Προς το περιεχόμενο

ο ..ελληνας thomann;;;;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το overpricing δεν το κανουν μονο οι καστηματαρχες αλλα ΟΛΟΙ οι Ελληνες (αρκει να κοιταξετε την αγορα των ακινητων.. :lol: αλλα & των μεταχειρισμενων οργανων :twisted: )

 

Ειμαστε παγκοσμιως ασσοι στην φουσκα & την κομπινα & βεβαια δεν εχουμε & ιδεα τι & πως πουλαμε (ανοιξτε μονο μια φορα τις αγγελιες μουσικων οργανων στην Χρυση Ευκαιρια οι οποιες μαλλον απο ταινια του Σπιλμπεργκ ειναι παρμενες...)

 

Καφροι πωλητες υπαρχουν παντου (& στην Αγγλια & στην Αμερικη) αποτελλουν ομως την εξαιρεση (οι δικες μου εμπειριες ακομα & απο το Λονδινο οπου οντως λογω της πραγματικα "εκλεκτης" πελατειας (π.χ. στα περισσοτερα μαγαζια θα δειτε τους rodies των συγκροτηματων η και τα ιδια τα συγκροτηματα να ψωνιζουν,εμενα μου εχει τυχει πολλες φορες) οι τιμες ειναι τρελλές & η εξυπηρετηση ελαφρως "βιαστικη" (οχι παντα ομως))

 

Το σημαντικοτερο ειναι ΕΜΕΙΣ οι ιδιοι να απαιτουμε να μας μεταχειριζονται σαν ΠΕΛΑΤΕΣ (οι οποιοι ΠΑΝΤΑ εχουν δικιο) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε παιδιά έχετε πάθει χοντρή πλάκα !!!! Αυτό που με εντυπωσιάζει είναι πως οι περισσότεροι εδώ μέσα νομίζεται πως πλέον έχεται κάποια ξεχωριστή σχέση με το Thomann ! Σχεδόν φιλική.... Αληθεία νομίζετε πως ο Thomann δεν βγάζει ? Είμαι 31 χρονών και ώς τώρα δεν χρειάστηκε ποτέ να παραγγείλω από εξωτερικό. (μόνο κάποια πεταλάκια Zivex που δεν έβρισκα εδώ και κάποιοες εντέρινες χορδές για την κλασσική μου). Παιδιά εάν ψάξετε θα βρείτε... Κανένας Γερμανός και Αμερικάνος δεν&πουλάει φθηνότερα. Απλά οι δικοί μας μας ρίχνουν στα αυτιά γιατί εκμεταλεύοντε την άγνοια των πολλών.&Πιστεύω όμως πως εάν στηρίξουμε&τα δικά μας&καταστήματα,&και αναπτ'υξουμε μια σχέση αμοιβαίας εμπυστοσύνης μαζί τους,&δεν θα χρειάζεται καν να μπαίνουμε σε τέτοιες διασικασίες. &Πρίν μετακομίσω στην Αρτα, ζούσα στην Αθήνα και σας καταλαβαίνω γιατί μιλάτε έτσι, αλλά μην τους βάζετε όλους σε ένα τσουβάλι, υπάρχουν πολλοί οι οποίοι προσπαθούν να κάνουν την διαφορά. Προσωπικά νιώθω πολύ τυχερός γιατί έχω μια καταπληκτική συνεργασία με ένα κατάστημα στα Γιάννενα, το οποίο& -εώς τώρα- το κύριο χαρακτηριστηκό του είναι η τιμιότητα. Εχει φτάσει στο σημείο, όταν ήθελα να πάρω ένα Line 6 να μου πεί: "Κοίτα δεν σε συμφέρει να το πάρεις από εδώ γιατί είναι πολύ ακριβή και η χονδρική του αγορά. Εάν θέλεις στο φέρνω από Γερμανία" Δεν είναι τυχαίο βέβαια πως από εκεί έχει πάρει κιθάρες μέχρι και ο Luissiana Red και ο Ηλίας Ζάϊκος. Telewiz εσύ μάλλον ξέρεις πολύ καλά που αναφέρομαι !!! Παιδιά εσέις έχεται την δλυναμη της επιλογής και του χρήματος, απλά ψάξτε και θα δικαιωθήτε.&& em.icon.smile.png

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deeblues βρες μου εστω και ΕΝΑ μαγαζι στην Ελλαδα που να πουλαει το σετ της χορδες για ηλεκτρικη κιθαρα 3 ευρω (τοσο αγοραζω τις περισσοτερες μαρκες ΜΕ τα μεταφορικα απο τις ΗΠΑ) και θα ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ να αγοραζω απο το εξωτερικο!!(δεν νομιζω ομως να το βρεις :wink: )

 

Χρειαζεται ΓΕΝΝΑΙΑ αλλαγη νοοτροπιας για να φτασουν τα ελληνικα μαγαζια το επιπεδο τιμων&εξυπηρετησης που εχουν τα περισσοτερα ξενα (στο μαγαζι που υποστηριζεις δεν εχω παει,αλλα φανταζομαι οτι αποτελει απλα την εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το overpricing δεν το κανουν μονο οι καστηματαρχες αλλα ΟΛΟΙ οι Ελληνες (αρκει να κοιταξετε την αγορα των ακινητων.. :lol: αλλα & των μεταχειρισμενων οργανων :twisted: )

 

Ειμαστε παγκοσμιως ασσοι στην φουσκα & την κομπινα & βεβαια δεν εχουμε & ιδεα τι & πως πουλαμε (ανοιξτε μονο μια φορα τις αγγελιες μουσικων οργανων στην Χρυση Ευκαιρια οι οποιες μαλλον απο ταινια του Σπιλμπεργκ ειναι παρμενες...)

 

Καφροι πωλητες υπαρχουν παντου (& στην Αγγλια & στην Αμερικη) αποτελλουν ομως την εξαιρεση (οι δικες μου εμπειριες ακομα & απο το Λονδινο οπου οντως λογω της πραγματικα "εκλεκτης" πελατειας (π.χ. στα περισσοτερα μαγαζια θα δειτε τους rodies των συγκροτηματων η και τα ιδια τα συγκροτηματα να ψωνιζουν' date='εμενα μου εχει τυχει πολλες φορες) οι τιμες ειναι τρελλές & η εξυπηρετηση ελαφρως "βιαστικη" (οχι παντα ομως))

 

Το σημαντικοτερο ειναι ΕΜΕΙΣ οι ιδιοι να απαιτουμε να μας μεταχειριζονται σαν ΠΕΛΑΤΕΣ (οι οποιοι ΠΑΝΤΑ εχουν δικιο) :wink:[/quote']

 

Οι τιμές είναι όντως τρελές!Στο soho soundhouse και σε άλλα μαγαζιά που διαφημίζονται στο guitarist οι περισσότερες τιμές είναι σχεδόν ίδιες με του Θωμά!Μόνο που εκείνοι τις έχουν σε λίρες! 8O

(εξαίρεση η tonelab που την δίνουν τζάμπα)

 

Το θέμα είναι ότι εκεί τουλάχιστον αγοράζεις εξυπηρέτηση και επιπλέον βρίσκεις προσφορές σε stock είδη,ενώ εδώ αυτά είναι άγνωστες έννοιες...

 

 

Μια που πιάσαμε το Λονδίνο,φαντάζομαι ξέρεις πόσο έχουν τα σπίτια εκεί...

 

 

Οι τιμές των εγχώριων αγγελιών οφείλονται κυρίως στην έλλειψη ενημέρωσης.Όταν κάποιος αγοράζει την κιθάρα σε τιμή διπλάσια της Ευρώπης και γενικά στην Ελλάδα σεν έχουμε ιδέα τι θα πει "μεταχειρισμένο" τι περιμένεις; (σαν τις τιμές των μεταχειρισμένων VW Golf που τις βλέπω και με πιάνουν τα γέλια)

 

 

Επίσης στην Ελλάδα δεν έχουμε αποκτήσει αυτό που λέγεται "καταναλωτική συνείδηση".Κάτι πάει να γίνει τα τελευταία χρόνια με τα ΙΝΚΑ κλπ αλλά έχουμε ακόμα ΠΟΛΥ δρόμο.Τα επίπεδα των US δεν τα φτάνουμε που να χτυπιόμαστε κάτω... :cry:

 

 

Δεν θέλω να υποστηρίξω ότι ως λαός δεν έχουμε μια τάση προς την απατεωνιά (τι μία,δέκα έχουμε...) ,αλλά και στο εξωτερικό ο κόσμος δεν είναι ακριβώς αγγελικά πλασμένος....

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SUPERFUNK χρησιμοποιώ τις Black Diamond, ναι το ξέρω είναι coated χορδή,αλλά επειδή είχα πρόβλημα με την οξύτητα του ιδρώτα των χεριών μου, έλυσα το πρόβλημα μου για πάντα. Αυτές τις παίρνω 9 Euro (14 τις είχαν Αθήνα )&. Πριν από αυτές χρησιμοποιούσα Framus&με extra Μι Νο1 kαι τις έπαιρνα 4 Euro.&Ναι και το ένα Euro είναι&κάποια διαφορά, αλλά&μου αρέσει το ότι όταν πάω με την κιθάρα μου για να πάρω χορδές, μου τις περνάει αυτός, μου βάζει ένα λαδάκι στην ταστιέρα αφού μου την καθαρίσει και λέω ρε Π#%&*ι & μου χαλάλι το ένα Εuro. !! em.icon.smile.png&

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που πιάσαμε το Λονδίνο,φαντάζομαι ξέρεις πόσο έχουν τα σπίτια εκεί...

 

Βεβαια αλλο το να ζεις στο Λονδινο & αλλο στην καγκουρο-Αθηνα.. :lol:

(αν & εκει σιγα-σιγα η φουσκα ξεφουσκωνει & ακομα & να σκασει δεν προκειται να "σκοτωσει" κοσμο ,μια και οι ξενοι ΣΠΑΝΙΑ αγοραζουν σπιτι,και καλα κανουν, εν αντιθεση με την Αθηνα οπου πολλοι θα κλαψουν οταν δουν το "καταπληκτικο" διαμερισμα που αγορασαν (με τοκογλυφικο δανειο απο την "τραπεζα τους") στα Σουρμενα 300.000 ευρω να μην μπορει να πουληθει ουτε 150.000 σε 4 χρονια... :wink:

 

Πληροφοριακα δε αυτες οι τρελλες τιμες ισχυουν μονο στο Λονδινο & οχι στην υπολοιπη Αγγλια (οπου ο βασικος μισθος ειναι 2400 λιρες το μηνα...)

 

Παντως προσφατα αποκτησα ενα ωραιοτατο τριαρακι στο "Κολωνακι" του Βερολινου με 60.000 ευρωπουλα & δεν το μετανοιώνω καθόλου που με τα ιδια λεφτα δεν αγορασα μια καλυβα στον Κολωνο :lol: (ετσι γινεται με τις αγορες στο εξωτερικο,ξεκινας απο..χορδες & βρισκεσαι με...σπιτι :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που πιάσαμε το Λονδίνο' date='φαντάζομαι ξέρεις πόσο έχουν τα σπίτια εκεί... [/quote']

 

Βεβαια αλλο το να ζεις στο Λονδινο & αλλο στην καγκουρο-Αθηνα.. :lol:

(αν & εκει σιγα-σιγα η φουσκα ξεφουσκωνει & ακομα & να σκασει δεν προκειται να "σκοτωσει" κοσμο ,μια και οι ξενοι ΣΠΑΝΙΑ αγοραζουν σπιτι,και καλα κανουν, εν αντιθεση με την Αθηνα οπου πολλοι θα κλαψουν οταν δουν το "καταπληκτικο" διαμερισμα που αγορασαν (με τοκογλυφικο δανειο απο την "τραπεζα τους") στα Σουρμενα 300.000 ευρω να μην μπορει να πουληθει ουτε 150.000 σε 4 χρονια... :wink:

 

Πληροφοριακα δε αυτες οι τρελλες τιμες ισχυουν μονο στο Λονδινο (οπου ο βασικος μισθος ειναι 2400 λιρες το μηνα...)

 

ΠΟΟΟΟΣΟ;;;;!!!!

8O

 

Σιγά μην είναι και 10 χιλιάδες λίρες!Υπερβάλλεις λίγο ή μου φαίνεται;Μήπως εννοείς βασικός όσον αφορά μεγαλοστελέχη επιχειρήσεων;

Έχω κάτι συγγενείς εκεί που παίρνουν 1500 και 1000κάτι λίρες το μήνα.Και δεν δουλεύουν στο fish & chips της γειτονιάς....

Μάλλον είναι τα μεγαλύτερα κορόιδα του Λονδίνου..

 

Και όσον αφορά τα σπίτια,δεν άκουσα να πέφτουν πουθενά οι τιμές των σπιτιών,για να πέσουν στο Λονδίνο.Ίσα-ίσα το αντίθετο διαβάζω.Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι εδώ δεν είναι ΠΑΡΑΛΟΓΑ και ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ακριβά...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως την προηγούμενη εβδομάδα είχα πάει στον Τρίμη να ρωτήσω για ένα μπασσο και η τιμή ήταν πολύ καλλίτερη απο του Θωμά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου