Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για kurzweil PC 1x


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ave! φίλοι πληκτράδες ,κατέχω το γνωστό sp 88 x(kurzweil φυσικα) και θα είθελα την γνώμη σας ,εαν τελικά αξίζει τον κόπο και το χρημα να το αντικαταστήσω με το pc 1x όσον αφορά τους ήχους του πιάνου. :roll: Βλέπετε ειμαι από Καβαλα και δεν στοκάρουν τέτοιου είδους ¨μηχανίματα¨ τα καταστήματά μας για να το δοκιμασώ,και αυτο το διάστημα δεν έχω χρόνο να πάω Θεσσαλονίκη.Οπότε θα μου ήταν πολύτιμη η καθε γνώμη σας.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=33888

 

 

Τσεκαρε εδω. Θα σε βοηθησει αρκετα πιστευω.

Το PC 161 που τσεκαρα ειχε φανταστικα πιανα και το orchestral section φανηκε επισης πολυ ενδιαφερον, αλλα δεν με ενθουσιασαν και τοσο τα electric pianos του. Βεβαια το ειδα πολυ βιαστικα η αληθεια ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το εχω διαβασει,μαλιστα εχω γραψει και εγω ο ιδιος επανω σ αυτο το θεμα :oops: ΑΛΛΑ!!! Μου εχουν πει απο αντιπροσωπεια μαλιστα πως τα πιανα του pc 1 διαφερουν σε σχεσει του pc 2.Γι αυτο και εγω αναθεωρωντας προυγουμενες αποψεις μου,απικαλεσθηκα το ιδιο θεμα.Aλλωστε εγω ρωταω σε σχεσει με το sp 88x .Διορθωστε με παρακαλω αν κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα πρεπει να εχει καλυτερα πιανα. Εαν δεν μπορεις να το ακουσεις δες τα specs του στο site της kurzweil να δεις την διαφορα των ηχων του σε σχεση με το δικο σου. Δηλαδη εαν οι ηχοι του προερχονται απο τις βιβλιοθηκες των PC2 και Κ26xx τοτε σιγουρα εχει καλυτερους ηχους. Παντως οι ηχοι να σιγουρα περισοτεροι αλλα και καλυτεροι απο τους δικους σου γιατι ειναι μηχανημα μεγαλυτερης κατηγοριας. 8)

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το παιρνεις ετσι γιατι το SP 88x εχει παρα πολυ καλους ηχους, απλα εαν πας σε ενα πιο καινουργιο Kurz stage piano θα εχεις μεγαλυτεη ποικιλια.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου