Προς το περιεχόμενο

Fender truss rod nut


Προτεινόμενες αναρτήσεις

stratvintagetrussrodnut.th.jpg

 

Πηρα αυτο το truss rod nut για να αντικαταστησω το φθαρμενο απο το '87-88 Japan Fender Precision μου αλλα τα πασα δεν ταιριαζουν (βιδωνει λιγο και μετα σταματα). Ξερει κανεις τι nut πρεπει να βαλω και που θα το βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα τα πασα δεν ταιριαζουν

 

Η διάφορα είναι στο μετρικό σύστημα  οι Αμερικάνοι μετράνε σε ίντσες ενώ οι Ιάπωνες όπως όλος ο νορμάλ  κόσμος  σε χιλιοστά  οπότε καταλαβαίνεις  τι σημαίνει αυτό.

Ρίξε μια μάτια  εδώ(στο Γιαπωνέζικο )

http://www.guitarpartsresource.com/hardware_trussnuts.htm

Και γενικά στο net κάτι θα βρεις

 

Ψυχραιμία  ;)

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πασα ειναι ΟΚ. Στον σταυρο ειναι φθαρμενο, εκει που πιανει το κατσαβιδι. Το truss rod δουλευει κανονικα και χωρις ζορι (αν και εχω βαλει μια ροδελα για να κερδισω λιγα πασα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις? Δεν εγινε και τιποτα... Και χωρις ροδελα μηδενιζει το relief απλα το βοηθαω λιγακι γιατι σχεδον τερματιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, δεν χαλασε κι ο κοσμος, το πολυ πολυ με αυτα τα lego να αλλαχτει το μανικι. Αλλα ουτως η αλλως σχεδον τερματιζε εδω και 6-7 χρονια που το εχω στην κατοχη μου. Την ροδελα την εβαλα για να ειμαι σιγουρος οτι εχω κι αλλο να σφιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου