Προς το περιεχόμενο

Street spirit (διασκευή)


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδάκια.Πριν από καιρό δοκιμάσαμε με τον Αντώνη (κιθαρίστας) να φτιάξουμε μια διασκευή αυτού του κομματιού.Βέβαια, ήταν η πρώτη φορά που τραγούδησα και υπήρχαν αρκετά λάθη, παρόλα αυτά θα ήθελα πολύ να ακούσω τα σχόλιά σας.

http://www.box.net/shared/ok8o152dp0

street_spirit_coverantony_796-gkou-01.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι πρωτη φορα που τραγουδας εδω, μια χαρα εισαι.

Θελεις βεβαια αρκετη δουλεια να δουλεψεις ανασα, βιμπρατο (το σημαντικοτερο).

Ομως εχεις κατι που πολλοι δεν διαθετουν και μερικοι δεν το βρισκουν ΠΟΤΕ. Δεν φαλτσαρεις (οχι πολυ τουλαχιστο). Επισης μου αρεσει πολυ η χροια σου αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο.

Καλο "δρομο"

 

(Σημ. ο κιθαριστας θελει πιο πολυ δουλεια απο εσενα :))

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αγχωσε λίγο το οτι πηγαινατε πιο αργα απο το hi hat. Kαι ανεβαστε λίγο την τιμή του attack στον ηχο strings που μπαινει λιγο αποτομα.

 

Αυτες οι παρατηρησεις, κατα τ'αλλα ήταν πολυ καλο κ ευχαριστο στο ακουσμα.

 

Playloud.........θλιμμενος μπουφος? Χαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ συμπαθητική η φωνή σου. Τα προβλήματα στον χρόνο που είπαν και τα παιδιά ήταν εμφανή,αυτό που δε μου άρεσε καθόλου όμως ήταν το cheesy chorus στην κιθάρα και το ΑΚΥΡΟ σόλο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία φωνή θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, αλλά όντως μια ρυθμική δουλειά είναι απαραίτητη. Είστε εκτός χρόνου. Δουλέψτε το και θα βγει πάρα πολύ ατμοσφαιρικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι σας ευχαριστώ!Να συμπληρώσω ότι η ηχογράφιση έγινε ξεχωριστά για τον καθένα...Δηλαδή, πρώτα μου έστειλε τη μουσική ο κιθαρίστας, μετά εγώ ηχογράφισα ξεχωριστά μόνο φωνή και μετά προσπάθησε να κολλήσει τη φωνή πάνω στη μουσική..οπότε καταλαβαίνετε...Ίσως σε αυτό οφείλονται ως ένα βαθμό και οι λανθασμένοι χρόνοι..Το σόλο έγινε για να δικαιολογήσει την έννοια διασκευή, αφού εγώ έκανα πολύ λίγες αλλαγές σε σχέση με το αυθεντικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επεσύναψα το clip στο αρχικό ποστ για να υπάρχει εδώ (όπως έχουμε συζητήσει).

 

Το τραγούδι το είπες μια χαρά. :)

 

Στο καλό συνολικό αποτέλεσμα βοηθάει και το γεγονός ότι το street spirit είναι κομματάρα (και θα παραμείνει κομματάρα ακόμη κι αν το πω εγώ  :P

 

Αφού πιάσαμε τα τεχνικά να πω ότι κι εμένα μερικές φορές μου φάνηκε σημαντικό το πρόβλημα του χρόνου. Δεν είναι θέμα συγχρονισμού στη μείξη αλλά -πράγματι- από τη φωνή λείπει μια "σιγουριά" για το πότε θα μπει και που θα το πάει. Μήπως δεν το έχεις πει πολλές φορές ή/και δεν το ξέρεις καλά?

 

(Επιπροσθέτως η αίσθησή μου από αυτό που άκουσα είναι ότι το ηχογράφησες σε χώρο και τόπο που φοβόσουν να "φωνάξεις" να μην ενοχλήσεις :) ).

 

 

 

(Το σόλο είναι όντως άκυρο για το κομμάτι αυτό). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..εγώ πιστεύω οτι ο τραγουδιστής είναι ήρωας  αφού κατάφερε να συγχρονιστεί, ενώ ο κιθαρίστας δεν μπορούσε να συγχρονιστεί με τις λούπες..

ειδικά στην αρχή με το χαι-χατ μου ακούστηκε αλλού για αλλού.. :'(

το μπράβο μου στον τραγουδιστή.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου