Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Τσεχία-GuitarPark


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι Καλησπέρα :

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος απο τους φίλους εδώ έχι κάνει αγορά απο Τσεχία, και συγκεκριμένα από το Guitar Park< το συγκεκριμένο κατάστημα έχει φοβερές τιμές στα μουσικά όργανα σε σχέση με όλη την Ευρώπη - για Ελλάδα δεν συζητάμε ! -

Κατέληξα να κάνω από εκεί μια αγορά των 650 Ευρώ, αλλά είμαι κάπως σκεφτικός καθώς πολλά παίζονται μέσα στο νετ, οι τιμές του πάντως είναι καταπληκτικές.

 

Αν υπάρχει κάποιος φίλος ας με ενημερώσει  :)

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Φιλικά

Βασίλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη κιθάρα ( Cort CJ 10 X  είναι το ακριβότερο μοντέλο σε αυτή την σειρά των Jumbo ) δεν υπάρχει πουθενά κάτω από 600 ευρώ,( Euroguitar 599 euro, Thoman 788, τώρα δεν υπάρχει αυτό το μοντέλο, Playback guitar, πριν 3 μήνες 685 Ευρώ, Τσέλιος, δεν έχει κανένα από τα τρία μοντέλα,Λογοθέτης το ''φθηνό'' μοντέλο CJ 5X μου το δίνει με έκπτωση 480 ευρώ!!!  ενώ από GuitarPark το ακριβότερο μοντέλο μου έρχεται- αν μου έρθει :)) - 460 Ευρώ !! και με 60 Ευρώ μεταφορικά 520 όσο δηλαδή μου πουλάνε εδώ χωρίς έκπτωση το μικρότερο μοντέλο, βέβαια και σε μερικά ακόμα μοντέλα άλλων Brand name υπάρχει διαφορά σημαντική από ευρωπαϊκά μαγαζιά, υποθέτω λόγο διαφοράς του νομίσματος, το θέμα είναι να μην υπάρχει ''λάκος'' στη φάβα.

Πάντως με την πρεσβεία τους που μίλησα το μαγαζάκι είναι καθ όλα νόμιμο εδώ και 15 έτη...

Ίδωμεν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού η πρεσβεία έδωσε πράσινο φώς...τότε το Νοιζ περιττεύει.

Καλές αγορές...έχει και ωραία γκομενάκια η Τσεχία!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........Κρίμα που δεν μπορώ να παραγγείλω και κάνα δυό από τα γκομενάκια... κινδυνεύει η σωματική μου ακεραιότης με αποκεφαλισμό απο μάνα και κορη  ;D 

 

Πάντως το Νόιζ όπως και νά' χει χρειάζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φίλοι γειά σας :

Θα ήθελα απλά να αναφέρω πως τελικά έκανα την παραγγελία και πως όλα πήγαν καλά, συνόλο 720 Ευρώ με τα μεταφορικά, και σε 5 εργάσιμες στην πόρτα μου με DHL, πολύ καλό και ασφαλές αμπαλάρισμα, επαγγελματική όσο και φιλική εξυπηρέτηση, τελικά το GuitarPark στην Τσεχία, και ο φίλος ο Vit φάνηκαν καθ όλα αξιόπιστοι και το συστήνω για αγορές αν και εφ όσον δείτε κάτι που αξίζει - και που ακόμα παρ ότι με το ένα πόδι στην Ευρώπη δεν έχουν υοθετήσει το Ευρώ και ίσως εκεί οφείλεται και η διαφορά προς τα κάτω σε επιμέρους είδη-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη κιθάρα ( Cort CJ 10 X  είναι το ακριβότερο μοντέλο σε αυτή την σειρά των Jumbo ) δεν υπάρχει πουθενά κάτω από 600 ευρώ,( Euroguitar 599 euro, Thoman 788, τώρα δεν υπάρχει αυτό το μοντέλο, Playback guitar, πριν 3 μήνες 685 Ευρώ, Τσέλιος, δεν έχει κανένα από τα τρία μοντέλα,Λογοθέτης το ''φθηνό'' μοντέλο CJ 5X μου το δίνει με έκπτωση 480 ευρώ!!!  ενώ από GuitarPark το ακριβότερο μοντέλο μου έρχεται- αν μου έρθει :)) - 460 Ευρώ !! και με 60 Ευρώ μεταφορικά 520 όσο δηλαδή μου πουλάνε εδώ χωρίς έκπτωση το μικρότερο μοντέλο, βέβαια και σε μερικά ακόμα μοντέλα άλλων Brand name υπάρχει διαφορά σημαντική από ευρωπαϊκά μαγαζιά, υποθέτω λόγο διαφοράς του νομίσματος, το θέμα είναι να μην υπάρχει ''λάκος'' στη φάβα.

Πάντως με την πρεσβεία τους που μίλησα το μαγαζάκι είναι καθ όλα νόμιμο εδώ και 15 έτη...

Ίδωμεν......

 

Και τελικα αντι για 520 πληρωσες 720? Και ειναι αυτο καλο?

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέληξα να κάνω από εκεί μια αγορά των 650 Ευρώ

Και τελικα αντι για 520 πληρωσες 720? Και ειναι αυτο καλο?

Διαβάζουμε και τα πρώτα post... Προφανώς δεν πήρε μόνο την κιθάρα  ;)

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλόπαιχτη και ευχαριστούμε για το review του μαγαζιού για να ξερουμε για μελλοντικές αγορες οτι ειναι "εντάξει" ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου