Προς το περιεχόμενο

τιμη εισητηριων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 Ευρώ = 12000, για να μην ξεχνιόμαστε.

 

και έχουν γίνει και τα βραχάκια άβολα πιά. Το θέμα είναι ότι μετά την (εσκεμμένη;) λειψυδρία του χειμώνα, ο κόσμος διψάει για συναυλίες και λόγω τις δεδομένης ανταπόκρισης χτυπάνε και τις τιμές. Δυστυχώς, εδώ δεν υπάρχουν εναλλακτικές, καλό όμως θα ήταν να βρεθούν. π.χ. μία Thomann αντί της Anosis με φτηνά live...λέμε τώρα.

 

Επειδή ο πολιτισμός, για να είναι πολιτισμός, πρέπει να φτάνει και στα πλήθη.

 

Όνειρα θερινής νυκτός.

 

Καληνύχτα,

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΤΙ 45 ΕΥΡΩ ΓΙΑ BRIAN FERRY???

 

AΡΑ ΤΑ 25000 ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΟ '98 ΓΙΑ ΤΟΥΣ STONES HTAN ΠΑΜΦΘΗΝΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ!!!!!!!!!!!

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜUSIC HALL 20000 - 30000 ΘΕΣΕΩΝ.

 

ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΜΕ ΦΤΑΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΛΥΚΑΒΗΤΟ ΤΩΝ 3000 ΑΤΟΜΩΝ

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 30-40 ΕΥΡΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ayto xana pesto' date=' anebhke h tarrifa pali gia tis synaylies, mipos na paw na kremastw ap ta braxia? :(

 

(asxeto) me to rockwave ti ginete?[/quote']

 

Το RockWave οι τιμές των εισητηρίων είναι οι παρακάτω:

 

Προπώληση:

 

Εισητήριο ημέρας 38 euro

Εισητήριο διημέρου 60 euro

Εισητήριο διαρκείας 140 euro

 

 

Και στο ταμείο 45 το εισητήριο ημέρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφέρει η γνώμη μου φίλε feather, έχω να πω τα εξής...

1) Τα υψηλά εισιτήρια των συναυλιών είναι όντως ένας παράγοντας που ωθεί πολλούς στα σκυλάδικα και πέρα από αυτό, σίγουρα πολλοί προτιμούν να δώσουν 15 ευρώ για ένα ποτό στον Ρέμο για να περάσουν όλο το βράδυ τους, παρά 35 για 2-3 ώρες με την PJ Harvey.

2) Είναι η πρώτη χρονιά που το Rockwave είναι τόσο καλά οργανωμένο και με τόση διάρκεια. Μάλλον αυτά ευνοούν στη μεγάλη προσέλευση.

3) Δεν φτάνει που μπορούμε ν' ακούμε μια φορά στα 2 χρόνια τους Placebo και τους HIM, μας ξινίζουν κιόλας... Ας μην έρχεται κανείς λοιπόν!

4) Οι υποχρεώσεις των διοργανωτών είναι όντως υποχρεώσεις αλλά μέχρι τώρα δεν εκπληρώνονταν. Δεν είναι πιο καλά τώρα που έγινε κι αυτό να πούμε "ωραία, μπράβο τους που είναι σωστοί διαργανωτές" αντί για "σιγά μωρέ, αυτά είναι αυτονόητα"; Γιατί αν δεν το έχεις καταλάβει, τίποτα στις εν Ελλάδι συναυλίες δεν θεωρείται αυτονόητο...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi sunaulies apeuthunodai se latreis tis sugekrimenis mousikis kai tou sugekrimenou eidous diaskedasis...de nomizo pos proorizodai gia to meso politi pou i diaskedasi tou periorizetai sta skuladika...

 

Gia afto nai men i timi einai tsibimeni alla aftos pou pragmatika agapaei tis sunaulies kai tis epilegei os tropo ekfrasis kai diaskedasis safos kai tha ta dosi ta xrimata, kanodas perikopes..ola einai thema epilogon...

 

Aditheta aftos pou de trellainetai kai isos protimaei ton kathe Remo to briski paralogo na dosi tosa xrimata gia na stithi orthios anamesa se pathiasmeno plithos..e oi diorganotes ton sinaulion kai genikotera o thesmos ton zodanon mousikon diorganoseon den endiaferetai gia aftous, pane de pane oute tous exi sto kato kato anagi...afou einai exasfalismeni i proseleusi ton "opadon".

 

Tora giati na min einai prositi i timi gia na pane oloi? E ama pragmatika to theloun de tha pane 2 meres gia frapedaki kai tha dosoun eki ta xrimata..alla ela pou de to theloun tosoooo..

ather Lookin' at me..

Tell me wot do u c... Have I CroSSed The Line ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα σωστά και ωραία, με μια ένσταση... Σπάνια κάποιος γουστάρει μόνο κάτι συγκεκριμένο, μόνο έναν καλλιτέχνη στα μουσικά είδη που συζητάμε. Εγώ γουστάρω 5 σόλο καλλιτέχνες και 6 μπάντες ας πούμε... αυτές τις 11 συναυλίες τις θέλω πολύ! Έλα όμως που αυτές οι 11 συναυλίες μεταφράζονται σε 400 περίπου ευρώ. ¶ρα, δεν μιλάμε για περικοπές του καφέ με την παρέα, μιλάμε για όσα βγάζω εγώ σε 2 μήνες και μαζεύω για να πάω διακοπές να ηρεμήσω... ¶ρα, δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά ότι υπάρχει ένα είδος εκβιασμού! Ή συναυλίες ή διακοπές και αν σ' αρέσει. Μάλλον θα πάω κι εγώ σε 1-2 συναυλίες και θα λέω "γαμώτο, αν ήταν 10 ευρώ παρακάτω θα πήγαινα και σε άλλες δύο" και τα λοιπά... Για όποιον αντέχει οικονομικά εντάξει αλλά πόσοι αντέχουν να δώσουν μισό μισθό για συναυλίες;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη η συναυλια της pj harvey ειχε εισητηριο 35 ευροπουλα' date=' επειδη ο κοσμακης δεν εχει διαθεση για πολλα πολλα, μιας και το χειμωνα τα εδωσε ολα στην πιστα?

[/quote']

 

Οχι η τιμή έχει να κάνει με το πόσο θα πληρώσει ο διοργανωτής για να κλείσει εκείνη την ημέρα στο Λυκαβητό, πόσο θα πληρώσει για νοίκιασμα εξοπλισμού και πόσο θα πληρώσει για αμοιβές προσωπικού κτλ κτλ. Σύν φυσικα ότι απο όλα αυτά πρέπει να του ερπισσέψουν λεφτά για να πληρώσει τον καλιτέχνη και να του μείνει και κάποιο κέρδος απο την όλη διοργάνωση γιατί αν είναι να μη βγάλει κέρδος λογικό είναι να προτιμήσει να κάνει άλλη δουλειά απο το να διοργανώνει συναυλίες.

 

Eksairesh einai to fetino RockWave, pou sigoura tha einai fiska

γιατι τετοια σιγουρια?

 

Γιατί εχει γίνει πολύ καλή προσπάθεια φέτος το rockwave να μήν είναι τα χάλια που ήταν τις προηγούμενες χρονιές σε άθλιους χώρους κτλ κτλ.

 

Επειδή συνεργάζομαι με τηDiDi ξέρω απο πρώτο χέρι τι προσπάθεια έχει γίνει για να είναι αυτό το μέρος το καλύτερο που μπορεί να γίνει στην Ελλάδα για τη διοργάνωση τέτοιων events.

 

 

omos h DD agorase ektash eidika gia na ginetai to RockWave kathe xrono...kai kapos prepei afta ta lefta na ta aposvesei..eksou kai h kataplhktikh timh eishthriou pou proekypse!!

α, οκ. τωρα καταλαβα γιατι φερνουν ξανα και ξανα τους placebo, τους him...

 

 

Αυτούς τους φέρνει για να μαζέψει κόσμο όπως και τρανταχτά metal ονόματα όπως οι Judas Priest.

 

 

Lene oti mesa exoun kanei mexri kai stathmo proton vohtheion, estiatorio, mini market, camping kai polles alles egkatastaseis...

αυτα δεν ειναι bonus. ειναι υποχρεωσεις του διοργανωτη. και τα πιο μεγαλα ονοματα δεν παιζουν σε φεστιβαλ που δεν πληρουν καποιες προυποθεσεις. μην βαφτιζουμε λοιπον τις υποχρεωσεις παροχες.

 

Υποχρέωση είναι όντως να υπάρχει σταθμός πρώτων βοηθειών αλλά όχι camping και εστιατόριο κτλ κτλ και φυσικά αυτός που θα πάρει το εισητήριο διαρκείας να μπορεί να έχει δωρεάν το camping!

 

Αλλά όμως και στο Ροδον ή στο Αν ή στο Gagarin δεν υπήρχαν κάν αυτές οι παροχές για εκεί γιατί δεν λές τίποτα ?? Νομίζω ότι κι εκεί οι πιθανότητες να χρειαστούν οι πρώτες βοήθειες είναι ίδιες με αυτές στο RockWave όπως επίσης και στο Λυκαβητό αλλά και στα διάφορα γήπεδα που γίνονται συναυλίες κατα καιρούς. Αλλά όμως εκεί δε υπάρχει γιατρός. Γιατί να μην επαινέσουμε το διοργανωτή που κατάφερε να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις του απο τη στιγμή που άλλοι κοιτάνε μόνο το πως θα τα πάρουνε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μένα οι τιμές φαίνονται πανάκριβες και δυστιχώς δεν βλέπω να πηγαίνω σε αρκετά live ίσως και σε κανένα, πλακώσαν πολλά live φέτος

πρέπει να ξοδέξεις περιουσία οι μάγκες ή που δεν θα φέρνουν τίποτα της προκοπής ή που θα γίνετε πανικ και δεν ξέρεις που να πρωτοπας.

το καλύτερο live που είδα φέτος και οι μάγκες τα άξιζαν τα φράγκα ήταν

STRANGLERS, tώρα σκέφτομαι για iggi pop ή doors τιμή και αυτή 50,00 ευρώ μάλον με βλέπω προς βραχια πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου