Προς το περιεχόμενο

ο ..ελληνας thomann;;;;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και σας μιλαει καποιος που μενει επαρχια . στην επαρχια να ακουσετε ιστοριες με μαγαζια. εδω δεν υπαρχει ανταγωνισμος(νομιζουν) με μαγαζια' date=' συνηθως μια μαρκα που εχει ενας δε την εχουν οι αλλοι και λενε οτι θελουν. παιζουν με τις λεξεις με το φπα με τους τοκους με τις δοσεις με το ετοιμοπαραδοτο με το "αμα θες τραβα αθηνα " (δε το λενε αλλα σαφεστατα το υπονοουν) .[/quote']

 

Έτσι ακριβώς είναι...:evil:

Εγώ για αυτό πλέον δεν αγοράζω ούτε ΠΕΝΕΣ από μουσικο-εμπόρους στα Γιάννενα!

:evil: :evil:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Xμμ..Νομιζω οτι τον ελληνα τον "τρωει" ενα κομπλεξ κατωτεροτητας.Εχουμε την ταση να υποβαθμιζουμε τους εαυτους μας και την χωρα μας (σε συγκριση με αλλες) και απο την αλλη το παιζουμε ξερολες.Ειμαστε αυτο που λενε...αρχοντοχωριατες.Ισως γιαυτο να εχουμε γεμισει "πολιτικους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω για εσάς όμως εμένα δεν με ενδιαφέρει διόλου το θέμα των υψηλών τιμών στην Ελλάδα. Βασικά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου οι έμποροι στην Ελλάδα. Ακούω πολλούς να μας παροτρύνουν να στηρίξουμε τα Ελληνικά καταστήματα, πιστεύω όμως τι; Δεν ότι πρέπει να γίνει ακριβώς το αντίθετο. Δεν το βρίσκω λογικό να πρέπει εμείς οι μουσικοί να αγοράζουμε ακριβότερα για να στηρίξουμε τα ελληνικά καταστήματα. Και να στηρίξουμε τι; Δεν είδα ούτε κανέναν Νάκα ούτε, κανέναν Στολλα, ούτε κανέναν Μουσικόραμα, ούτε και εγώ δεν ξέρω ποιόν να στηριζει τον Ελληνα μουσικό. Όυτε είδα κανέναν απο αυτούς να είναι με ενα ακορντεόν στον δρόμο και να ζητιανεύει, μια χαρά κονομάνε όλοι τους. Και στην τελική, εγώδουλεύω σε νετ καφε με 3 ευρό την ώρα ανασφάλιστος. Δεν ήρθε ποτέ κανένας Στόλλας ούτε κανένας Νάκας να μου πει "Γιώργο είσαι Έλληνας, θα σε στηρίξω, πάρε 100 ευρώ" ή" ...πάρε μια κιθάρα 50% κατω" εγώ γιατί να το κάνω; Μακάκας είμαι; Για να έχουμε στο μελλον καλύτερες τιμές και καλύτερη αντιμετώπιση (που έτσι και αλλιώς ειναι δικαίομα μας); Τόσα χρόνια τους στιρίζαμε. Είδαμε καλύτερες τιμές ή καλύτερη αντιμετώπηση;

 

Όχι παιδιά... Εγώ όταν όλοι κοιτάνε την τσέπη τους και εγώ την τσέπη μου θα κοιτάξω. Όποιος γουστάρει να αγοράζει από Ελλάδα ας το κάνει.. Εγώ ομώς θα αγωράζω απο εκεί που με συμφέρει. Αν είναι Γερμανία τοτε Γερμανία, αν είναι Αγγλία τότε Αγγλία, αν είναι Τιρόλο τότε Τιρόλο και αν είναι πιο φθηνά στην Ελλάδα τότε Ελλάδα

 

Όποιος αγοράζει από κάπου μόνο και μόνο για να στηρίξει μια οποιαδήποτε αγορά για εμένα είναι κορόιδο. Είναι αυτός στην ουσία που κρατά της τιμές ψηλά και διαιωνίζει την άποψη των εμπόρων ότι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ετοιμάσου να τ'ακούσεις απ'τα παιδιά που επαναφέρεις θέμα του 2005 και μη σε απασχολεί προς το παρόν η αρχοντοχωριατοσύνη του μέσου Έλληνα.

 

Και πριν μου απαντήσεις δες τα σχετικά πρόσφατα νήματα να καταλάβεις τι εννοώ...

 

Καλως ήρθες και χαλαρά  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, δεν απαγορεύεται κιόλας αλλά ειδικά το συγκεκριμένο θέμα σε παραπέμπει στην αυτοκτονία αν δεις κι άλλο θρεντ επ'αυτού.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, δεν απαγορεύεται κιόλας αλλά ειδικά το συγκεκριμένο θέμα σε παραπέμπει στην αυτοκτονία αν δεις κι άλλο θρεντ επ'αυτού.

 

Εννοείται.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που κανω αλλα κ προτεινω ειναι να ψαχνουμε καλα πριν παρουμε κατι!

πολλα πραγματα τα εχω  βρει πιο φτηνα απο γερμανια!

το θεμα ειναι οτι μερικοι αγοραζουν τυφλα απο γερμανια.

εγω προτιμω να αγοραζω απο ελλαδα για αμα γινει καμια λαλακια να μπορω να βριζω καποιον! :P ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου