Προς το περιεχόμενο

καταλληλοτεροι μαγνητες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγγνωμη παιδια.χερω οτι σας εχω ταραξει στα τοπικ.αλλα εχω καποιες αποριες.γιατι ακουω παρα μα παρα πολλες ιδεες.και δεν μπορω να βγαλω ακρη.

 

εχω μια κιθαρα ibanez rg1527  7 χορδη και σκεφτομαι να αλλαξω τους μαγνητες γιατι το ποιο πιθανο ειναι να αποτελουν καποιο προβλημα.αυτο θα το διαπιστωσω οταν θα την δει ενα τεχνικος.

αν και μαλλον αυτο ειναι.επισης θελω να παιζω με πολυ gain.

 

αρχικα,σκεφτομουν να βαλω blackouts.μετα μου ειπαν να μην βαλω γιατι βγαζουν πολυ gain και αυτο δεν ειναι τοσο καλο.και ετσι να βαλω τους emg (http://www.thomann.de/gb/emg_707twx_tapped_7_string.htm).Αλλα οταν ρωτησα τον τεχνικο,γιατι του ειπα την ιδεα μου μεσω τηλεφωνου μου ειπε πιθανο ειναι να μην χωρανε και να θελει λιγο σκαψιμο.και οτι δεν ειναι η καλυτερη επιλογη.και μου προτεινε να στραφω καλυτερα σε passive γιατι οσο ποιο λιγο gain εχει ενας μαγνητης τοσο ποιο καθαρα ακουγεται.

 

εχω ακουσει επισεις οτι για ibanez πολυ καλη επιλογη ειναι οι dimarzio.

 

θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας.

 

ευχαριστω εκ των προτερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://smart.noiz.gr/details.php?id=30552

 

Με τον πωλητή δεν έχω καμία σχέση...  :)

Αν υπάρχουν ακόμα, είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση για την κιθάρα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)ποσο καθαροι να ειναι τοσο γκαζομενοι μαγνητες?ειναι φυσηκο να βρομιζουν ολοι τους

2)εαν γουσταρεις τοσο emg τι σε σταματα στο σκαψιμο?σιγα το πραμα

3)σιγουρα οι passive δεν active

εγω λεω να κατσεις και ακουσεις απο κοντα η και απο βιντεκια και να παρεις μια αποφαση γιατι σε βλεπω μπερδεμενο  :)

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε ειμαι τρελα βερδεμενος.ασε.απλα σκαλωσα που μου ειπε αυτο οτι οσο περισοτερο gain δινουν τοσο χειροτερα(και μιας και οι active εχουν πολυ gain μου ειπε καλυτερα passive).

 

επισεις με σταματα το οτι καποιοι αλλοι μαλλον ταιριαζουν καλυτερα με τις ibanez.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε ειμαι τρελα βερδεμενος.ασε.απλα σκαλωσα που μου ειπε αυτο οτι οσο περισοτερο gain δινουν τοσο χειροτερα(και μιας και οι active εχουν πολυ gain μου ειπε καλυτερα passive).

 

για'μενα ψαξε σε passive.πχ.Duncan Distortion

http://shop.ebay.com/i.html?LH_BIN=1&_kw=Duncan&_kw=Distortion&_kw=7&_kw=string&_dmpt=Guitar_Accessories

ειναι πιο αληθινοι στον ηχο.και οσο γκαζι μετα θες τους φορτωνεις εσυ.και ουτε σκαψιματα ουτε μπαταριες

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα τους distortion ακουγονται αρκτετα καλοι!σε μια συγκριση εμοιαζαν καπως με τους blackouts.

αυτοι ειναι για bridge μονο?

η πανε και οι ιδιοι για neck..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου