Προς το περιεχόμενο

Video από συναυλίες Placebo και Radiohead


BKostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

 

Προχτές και εχτές το βράδυ (18-19/04/06) είδα στη τηλεόραση (MAD) 2 συναυλίες, των Placebo και των Radiohead.

 

Μα τι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ συναυλίες ήταν και οι δύο !!!

 

Τι καταπληκτικά παιδάκια !!!! (ειδικά οι Radiohead ήταν πολύ νεαροί, πρέπει να ήταν στο 1ο ή μόλις 2ο δίσκο τους - Παρουσιάσανε σαν νέο το "Fade-out again")

 

Τίγκα το στάδιο στους Placebo, πιο οικογενειακά οι Radiohead.

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ δέσιμο μπάντας, τα έκαναν όλα, 3 κιθάρες οι Radiohead, trio οι Placebo, καταπληκτικές φωνές, παίξιμο, κιθάρες, drums, μπάσο, μελωδίες, βαβούρα, ψυχεδέλεια, punk, 80's, Pink Floyd, Neil Young, ... τα άκουσα όλα !

 

Πολλοί καλοί μουσικοί όλοι τους. Αυτά είναι κύριοι και κυρίες !!!

 

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ !!!

 

(μάλλον είχα καιρό να ακούσω rock...)

 

Θα ήθελα να βρω τα DVD ή τα video από αυτές τις συναυλίες.

 

Εάν τις είδε κανείς και γνωρίζει χρονολογίες, τόπο συναυλίας, ή τίτλο DVD κλπ. παρακαλώ όπως απαντήσει.

 

¶ντε και Καλό Πάσχα σε όλους.

 

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο φίλε ΒΚοstas είναι DVDs που υπάρχουν στο εμπόριο (...αλλά και αλλού :D ).

 

Το DVD των Radiohead πράγματι είναι παλιά συναυλία τους από το 1994 και λέγεται "The Astoria London Live", ενώ το DVD των Placebo είναι το "Soulmates Never Die / Live in Paris 2003".

 

Σου βάζω links από το amazon.com για να τα δεις:

 

http://www.amazon.com/gp/product/B000BNXDEQ/qid=1145524480/sr=1-1/ref=pd_bbs_1/103-1737413-3230217?%5Fencoding=UTF8&s=dvd&v=glance&n=130

 

http://www.amazon.com/gp/product/B0001LJC16/qid=1145524562/sr=1-1/ref=pd_bbs_1/103-1737413-3230217?%5Fencoding=UTF8&s=dvd&v=glance&n=130

 

Τα έχω και τα δύο στην συλλογή μου με μουσικά DVDs σε ιδιαίτερα περίοπτη θέση, καθώς πραγματικά πρόκειται για πολύ καλές live εμφανίσεις. Για τους Radiohead πάντως μέσω του site του δικτυακού fan club τους www.ateaseweb.com μπορεί κανείς να αποκτήσει πρόσβαση και σε bootleg DVDs από πιο καινούριες εμφανίσεις τους (2003-2004).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε το video από το glastonbury 2003 και θα ξεχάσεις οτι είδες το live στο astoria

 

+1000

 

(αν και το Live στο Αστόρια έχει κι αυτό το γούστο του... :wink: )

 

και κάτι λίγο off-topic (το θυμήθηκα επειδή είδα τον Frank Black στο Live των Placebo):

ψάξτε να βρείτε το live των Pixies από το Belfort (2004). Θα πάθετε πλάκα.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε το soulmates never die DVD απο placebo και δες και εκει καλο Live,

 

οσο για το αν παιζουν οι τρεις να σου πω οτι απο πισω ειναι ενας τυπος

που παιζει μπασσο και πληκτρα οταν ο μπασσιστας παιζει κιθαρα για τους Placebo στα Live :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε το video από το glastonbury 2003 και θα ξεχάσεις οτι είδες το live στο astoria

 

+1 :wink:

Eξαιρετικό επίσης το acoustic live at ARTE's στο οποίο παίζουν μόνο ο John και ο Thom.

Kαι το live at Belfort,France είναι πολύ καλό (εποχές OK Computer).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, απο συζητηση φιλων και γνωστων, οι DSLαδες πολυ ευκολα βρηκαν τη συναυλια των Radiohead στον Λυκαβητο. Νταξει, οχι τιποτα τρομερο, αλλα αλλη η χαρη να λες 'ημουν κι εγω εκει....'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικό επίσης το acoustic live at ARTE's στο οποίο παίζουν μόνο ο John και ο Thom.

Kαι το live at Belfort,France είναι πολύ καλό (εποχές OK Computer).

 

+3 :D :D :wink:

 

Επίσης πολύ καλό είναι το live από το Belfort (Εποχής HTTT) με set περίπου ίδιο με αυτό του Glastonbury 2003, αλλά -κατά τη γνώμη μου- σε πολύ καλύτερη "φόρμα" και διάθεση απ'το Glastonbury.

 

Ωραίο κι αυτό στο BBC (εποχής KID A ή Amnesiac -δε θυμάμαι ακριβώς) στο οποίο τους συνοδεύουν και διάφορα πνευστά (!).

Επίσης, αρκετά ενδιαφέρον ένα live στο Λονδίνο, εποχής HTTT, εξαιτίας της ιδιόμορφης βιντεοσκόπησης.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... τη συναυλια των Radiohead στον Λυκαβητο. Νταξει' date=' οχι τιποτα τρομερο, αλλα αλλη η χαρη να λες 'ημουν κι εγω εκει....'[/quote']

 

χεχε 'ημουν κι εγω εκει....' :D :lol:

 

Και το 2003 στο Manchester Evening News arena 8)

 

 

Aν έχει κανείς το live στο Λυκαβηττό πάντως θα ήταν ο ήρωάς μου αν μου το έδινε (πμ) :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου