Προς το περιεχόμενο

gallien krueger mb112 VS mb115


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχει master volume, μονο ενα Gain.

Το gain, απ' ότι είδα στον MB210, ακόμα και πολύ ανοιχτό δεν παραμορφώνει το σήμα στην προενίσχυση, αν αυτό φοβάσαι. Μάλλον ισχύει και για τον MB112 (δεν έχουν καν led για clipping), αλλά σε μεγάλες εντάσεις θα εφαρμόζεται limiter στον power amp (άλλο αυτό). Το μόνο που ίσως σε ενοχλεί είναι πως αν, πχ σε κάποιο live, βγάζεις έξοδο DI και σε κάποια φάση δεν ακούς, αυξάνοντας το gain θα δώσεις και στο PA ένταση (προφανώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιο πολυ φοβαμαι οτι σε χαμηλες εντασεις μελετης δεν θα εχω ογκο. Αν εχω το gain στο 1 ή στο 1,5 τι σκ@τ@ σημα θα πηγαινει στην προενισχυση...  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ φοβαμαι οτι σε χαμηλες εντασεις μελετης δεν θα εχω ογκο.

Ναι, έχεις δίκιο σ' αυτό. Πάντως, να ξέρεις πως το gain του δεν είναι πολύ ευαίσθητο στις χαμηλές εντάσεις. Για να καταλάβεις, στον MB210 στο active input και με full master, για να βγει όγκος και λογική ένταση για σπίτι το gain το έβαλα 10 o'clock. Μετά αυξάνεται πιο απότομα, στη μέση τρίζουν αντικείμενα, κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου