Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για πεταλια και απορίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τροφοδοτικο θα το επιλεξεις συμφωνα με τις απαιτησεις του εξοπλισμου σου(κανε και μια προβλεψη για το τι θα παρεις ακομη στο μελλον-οσο ειναι αυτο εφικτο).

Κατσε,βρες το τι χρειαζεται το καθε πεταλι (V-mΑ),μαζεψε τα ολα μαζι και μετα αρχισε το ψαξιμο στα χαρακτηριστικα του τροφοδοτικου που θα παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι true bypass ή buffer??

 

τι σε νοιαζει?

 

αφου οι μαγνητες σου ειναι active & η κιθαρα σου εχει preamp με low impedance output. ;),αρα το σημα σου περναει σαν νερακι μεσα απο οτιδηποτε buffer  (τα καλα της τεχνολογιας... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σε νοιαζει?

 

αφου οι μαγνητες σου ειναι active & η κιθαρα σου εχει preamp με low impedance output. ;),αρα το σημα σου περναει σαν νερακι μεσα απο οτιδηποτε buffer  (τα καλα της τεχνολογιας... ;D)

 

μακάρι,απ το στόμα σου και στου θεού το αυτί :)

απλά έχω μπερδευτεί απο το δίαβασμα κάποιοι λένε οτι πρέπει να έχεις buffer στην αρχή και στο τέλος κ.τ.λ

τελικά παράγγειλα το vodoo lab plus 2 και το tc electronics για κουρδηστήρι, το οποίο θα μπει πρώτο στην αλυσίδα (είναι true bypass) ή θα συνδεθεί με το volume pedal

πάντος έχω ένσταση

νομίζω ότι το cry baby CLASIC είναι και αυτό bypass και όχι buffer ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά έχω μπερδευτεί απο το δίαβασμα κάποιοι λένε οτι πρέπει να έχεις buffer στην αρχή και στο τέλος κ.τ.λ

 

1.Oι μαγνητες & o low impedance preamp της κιθαρας σου ειναι το καλυτερο buffer και ειναι και εκει που ΠΡΕΠΕΙ (δηλ.στην ΑΡΧΗ της αλυσιδας)

2.τα Tbp πεταλια δεν ειναι παντα και η καλυτερη επιλογη

3.Γυρω στα ...4 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ κιθαριστες... ;D εχουν γραψει ιστορια με μη TBP πεταλια (& wah),το οτι ολοι οι ...internet  gear gurus πιπιλανε μια καραμελα για την "ανωτεροτητα" των tbp πεταλιων   απο το 2000 και μετα που βγηκαν τα TBP πεταλια δεν σημαινει και τιποτα... ;D

4.μη πολυσκας,αν σου ακουγεται καλα ο ηχος ΕΙΝΑΙ και καλος.... ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου