Προς το περιεχόμενο

Distortion Pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηταν fuzzy το blackfire και δεν ήταν το Metal muff ???

Πάντως όντως το συγκεκριμένο πεταλι έχει τόνους gain και είναι περισσότερο για μέταλ

αλλά με το να χαμηλώσεις το Gain και να παίξεις με τις ρυθμίσεις φαντάζομαι ότι θα μπορείς να βγάλεις μια χαρά hard rock ήχο και με το πετάλι και προπάντων με τον ενισχυτή σου (έκτος αν έχει τόσο χάλια ήχο σε χαμηλές εντάσεις , που δεν το νομίζω).

Μηπως απλά σε έχει πιάσει GAS και θες να αγοράσεις κάτι καινούριο?  ;D

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγω θα σου προτεινα να κοψεις λιγο το γκειν στο μεταλ μαφ και να το παλεψεις με αυτο.το εχω και γω και λεει πολλα το πεταλι πιστευω.Οσο για τον bugera δωσε μου τη γνωμη σου αν 8ελεις στο θεμα που μολις ανεβασα γιατι θα με βοηθουσες πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα να κοψεις λιγο το γκειν στο μεταλ μαφ και να το παλεψεις με αυτο.το εχω και γω και λεει πολλα το πεταλι πιστευω.Οσο για τον bugera δωσε μου τη γνωμη σου αν 8ελεις στο θεμα που μολις ανεβασα γιατι θα με βοηθουσες πολυ.

+1

 

Θα πρόσθετα επίσης στο eq του να ρίξεις το tremble και να ανεβάσεις το mid

για να γίνει πιο οργανικός ο ήχος, αν ασχοληθείς με το eq του θα ανακαλύψεις ενα καινούγιο πετάλι  :), γενικά είναι το μοναδικό πετάλι που έχω σπαταλήσει τόσο πολλές ώρες για να το ανακαλύψω κ συνέχεια ανακαλύπτω καινούργια πράγματα για αυτο, αν

το ψάξεις σίγουρα θα βγάλεις ήχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες αυτο το μαρσαλοηχο του Slash ,λιγο Gary ή Bonamasa και .....

 

.................................................Suhr Riot......................................................

έχω και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ όλα το gas είναι έμφυτο και κύριο χαρακτηριστικό μου.Το Blackfire ο ήχος μου ακούγεται όπως πχ ήταν στους Slayer στα πρώτα cd ψιλοσκατομενος ενω με το metal muff ο ήχος ακούγεται καθαρός και πιο συμπαγές χωρίς τζιτζικια.Το να κατεβασω το gain είναι αυτό που έχω κάνει τώρα γιατί χριαζομαι τέτοιο ήχο για κάτι κομμάτια που θα παίξω με το οδειο μου σε ένα live αλλά δεν είναι και το ποιο βολικό να αλλάζω συνέχεια τον ήχο μου.Αυτό με το eq δεν το έχω κάνει γιατί έχω βρει ένα συγκεκριμένο ήχο που μ αρέσει πολυ συγκεκριμένα το treble το έχω 11:00 το mid 7-8:00 και το bass 1-2:00 ενω το gain ανάλογα μπορεί να είναι χαμηλωμενο ή ανεβασμένο.Πάντως ένα είναι σίγουρο πως άμα πουλησω το Blackfire θα πάρω σίγουρα άλλο διαφορετικά δεν παίζει να πάρω γιατί πρώτον είμαι 16 και να έχω τα λεφτά δεν πρόκειται να με αφήσουν  >:( γιατί μου λένε τι να τα κανείς τόσα πεταλια και δεύτερον έρχονται 3 συναυλίες που θέλω να πάω  ;D και πανε 160 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου