Προς το περιεχόμενο

Αποδείξεις και Εφορία


Koutsobox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά σε όλους !

 

 

Αν και ίσως έχει γίνει σχετική κουβέντα γνωρίζει κανείς εαν οι αποδείξεις, από ξένα καταστήματα (π.χ. Thomann, ebay) μετράνε στα υποτιθέμενα νέα μέτρα (όταν και αν ισχύσουν δηλαδή)  στη φορολογική δήλωση.

 

Πιο απλά θα έχουμε κάποια μείωση στον φόρο εαν προσκομίσουμε αποδείξεις απο μη ελληνικά καταστήματα?

 

Thanx!

 

 

 

If there is a new way I 'll be the first in line!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι φυσικα,τους γερμανους φοροφυγαδες τους κυνηγαει το γερμανικο κρατος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω μια απορια πανω σε αυτο.

Οι αποδειξεις απο καταστηματα μουσικων οργανων (ελληνικων εννοειται) μετρανε?

Γιατι μαζευουμε με την παρεα μου αποδειξεις απο εστιατορια κτλ, αλλα με τα προαναφερθεντα καταστηματα δε γνωριζω τι γινεται...

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όλες οι αποδείξεις για αγορές αγαθών μετράνε, εννοείται και από την Ε.Ε. αν υπάρχει αναγεγγραμμένο το όνομά σας.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι αποδείξεις για αγορές αγαθών μετράνε, εννοείται και από την Ε.Ε. αν υπάρχει αναγεγγραμμένο το όνομά σας.

Ναι αλλά τι σχέση μπορεί να έχουν οι φόροι που πληρώθηκαν σε ένα άλλο κράτος μέλος της Ε.Ε με τη φορολογική δήλωση που κάνουμε στην Ελλάδα?

Γνωρίζω οτι μπορούμε να δηλώσουμε εισοδήματα απο άλλη χώρα, αλλά για έξοδα και με τι κριτήρια θα ενταχθούν στην φορολογική δήλωση δεν το καταλαβαίνω.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απ'οτι θυμάμαι είχανε πει ότι:

"Θα περνάνε οι αποδείξεις που έχουν Ελληνικό ΑΦΜ".

Βέβαια μέχρι να βγεί η τελική απόφαση, θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη η ιστορια εγινε για να κοβουν αποδειξεις αυτοι που συνηθως ΔΕΝ κοβουνε (δηλ.οι Ελληνες),αρα ουδεμια λογικη εχει το να ζηταμε αποδειξεις απο τους...ξενους τη στιγμη μαλιστα που τα χρηματα μας φευγουν απο τη χωρα (οπως εχουν φυγει οι μισες καταθεσεις)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα οι δικοι μου έχουν να κάνουν με την εφορια και μου είπαν κράτα την μια αποδειξη απο thommann.Πέρα βέβαια του λόγου που ανέφερε ο SF στην ουσια μιλάμε για συμπλήρωση αφορολογητου ορίου οπότε δεν μου φαινεται παράλογο να μετράνε έστω και ως ποσα.Υπάρχουν άτομα που ακόμα και καθημερινά προιοντα τα πέρνουν διαδικτυακα(διαδικτιακο μάρκετινγνκ κτλ.) οπότε βάλε την εσυ μέσα στο φάκελο την απόδειξη και δεν θα σε πουν τίποτα.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη η ιστορια εγινε για να κοβουν αποδειξεις αυτοι που συνηθως ΔΕΝ κοβουνε (δηλ.οι Ελληνες),αρα ουδεμια λογικη εχει το να ζηταμε αποδειξεις απο τους...ξενους τη στιγμη μαλιστα που τα χρηματα μας φευγουν απο τη χωρα (οπως εχουν φυγει οι μισες καταθεσεις)

 

+1

 

Οι αποδειξεις για ψυχαγωγια (εξοπλισμος, διασκεδαση, προβες κ.α) λογικα θα εχουν ενα ανωττο οριο, αλλα εσυ μαζευε δεν εχεις να χασεις τιποτα, αλλωστε οποιασδηποτε θεωρειται ελληνας επαγγελματιας ειναι υποχρεωμενος να σου κοψει

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου