρχε εαν πω επώνυμα οτι "ο Αγγελος είναι απατεώνας". Τοτε θα ήταν συκοφαντική δυσφήμιση. Οπως επίσης όταν το περιεχόμενο είναι υβριστικό.

 

Αλλα εαν εγω πω ότι "πήγα στον Αγγελο και δεν έμεινα ευχαριστημένος" δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, ουτε είναι συκοφαντική δυσφήμιση. Μια γνώμη είναι.

 

Νομίζω ότι ο πραγματικός λόγος που δεν αναφέρονται επώνυμα κάποια πράγματα είναι κάπως έτσι "κατσε μη μαθει κανείς ποιος είμαι και χρειαστεί να ξαναπάω στο μαγαζι και με αναγνωρίσουν ...".

 

Οσο για το νομικό θέμα ας είμαστε σοβαροί, δεν είναι δυνατόν για 100 ευρώ να κινηθεί κανείς νομικά πληρώνοντας δικηγόρο 1000 ευρώ για να πάρει αποζημίωση ποσα χρήματα, μετα απο 2 χρόνια που θα εκδικαστεί η υπόθεση ?.

 

Απλα δεν ξαναπάς στο μαγαζί ή ξαναπάς μετά απο καιρό γιατί σε βολεύει να αγοράσεις κάτι και σου έχει περάσει και ο θυμός.

 

Επίσης εγω δεν λέω ότι πιστεύω ευκολα τον καθε ένα εδω μέσα, ιδιαίτερα όσα λέγονται κάτω απο την κάλυψη της ανωνυμίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλέ μου φίλε ¶γγελε .

Διάβασα το ποστ σου με προσοχή.

Πρόσεξε κάποια πραγματάκια βάλτα σε μια λογική σειρά και καλό θα ήταν να κλείσει εδώ το θέμα.

1. και για ένα ευρώ απάτη,υπάρχει εκτός από τους Δικηγόρους και το ΙΝΚΑ

αν αυτό σου λεει κάτι. (δε πιστεύω ότι από αυτόν τον οργανισμό

εξαιρούνται τα καταστήματα μουσικών οργάνων)

2. Δεύτερον ΔΕΝ είμαι ΦΑΝΤΟΜΑΣ να κρύβομαι από ΚΑΝΕΝΑΝ

3. ΔΕΝ θύμωσα απλά εκεί δεν ξαναπάω....απλα...

3. Αυτά που είπα δεν είναι Δυσφήμηση ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ και

για αυτό τον λόγο δεν δίνω όνομα (άλλοι μπορεί να έχουν αντίθετες

εμπειρίες, κάτι το οποίο κατά την γνώμη μου σέβομαι, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ

ΔΙΝΩ, γιατί ο σκοπός είναι να προσέχουμε και όχι να δικάζουμε)

4. Όσοι ασχολείστε με την αγορά καταλάβατε σε ποιο μαγαζί αναφέρομαι

5. Το αν κάτι συνέβη με δική μου κιθάρα δεν σημαίνει ότι αυτός εκεί είναι

άχρηστος ή ότι πουλάει κουλούρια (ΕΓΩ ΤΙ ΕΠΑΘΑ)

 

και ας σταματήσει εδω.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως οπως ειπα και σε αλλο θεμα,ο φιλος μου που εχει μαγαζι με μουσικα με προετρεψε επισης να αγορασω απο νετ διοτι δεν μπορει να κανει τετοιες τιμες (αν με κοροιδευε ισως τελικα εκανε καλυτερη τιμη και να μην προτιμουσε να με χασει τελειως)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσε η σκεψη του mechmg93 μια σκεψη που εκανα κι εγω(και υποθετω κι εσεις) πολλες φορες.

μα καλα αυτοι που ισχυριζονται οτι δεν εχουν περιθωριο κερδους και πουλανε 20% πανω απο thomann μηπως πρεπει να αρχισουν να αγοραζουν και αυτοι απο εκει?

και σας μιλαει καποιος που μενει επαρχια . στην επαρχια να ακουσετε ιστοριες με μαγαζια. εδω δεν υπαρχει ανταγωνισμος(νομιζουν) με μαγαζια, συνηθως μια μαρκα που εχει ενας δε την εχουν οι αλλοι και λενε οτι θελουν. παιζουν με τις λεξεις με το φπα με τους τοκους με τις δοσεις με το ετοιμοπαραδοτο με το "αμα θες τραβα αθηνα " (δε το λενε αλλα σαφεστατα το υπονοουν) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μια επικοινωνία με τον Γιώργο από τον Thomann. Μου έδωσε κάποιες τιμές "για Ελλάδα"' date=' που είχαν αρκετή διαφορά με τις ανάλογες για Αγγλία, για παράδειγμα. Το γνωστό θέμα, δεν πρόκειται περί ΦΠΑ μόνο, ο Thomann έχει άλλες τιμές ανάλογα με την αγορά που απευθύνεται.[/quote']

Μάλιστα...τωρα εξηγείται που είδα στο site του thomann "περίεργες" τιμές και δεν μου έβγαιναν σωστές με την μετατροπή του ΦΠΑ :evil: :evil:

Το musicstore και το musikproductiv αραγε λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα...τωρα εξηγείται που είδα στο site του thomann "περίεργες" τιμές και δεν μου έβγαιναν σωστές με την μετατροπή του ΦΠΑ :evil: :evil:

Το musicstore και το musikproductiv αραγε λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο??

 

George νομίζω ότι κάποιος άλλος φίλος το είχε γράψει και παλιότερα, του το είπαν μετά από ερώτηση που έκανε.

 

Θέλω να τονίσω ότι δεν το θεωρώ "κοροϊδία" ή απάτη. Απλά δεν έχουν ανάλογο "ελληνικό" site. Πρέπει πάντα να τους ρωτάμε, πριν παραγγείλουμε, ειδικά κάτι ακριβούτσικο.

 

Για τα άλλα μαγαζιά προσωπικά θα ήθελα να μάθω, νομίζω όμως ότι είναι "ό,τι βλέπεις", όταν ζήτησα τιμές παλιότερα μου είπαν ακριβώς τις ίδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου