Προς το περιεχόμενο

Στήσιμο pedalboard: Σφαλματολόγιο και λύσεις.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 179
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

είναι κανονικά καλώδια! υπάρχουν και άλλα χωρίς κολλήσεις που είναι πιο εύκολα να τα φτιάξεις μόνος σου στο μήκος που θες. κοίτα τα george l's.

http://www.georgelsstore.com/index.html

 

αυτά με τις κολλήσεις...επειδή τα υποστηρίξατε τόσο...σθεναρά!.....τι πλεονεκτήματα έχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά με τις κολλήσεις...επειδή τα υποστηρίξατε τόσο...σθεναρά!.....τι πλεονεκτήματα έχουν?

 

Δεν σταματανε να παιζουν στα καλα καθουμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ DIY solderless από τα kit της Planet Waves και της Core, με απίστευτη κακομεταχείριση (τραβήγματα σε αναδιοργανώσεις της πεταλιέρας, περίεργες γωνίες, στοιβάγματα σε βαν, συνεχείς μετακινήσεις μέσα σε soft case για πρόβες - λάιβ - ηχογραφήσεις κλπ) και ποτέ δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω με αυτα αυτον τον καιρο,Και συντομα θα προστεθει και ενα morley tremonti power wah,τα ρευματα μου ειναι ενα one spot και 2 original μετασχηματιστες mxr για το εκαστο πεταλι δηλ. το eq + flanger,

μεγαλος σωτηρας ειναι το Marshall compressor το οποιο πραγματικα δινει αρκετη ζωη στο rig(και το οποιο δεν παιζει να ΜΗΝ το χρησιμομποιω και ας ειμαι καρφι ενισχυτη), αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν εχω και καθολου απωλειες οποτε

τι μπορω να βελτιωσω παρα περα απο τα καλωδιακια τα οποια μερικα ειναι george L και μερικα απλα του εμποριου..?

στο Input και output δουλευω με καλωδια Klotz

 

επισης εχω ακουσει οτι τα μπρουτζινα βυσματα (george L) λεει ειναι πιο μπασσα απο τι τα ασημενια

αυτο το εχω ακουσει μεσα απο το guitar store..μυθος η πραγματικοτητα? :P

 

complete.jpg

dsc00230lh.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μύθο το κόβω. δεν έχω καταλάβει διαφορά μέχρι τώρα..

με έναν buffer στην αρχή θα είσαι κομπλέ. εγώ μόλις πήρα τον visual sound compressor που όταν είναι off είναι buffer και βρήκα την υγειά μου! τα καθαρά ήταν ψόφια και τώρα αναστήθηκαν εντελώς!  :o :o

 

πάντως κι εγώ με τα george l's που δεν έχουν κολλήσεις δεν είχα ποτέ πρόβλημα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..με έναν buffer στην αρχή θα είσαι κομπλέ...

 

ok..εχω μπερδευτει λιγο ομως..

πιο πεταλι πρεπει να βαλω συγκεκριμενα για να συγκρινω το πριν και το μετα πριν το αγορασω?ειναι καποια μαρκα που ειδικευεται στα buffer pedals αποκλειστικα?τi λεφτα πρεπει να δωσει καποιος για ενα σωστο Buffer pedal..

με ενα επιπλεον bossaκι κανω την δουλεια μου αν το βαλω μπροστα μιας και γενικα ειναι buffered και οχι true bypass..?   ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok..εχω μπερδευτει λιγο ομως..

πιο πεταλι πρεπει να βαλω συγκεκριμενα για να συγκρινω το πριν και το μετα πριν το αγορασω?ειναι καποια μαρκα που ειδικευεται στα buffer pedals αποκλειστικα?τi λεφτα πρεπει να δωσει καποιος για ενα σωστο Buffer pedal..

με ενα επιπλεον bossaκι κανω την δουλεια μου αν το βαλω μπροστα μιας και γενικα ειναι buffered και οχι true bypass..?  ::)

 

αν μάθεις πες μου και μένα γιατί πολύ με ταλανίζει το θέμα τελευταίως  ::)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου