Προς το περιεχόμενο

Ενα κομματακι φρεσκο...


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ωραία παραγωγή Μάστορα!!!

Στο style σου είσαι (από όσα έχω ακούσει), άρα είσαι και συνεπής όχι σαν κάτι άλλες ;D

Απογευματινό mood , κοσμοπολίτικο (ξέρω ότι δεν ήταν στις προθέσεις σου αυτό…….) ;D ;D.

Με αρέζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ειναι του χαρακτηρος μου  ;D 8)....και μενα με αρεσε.

 

 

Και επειδη με εβαλες στα μερακια, παω να συνθεσω και γω τωρα ενα....και το βραδυ θα το βαλω.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δεν ειχα εμπνευση για κατι καινουριο, και θα βαλω καποιο παλιο κομματακι μου που εφτιαξα σε μια δυσκολη περιοδο της καριερας μου.  8)

Ηταν η εποχη που εφυγα απο το σχημα του Steve Wonder, καλο παιδι ο Σταθης δεν λεω...αλλα πολυ απαιτητικος, τα ηθελε ολα στην εντελεια και καταντουσε κουραστικος. Πηρα λοιπον τις κυριλατες 9/ρες μου και το οφωνο μου και την εκανα για αλλη παραλια, ειπα και τελικα να αχοληθω και με κατι πιο κλασικο, και επιασα στου Henry Mancini.

Του εδωσα και μερικες καλες ιδεες μου και τις αξιοποιησε με τον καλυτερο τροπο  ;D

 

 

 

Shadow - Selmer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία παραγωγή Μάστορα!!!

Στο style σου είσαι (από όσα έχω ακούσει), άρα είσαι και συνεπής όχι σαν κάτι άλλες ;D

Απογευματινό mood , κοσμοπολίτικο (ξέρω ότι δεν ήταν στις προθέσεις σου αυτό…….) ;D ;D.

Με αρέζει!

 

oχι ρε αρχηγε....μια χαρα...κοσμοπολιτης ειμαι...... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για κάποια αιτία- που ακόμα την ψάχνω  ;D- σε κάποια σημεία, το ύφος μου άφησε κάτι από John Barry (συνειρμικά). Ίσως επειδή μου θύμισε κάτι το «σουντρακέ».

 

Καλό ήταν, αλλά βρε παιδί μου πως να το πω... Η κιθάρα... ακουγόταν σαν... telecaster  ;) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελέκτρο ντριμ και πράσινη ανάφτυξη . Πιάσε ορέ μάστορη το τελεκάστορη και δώστου κανά καλό γουέστερν του μορικόνε  ;D

Πλάκα κάνω ε?

Αν και δε το βρίσκω ιδιαίτερα εμπνευσμένο για τα γούστα μου . Απλά ο ήχος της κιθάρας και κάποια περάσματα με πάνε προς το καιμπόικο 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εχειs δει πολλες ταινιες western εαν ο ηχος σε παραπεμπει σε καουμποικο!!!Δεν ειναι αυτο χαρακτιρισμος!!Καποτε ειχα μια μπαντα κ παιζαμε surf-rockabilly με fender σε καθαρο καναλι με μπολικο reverb και καποιος μου ειχε πει θυμαμαι'''''Μπραβο φιλε!!Ωραια!!!Βουτσας εε??ΕΕ!!Αυτο του ηρθε του παιδου..αυτο ειπε!!....τι να γινει!!??...Αν ο καλος ο κακος και ο ασχημος ειχε γραφτει με ds δεν θα υπηρχε τετοιο θεμα!!!Τελος παντων ο νοτιος ηχος του blues μας μυριζει κοπρια και ουισκι......ετσι νομιζα και εγω μεχρι ποu γνωρισα το r'n'r!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου