Προς το περιεχόμενο

Απορια σχετικά με τις κινεζικες κιθαρες


xspeed77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί θεωρητικά, δεν αγοράζουμε ένα όργανο με βάση τη χώρα, τη μάρκα, το mojo, τη φωτογραφία στο Internet, τα βίντεος στο Youtube...αλλά για τον ήχο του, το πώς μας κάθεται στο χέρι, με το υπόλοιπο setup μας κλπ, κλπ

 

 

Αγοράζουμε με βάση τη χωρα, κλπ εάν μας ενδιαφέρει η μεταπωλητική αξία. ;)

 

όσο για τον ήχο, δεν το είπα τυχαία για το αμερικάνικο. Εξάχνα πολύ καιρό για μια φτηνή εναλλακτική της Martin επειδή δεν είχα χρήματα. Τελικά... πήρα Martin  ;D

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εξάχνα πολύ καιρό για μια φτηνή εναλλακτική της Martin επειδή δεν είχα χρήματα. Τελικά... πήρα Martin  ;D

Να τολμήσω να πώ ότι ο ακουστικός ήχος είναι πιό απαιτητικός και δεν ρετουσάρεται εύκολα? Στην ηλεκτρική μην ξεχνάς ότι εκτός του ότι ακούμε τα ξύλα ;D...έχουμε και 1.000.000 παράγοντες που συνεισφέρουν στον ήχο!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ στο link του φίλου Panix, δεν μου δίνει μεταφορικά στο κινέζικο μπράτσο (μπορεί να κάνω κάτι στραβά)...έτσι δεν ξέρω την τελική τιμή του

 

Φυσικά και δίνει μεταφορικά, και είναι ΜΗΔΕΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τολμήσω να πώ ότι ο ακουστικός ήχος είναι πιό απαιτητικός και δεν ρετουσάρεται εύκολα? Στην ηλεκτρική μην ξεχνάς ότι εκτός του ότι ακούμε τα ξύλα ;D...έχουμε και 1.000.000 παράγοντες που συνεισφέρουν στον ήχο!

 

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Με την ίδια λογική εάν κάποιος θέλει να παίζει κιθάρα καρφί σε λαμπάτο και να έχει ήχο fender, θα πάρει fender.  ;D

 

 

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δίνει μεταφορικά, και είναι ΜΗΔΕΝ.

Πάντως δεν ξέρω τι κάνεις εσύ...εγώ δύσκολα θα αγόραζα για τα όργανα που φτιάχνω, μπράτσο για κιθάρα από πωλητή που πουλάει μαζί κι αυτό ;D ;D

http://cgi.ebay.co.uk/Belly-Dance-Costume-Outfit-Skirt-Top-blue-/140481375977?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b557aee9#ht_1328wt_1141

και αυτό έχει μηδέν μεταφορικά? ;D ;D

belly.jpg.e3b08b655d796058ec9d5e1c083623fc.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τολμήσω να πώ ότι ο ακουστικός ήχος είναι πιό απαιτητικός και δεν ρετουσάρεται εύκολα? Στην ηλεκτρική μην ξεχνάς ότι εκτός του ότι ακούμε τα ξύλα ;D...έχουμε και 1.000.000 παράγοντες που συνεισφέρουν στον ήχο!

 

Ακριβώς. Με ένα upgrade του firmware π.χ. στην πεταλιέρα, μπορείς να πετύχεις βελτίωση στον ήχο, (π.χ. hum cancelation) που για να το πετύχεις με "ακριβό" τρόπο δεν σε έφθαναν όλα τα χρυσαφικά-ασημικά-κτλ της χοντρής Αράβισσας συζύγου του εμίρη του Κατάρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν ξέρω τι κάνεις εσύ...εγώ δύσκολα θα αγόραζα για τα όργανα που φτιάχνω, μπράτσο για κιθάρα από πωλητή που πουλάει μαζί κι αυτό ;D ;D

http://cgi.ebay.co.uk/Belly-Dance-Costume-Outfit-Skirt-Top-blue-/140481375977?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b557aee9#ht_1328wt_1141

και αυτό έχει μηδέν μεταφορικά? ;D ;D

 

ρατσισμός....

 

Όταν αναβάσω video στο youtube με το εργαλείο, μετά βγάλε συμπέρασμα...

Μηδένα προ του τέλους ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αναβάσω video στο youtube με το εργαλείο, μετά βγάλε συμπέρασμα...

Μηδένα προ του τέλους ....

Είπαμε...κάποιοι αγοράζουν και από τα videos του Youtube...εγώ δεν είμαι από αυτούς ::) ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Με ένα upgrade του firmware π.χ. στην πεταλιέρα, μπορείς να πετύχεις βελτίωση στον ήχο, (π.χ. hum cancelation) που για να το πετύχεις με "ακριβό" τρόπο δεν σε έφθαναν όλα τα χρυσαφικά-ασημικά-κτλ της χοντρής Αράβισσας συζύγου του εμίρη του Κατάρ.

 

εξαρτάται και τι μουσική θέλουμε να πάιξουμε λοιπόν

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου