Προς το περιεχόμενο

Turkish moderate


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα την γνώμη σας για τα TURKISH MODERATE series!

http://www.musicfactorydirect.com/p-1385-turkish-moderate-cymbal-set-14-hats-18-crash-20-ride.aspx

 

θα ήθελα να μου πει κάποιος για τι στιλ κάνουν περίπου..

εμενα προσωπικα μου ακούγονται πολυ "lite"

και πιστευω πως δεν θα κάνουν για rock-metal που τα θέλω!

μπορείτε να μου πειτε την γνώμη σας?

ευχαριστω!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ότι ξέρω τα turkish και όλα αυτά που είναι εκτός παιστοκατάσταση με λαμπερά φινιραρίσματα και πολύ γυαλάδα είναι dark και αν παίζεις μέταλ (και στα core ποιο πολύ) θα σου φένονται σαν τιγάνια της γιαγιας και θα στην σπάνε γιατί δεν έχουν φωνή και γιατί το διπέταλο όπως και να το κάνουμε είναι αρκετά μπάσο ωστε ν θέλουμε πιο οξύ ήχο για να το φέρουμε σε ισοροποία

Υ.Γ. Μόνο paiste και ξερό σκατόψωμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια και εμπεριστατωμενη τοποθετηση.

 

Τα εχεις ακουσει δηλαδη ολα αυτα και σχηματισες αυτη την αποψαρα?

 

Το επομενο σου βημα ειναι να ενημερωσεις ολους τους metal κ λοιπους drummer που δεν παιζουν με paiste οτι χρησιμοποιουν τηγανια της γιαγιας μπας και σωθουν...

 

Αληθεια το διπεταλο ειναι πολυ μπασσο???? Ποσο πιο μπασο απο ενα μονο πεταλι???

 

Φιλε lazlo

 

Δεν μπορει κανεις να ξερει αν θα σου αρεσουν ή αν θα κανουν για τη ΔΙΚΗ σου χρηση. Πηγαινε να τα ακουσεις και να αποκτησεις αποψη. Αν δε μπορεις να τα ακουσεις απο κοντα τοτε ατυχησες και μονο μαντεψιες μπορεις να κανεις

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το drumstore έχει Turkish πιατίνια οπότε μπορείς να ρίξεις μια ματιά αν τα έχει να τα ακούσεις. Στις αγγελίες έχει Turkish πιατίνια από κάποιον από το ηράκλειο που νομίζω είναι ο εισαγωγέας. Μπορείς να ρωτήσεις και στους δύο και να συγκρίνεις και τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια και εμπεριστατωμενη τοποθετηση.

 

Τα εχεις ακουσει δηλαδη ολα αυτα και σχηματισες αυτη την αποψαρα?

 

Το επομενο σου βημα ειναι να ενημερωσεις ολους τους metal κ λοιπους drummer που δεν παιζουν με paiste οτι χρησιμοποιουν τηγανια της γιαγιας μπας και σωθουν...

 

Αληθεια το διπεταλο ειναι πολυ μπασσο???? Ποσο πιο μπασο απο ενα μονο πεταλι???

 

Φιλε lazlo

 

Δεν μπορει κανεις να ξερει αν θα σου αρεσουν ή αν θα κανουν για τη ΔΙΚΗ σου χρηση. Πηγαινε να τα ακουσεις και να αποκτησεις αποψη. Αν δε μπορεις να τα ακουσεις απο κοντα τοτε ατυχησες και μονο μαντεψιες μπορεις να κανεις

 

οτι να ναι!! ισα ισα για να κανει ενα σχολιο.!  :P :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια και εμπεριστατωμενη τοποθετηση.

 

Τα εχεις ακουσει δηλαδη ολα αυτα και σχηματισες αυτη την αποψαρα?

 

Το επομενο σου βημα ειναι να ενημερωσεις ολους τους metal κ λοιπους drummer που δεν παιζουν με paiste οτι χρησιμοποιουν τηγανια της γιαγιας μπας και σωθουν...

 

Αληθεια το διπεταλο ειναι πολυ μπασσο???? Ποσο πιο μπασο απο ενα μονο πεταλι???

 

Φιλε lazlo

 

Δεν μπορει κανεις να ξερει αν θα σου αρεσουν ή αν θα κανουν για τη ΔΙΚΗ σου χρηση. Πηγαινε να τα ακουσεις και να αποκτησεις αποψη. Αν δε μπορεις να τα ακουσεις απο κοντα τοτε ατυχησες και μονο μαντεψιες μπορεις να κανεις

+100000000

Φίλε μου τα πιατίνια πρέπει να τα ακούσεις. Όπως η γυναίκα και η μπριζόλα θέλουν χέρι, (άσχετο βέβαια), έτσι και τα πιατίνια θέλουν αυτί... Αλλιώς δε πρόκειται ποτέ να έχεις ένα set που να σου αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειληκρινα! εαν ειχα την δυνατοτητα να τα δοκιμασω θα σας ρωταγα?? εγω απλα ανοιξα το θεμα για να ρωτησω μηπως εχει παιξει κανεις με αυτα τα παιτινια! οχι για να μου πειτε να τα ακουσω απο κοντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Λαζλο..σε μια τοσο προσωπικη ερωτηση μην περιμενεις απαντηση που να σε καλυψει.

Εχουν δικιο οι συναδερφοι που σου λενε να πας να τα ακουσεις μονος σου.

Για να σου δωσω να καταλαβεις...σε σχεση με αυτα  που λεει ο φιλος για τα PAISTE..

Εγω ειμαι στο αντιθετο ακρο..

Δεν θα επαιζα με PAISTE να μου τα χαριζανε..

δεν εχει να κανει με διαφωνια αποψεων ..αλλα με αισθητικη.

Σιγα σιγα ξεκινα να διαμορφωνεις την δικη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα χω δοκιμάσει ποτέ αλλά αμα μπείς στη σελίδα τους έχει 3-4 σειρές που τις λέει ροκ που απ ότι είδα έχουν τα κλασικά χαρακτηριστικά ροκ πιάτων: σχετικά βαριά, μεγάλες διαστάσεις, brilliant finish. Οπότε γιατί δεν ξεκινάς την αναζήτηση σου απο αυτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου